Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lubik87
5. jún 2019

@smajlik082 no žiaľ.je to ako pri klasickej chorobe...2 doobeda a 2 po obede..ale počula.som aj že mali.kocky neobmedzené ale nikdy som takú naživo nestretla :D a ani moja gyn také nedáva....

nancy666
5. jún 2019

Jasne že sa dajú dat vychádzky neobmedzene, treba si vypýtať. Oni tam myslím musia napísať časy, priateľ mal od 7-20:00 napríklad 🙂 držím päste

alenah31
5. jún 2019

@smajlik082 toto záleží nielen od Dr., ale hlavne od Dg., kvôli ktorej si vypísaná na PN. Sú Dg kedy vychádzky nemáš vôbec, pri niektorých sú možné 2x po 2 hod denne a niektoré sa dajú dať neobmedzene. Ale ak máš bolesti pri chodení nemáš PN preto, aby si bola doma v kľudovom režime??

mimiqa
5. jún 2019

Bola som Pn cele tehu....a veru mne nedovolila nic🤪da sa to zvladnut...stoji to za to ked spinis..vydrzis to neboj..drz sa 😘

olivia1425
5. jún 2019

Zo skusenosti z mojho okolia neuznali tehotnej neobmedzene vychadzky...jedine komu uznali su onko pacienti

lubik87
5. jún 2019

@olivia1425 presne a ešte od psychiatra...

olivia1425
5. jún 2019

@lubik87 ano to som zabudla 😉 a tie casy su vo vseobecnosti rovnake...take ze od 7.00 do 20.00 .... no lekar napisat moze ale pravidla su pre vsetkych 😊

nikpa
5. jún 2019

@smajlik082 záleží od lekára, ty nie si chorá ale tehotná ako to povedal môj gynekológ. Vychádzky, ak ti to tvoj zdravotný stav dovoľuje môžeš mať neobmedzené. Prvé 2 týždne som mala len 2krat denne a potom neobmedzene.

alenah31
5. jún 2019

@nikpa podľa toho či píšeš tehotenstvo nie je choroba, čo je pravda - ale tým pádom nie je dôvod na PN a môže chodiť do práce. Opakujem...nezáleží od Dr., záleží od Dg, ktorú Dr. na neschopenku napíše. Ale ona okrem toho, že je tehotná má aj zdravotné problémy - preto má nárok na PN a už je len na Dr. akú Dg. tam napíše. Tlačivo sa totiž nesie aj na soc. poisťovňu, ak sa im nebude zdať, že Dr. vypísal na neobmedzené vychádzky pacienta s Dg. ktorý má mať kľudový režim okrem toho, že dočasne pozastavia vyplácanie náhrady pri PN, budú šetriť aj lekára prečo vypísal vychádzky a dokonca ju môžu poslať pred posudkového.

smajlik082
autor
5. jún 2019

@alenah31 verte mi, že keby môžem do tej prace tak tam naďalej chodím! A zadalšie kde ja žiadam o celodenné vychádzky?? Ja som sa len spýtala, že či je to ako pri klasickej PN alebo je tam možnosť dohodnutia a úpravy. Keďže sám ortopéd mi odporučil denné prechádzky, plávanie a cvičenia. Ja mam cestu do mesta 20 minút tam 20 naspäť plus než zaparkujem na voľnom mieste hneď sme na hodine. A ostáva mi len hodina. A práve pre toto sa informujem čo si môžem zažiadat aspoň na tri hodiny alebo ich spojiť dokopy a či sa s tým niekto stretol.

nikpa
5. jún 2019

@alenah31 ja som bola na rizikovom a na PN s dvojčatami lebo mám problém s obličkami, zo začiatku to bolo viac menej pre istotu. Neviem aku diagnózu mi Dr napísal do papierov. Ja mám takúto skúsenosť, čiže viem že sa to dá a záleží ako sa k tomu daný Dr postaví. Viem, že kópia PN sa nesie aj na socku, aj kontrola môže prísť, je to brané ako pri klasickej chorobe počas práce. To si už musí pani zvážiť sama...

alenah31
5. jún 2019

@smajlik082 ale ja nepíšem Vám tak prečo sa rozčuľujete. Písala som maminke @nikpa. Ja s PN pracujem a viem ako to chodí. Na to, aby Vám lekár stanovil vychádzky inak je možné ak požiadate o výnimku - obyčajne sa to rieši ak tehotná resp. človek na PN žije sám - nemá mu kto nakúpiť, vyzdvyhnúť-zaviesť deti do školy, škôlky. Každý prípad je psudzovaný inak ak máte ternto problém stačí sa obrátiť na prísl. pobočku soc. poisťovne a toto si odkonzultovať. Mimochodom znovu to čítam a pýtate sa na vychádzky nakoľko je pekne a nechcete sedieť doma ešte dva mesiace a tiež, že nie ste chorá, ale tehotná - takže teraz tak trochu nechápem ja.

floren
5. jún 2019

@smajlik082 som PN od začiatku a vychadzky mam 2x2 hodiny... na materskú nastupujem v novembri

evittam
5. jún 2019

@olivia1425
@lubik87
Mala som 2x dlhodobu PN a neobmedzené vychádzky od obvodného lekara na uplne obyc.diagnozu. Zalezi len od lekára a potom od posudkoveho lekara-ak ten netlačí na obvodného (napr.) tak všetko sa da.😉

alenah31
5. jún 2019

@evittam lenže toto tu niekomu nevysvetlíš...ostatne podľa všetkého má ona problém , ktorý súvisí nie sa gynekológiou ale s ortopédom. Ak by jej PN vystavil ortopéd, resp. vypísal odporúčanie na PN pre gyn. - vtedy aj ona môže uviesť Dg. ktorá s gyn. nesúvisí- tak nie je problém aj celodenná vychádzka - tam je tých Dg. s celodennými vychádzkami celá kopa.

lubik87
5. jún 2019

@evittam jasné veď preto som písala že som o takých počula ale že nepoznám ..označovať má.nemusis

bambuliii
5. jún 2019

@smajlik082 ja som bola PN od 7tt až do vypísania na MD, vychádzky som mala od 10-12 a od 16-18...druhú vychádzku som si pravidelne predlžovala a cez víkendy som to neriešila...na tehotné nechodia kontroly 🙂 aspoň u nás v meste 😉 držím palce

floren
5. jún 2019

@bambuliii kamoška mala kontrolu aj cez víkend

babi81
5. jún 2019

@smajlik082 ja som bola pn od 24tt a do 30tt bez vychadzok, az potom vychadzky som dostala.

evittam
5. jún 2019

@lubik87 Ale mozem. Ci mas s tým nejaky problém? Reagovala som na tvoj príspevok. Cize slusne som ta oznacila.

evittam
5. jún 2019

@bambuliii To si myslíš len ty.

bambuliii
5. jún 2019

@evittam to sa mýliš...v Prievidzi kontroly na tehotné nechodia

lubik87
5. jún 2019

@evittam no mne je to prd platne toto zistenie to som tým chcela povedať ..skôr autorku by to mohlo zaujímať 🙂

janynyna
5. jún 2019

@smajlik082 ja som bola PN od 7tt a vydržala som to. Vychádzky som mala 2hod.doobeda a 2hod.poobede. Dokonca som raz mala aj kontrolu. Mam kamarátku ktorej známa robí na sociálke a ta jej povedala, že neobmedzené vychádzky pre tehotné sa zrušili keďže to niektoré ženy zneužívali. No ale skus sa popýtať svojho gynekológa. Za opýtanie nič nedáš😀

demodun
5. jún 2019

@smajlik082 Ja som na PN od 16.tt. Prvé 2 týždne som mala vychádzky 2hod. ráno a 2 poobede. Potom keď som sa stabilizovala mi dala doktorka celodenné vychádzky. Veď je to proti zdravému rozumu aby sme sedeli doma...

evittam
5. jún 2019

@bambuliii Hm, mas zmapovane všetky tehotne v PD ?

nikiki29
5. jún 2019

Ja som mala vychádzky 3+3h

Tu začni písať odpoveď...

Odošli