Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neinvazívny test MaterniT21 - skúsenosti

levandulka1
13. okt 2014

Ahojte, dievčatá. Mám 38 rokov a som v 10.tt. Na budúci týždeň som sa objednala na neinvazívny krvný test Maternit21, hlavne vzhľadom k veku chcem vedieť, či je všetko v poriadku. Máte niektorá s týmto testom skúsenosti? Ďakujem 🙂

levandulka1
autor
13. okt 2014

Áno, áno, to som čítala... Nájde sa ešte niekto, kto ho absolvoval?

zahrah
14. okt 2014

Ahoj

Nemala som Materni ale Harmony, myslim ze je to podobne. Je viacero tych testov pod roznymi menani.
Urobili mi scan ci je vsetko Ok a zobrali krv. To je vsetko.
Vysledky budeme mat o tyzden.

zahrah
21. okt 2014

@levandulka1

Dnes sme dostali vysledky
Riziko podla veku 1:174., mam tiez 38
Riziko podla nuchal scanu plus krv 1:3400
Riziko podla Harmony menej ako 1:10 000

Najlepsie minute peniaze doteraz 🙂

levandulka1
autor
23. okt 2014

Ahoj zahrah. Teším sa s Tebou 🙂 Ja som bola 17.10. v Prediku v Zlíne. Aj pri MaterniT21 sa pred odobratím krvi robí ultravzvuk. Výsledky z krvi budem mať na budúci týždeň.

zahrah
23. okt 2014

@levandulka1
Daj vediet ako to dopadlo.

Nam urcili uz aj pohlavie z toho testu a cakame dievcatko.

krasneleto
23. okt 2014

baby kolko vas to vyslo penazi? to sa vsetko plati ako samoplatca ze?

levandulka1
autor
24. okt 2014

Test MaterniT21 stoji v Prediku v Zline 25.500 czk (vyse 900 eur). Poistovne tieto testy nepreplacaju. Ale su aj ine , lacnejsie, radovo okolo 500 eur. Konkretne od toho isteho vyrobcu, ktory vyraba MaterniT21, je lacnejsi VisibiliT (13.800 czk).

levandulka1
autor
27. okt 2014

@zahrah Tak uz mame aj my vysledky. Vsetko negativne. Akoby zo mna spadol obrovsky balvan. A bude to tiez dievcatko 🙂

zahrah
4. nov 2014

@levandulka1

Super blahozelam!! Ze je to krasny pocit.

kattyy3
1. mar 2015

Ahojte vsetky baby tak uz som sa aj ja objednala na takyto test idem v utorok a pevne verim ze vsetko dobre dopadne. Po telefone su velmi mili a ochotni tak uvidime. No pre mna je velmi dolezite ze je to konecne jeden z neinvazivnych testov v novej modernej medicine ktory nenesie so sebou ziadne rizika. Je sice drahy ale co v dnesnej dobe nieje...drzte palce

bublik11
29. apr 2015

Ahojte, ja som sa predbezne objednala tiez do Zlina na MaterniT21. Viete mi prosim poradit robi sa to aj na Slovensku?

cicuska5
9. feb 2017

Ahojte, ak niekto bude hladat infosky o tomto a podobnych testoch, tak som zistila, ze sa testy robia aj v Ziline ale maju aj spolupracujucich lekarov v okoli Bratislavy, takze nie je nutne kvoli odberu krvi cestovat daleko (ak ste z okolia Ba). Kontakt je najlepsie ziskat cez Zilinu alebo Zlin.
Este je dolezite povedat, ze tento test je rozsireny (a teda aj drahsi) ako ostatne testy bezne dostupne na Slovensku. Vacsina jednoduchsich testov vyhodnocuje len tri odchylky - trizomie u babatka a tento test ich detekuje ovela viac. Ja absolvujem test Maternit21 Genome, a podla studii co som nasla je velmi citlivy a porovnatelny s amniocentezou, dokaze vysetrit vsetky chromozomy babatka. Skoda ze o tychto testoch verejnost vela nevie a dokonca ani niektori gynekologovia a genetici o nich nevedia!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli