Načo sa robí test na protilátky?

kwa_kwa
13. okt 2010

Zienky neviete mi niekto povedat, preco mi ide robit lekar test na protilatky??? na co sa to robi???

exupery
13. okt 2010

No ak maju partneri rozdielny RH faktor krvi ,tak sa to robi-test,a potom sa musi este dva krat opakovat,ci to je v poho.JA som mala pozitiv,muz negativ,tak mi to robili...ale ak to je prve tehu,tak sa nemusis obavat,komplikacie nastavaju az od dalsich tehu...tak mi to podala sestricka...

kwa_kwa
autor
13. okt 2010

exupery... nooo ale mojmu muzovi nebrali ani krv... a teraz mi povedal v /28 tt/ ze mam prist ze urobime test na protilatky.. len neviem pochopit preco?

kitchima
13. okt 2010

niekedy robia test na protilatky automaticky, ak mas zena Rh faktor negativny 🙂

kwa_kwa
autor
13. okt 2010

kitchima.. ani to nemam, lebo mam ORM faktor pozitivny

kitchima
13. okt 2010

@kwa_kwa tak potom nechapem 😅 opytaj sa doktora 😉

kwa_kwa
autor
13. okt 2010

kitchima.. nooo tak to mi velmi nepomoze, ked ja mam paniku a do utorka, kym ho uvidim a dozviem sa ze preco ma trafi...

sisaha
13. okt 2010

@kwa_kwa je to povinné vyšetrenie, ktoré sa robí 2-3x počas tehotenstva bez ohľadu na to, či si Rh negatívna alebo nie. Nič iné za tým hľadať nemusíš.

kwa_kwa
autor
13. okt 2010

sisha.. naozaj, lebo ja som v strese.. uz mam tolko toho dost odlezane v nemocnici, som po serklazi tak som cakala ci naaaaaahodou neprisli na nieco nove... bojim sa lebo v nemocnici som nevidela nic dobre.. 😖

latvia
13. okt 2010

@kwa_kwa nestresuuuuj, ako vravi sisaha, kontroluju sa vsetkym matkam, niekedy sa zistia urcite protilatky, ale neznamena to ze tebe alebo babatku nieco je a bude 😉 raz si protilatky uz mala kontrolovane, skus sa pozriet do knizky alebo na vysledky ak nejake mas ci tam nieje nic napisane

kwa_kwa
autor
13. okt 2010

latvia... noooo neviem o nijakom teste... moju lekarku ku ktorej som chodila oznacili za nezodpovednu a lekar co ma daval teraz do kopy je zhrozeny.. nemala som urobene skoro ziadne testy a myslim, ze preto som dopadla, ako som dopadla teraz... nasla som na internete, ze tento test sa robi ak ma lekar podozrenie na DS alebo ine choroby..

latvia
13. okt 2010

@kwa_kwa ale prd, nic na nete nehladaj. protilatky sa pri DS neurcuju 😉 na poradni sa opytaj o ake protilatky presne ide, je mozne ze ti ich dr.vobec nerobila, preto ich robit lekar teraz.

kwa_kwa
autor
13. okt 2010

latvia.. som naozaj zvedava, fakt uz mam toho dost v kuse sa nieco najde co ma vystrasi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre