Neplánované tehotenstvo a apatický partner

radinka2
9. feb 2013

Ahojte. s priatelom sme momentalne vo velmi zlozitej financnej situacii, prisli sme o pracu a posledneho pol roka nestihame platit ani zaklane veci.. a do toho pozitivny tehotensky test aj napriek HAK.. Velmi sa bojim , ako to zvladneme, hlavne ked vidim , ako sa k tomu stavia.moj priatel.. je to len 2 dni, co sme to zistili, no odvtedy s nim nie je rec.. vysvetlila som mu, ze si to babo nedokazem dat vziat.. on zkonstatoval, ze to chape, ale nevie, co ideme robit.. stale sa ohana tym, ze netusin, ake su to naklady a nemam predstavu co to vsetko obnasa. on ma uz deti 2.. kazde s inou zenou a vzdy to dopadlo zle.. dcera s nim prerusila kontakt a zobre len alimenty a syn bol prisudeny jemu a zije s nami.. viem, ze keby sa vzchopil, vie si najst celkom slusnu pracu, aj ked za istych obeti, a aj nasi nam pomozu, bude to ich prve vnuca.. ale on len sedi doma na kresle, pozera do blba a neda sa s nim nic.. ked sa pritulim, je zle, ked sa chcem rozpravat, to uz vobec nie.. a velmi to teraz potrebujem.. :( je zlozita povaha, skorpion.. neviem, ci ho to za par dni prejde, potrebujem jehoo podporu.. bez nej je to strasne tazke.. ale hned mi zakazal ranajsiu kavu a kupil cukriky namiesto cigariet, kedze som bola fajciarka, takze mu na malom zalezi.. neviem sa v nom zorientovat.. ja som s nim babo.vzdy chcela, in si vzdy robil.srandu ze o 10 rokov, ze potom mu to uz bude jedno.. a teraz ked to prislo, ja sa v kutiku duse aj tesim, ale on mi robi starosti.

katra52
10. feb 2013

@radinka2 si si istá že ak pôjdeš na zákrok budeš šťastná? Ja myslím,ze nie.ako dlho ste spolu? Az taká mladá niesi.ja som mala 18ked som otehu a v 19som porodila,nebolo to vôbec ťažké.byvala som síce s rodičmi ale na všetko ma nechali samu a som im za to vďačná.keby ťa priateľ opustil rodičia tí pomôžu.ale verím tomu a budem sa za tvoje dieťatko modliť aby prežilo život a verím že krásny ked budeš pri nom stáť ty jeho matka.

radinka2
autor
10. feb 2013

@katra52 to je otazne, mozno to casom preboli a mozno budem nestastna do konca zivota.. ale takto by sme boli nestastni traja.. viem, ze priatel nedovoli, aby som odisla.. nemam kam.. u rodicov bohuzial zazemie nenajdem, aj ked viem, ze mama by pre mna urobila cokolvek.. a to by bol dalsi nestastny clovek v mojom zivote..
jednoducho mam pocit, ze je to aj jeho dieta a preto ma tiez pravo sa k tomu vyjadrit a musime nakst cestu spolocne.. nie ho postavit pred hotovu vec a staraj sa.. a mozno na ten zakrok naozaj nepristupi.. ale musim prihloadnut na jeho nazor tak ci onak..
sme spolu 2 roky

katra52
10. feb 2013

@radinka2 dúfaj,že nepristúpi.daj si otázku či to chceš naozaj aj ty.ak si ty na dieťatko pripravená neoberaj ho o život.

willy_wonka
10. feb 2013

@radinka2 a co takto adopcia? Vies kolko parov s vhodnym zazemim caka roky na babatko? Moznosti mas dve: povas tehu sa postoj tvojho priatela zmeni, a poviete si, ze to zvladnete, ale ak by stale trval na svojom odmietavom postoji date babatko na adopciu a niekoho tym urobis stastnym....realne si myslim ze chlap by sa rastucim bruskom obmakcil.

radinka2
autor
11. feb 2013

@katra52 dnes rano sme sa o tom rozpravali.. povedal, ze so zakrokom tiez nie je ztotozneny, ale ze nevie, ako to zvladneme.. vraj mesiac pockame, skusi si najst pracu a vyriesit este nejake veci.. ze do mesiaca sa snad vsetko vykrystalizuje a uvidime, co dalej.. viem, ze bez jeho opory by som to dietatko nezvladla..

katra52
11. feb 2013

@radinka2 tak vidíš bude dobre🙂 prácu si nájde a o deväť mesiacov sa budete spolu tešiť z toho krásne vonaveho ruzoveho uzlicka🙂 držím prsteky 🙂

radinka2
autor
11. feb 2013

@katra52 no dufam ze najde.. uz sa o to snazi od oktobra a este nenasiel.. :( ale snad motyka vystreli.. ale aspon zacal po troske komunikovat.. uz sa aj usmeje, dokonca so mnou pred chvilou saskoval.. zjavne potreboval mat pocit, ze ma moznostvyberu a nie je pod tlakom..

katra52
11. feb 2013

@radinka2 cez zimu sa práca hľadá ťažko viem to aj môj mm ma v zime hluché obdobie ale od marca sa to vždy rozbehne.podľa mňa sa na to mimi teší ,len sa fakt boji o peniažky.neboj bude dobre🙂

gepe
11. feb 2013

@radinka2 tak to jsem rada, ze jste si o tom promluvily bez emoci, pekne v klidu. To podle me bylo hlavne potreba, i jsem rada, ze jsi sama nad tim popremyslela a k tomu dosla 🙂 to neber ve zlym, ba naopak, ja jsem asi jedna z mala tady, ktera by neobetovala muze, tak Te chapu 🙂

radinka2
autor
11. feb 2013

@katra52 no dufam, ze sa to pohne.. uz bol aj na nejakych pohovoroch od noveho roka, ale nikdy to nevyslo.. tak snad uz nieco pride.. no ked to konecne bol rozhovor bez emocii tak na moju vetu, ak to dieta skutocne nechces, tak ta do toh nutit nebudem, mi povedal, ze o to nejde ci ho chce alebo nie, ale ze nevie, ci to zvladneme...

radinka2
autor
11. feb 2013

@gepe som ti vdacna, ze si mi ukazala aj pohlad zdruhej strany a otvorila mi oci.. lebo viem, ze z pristupom, aky som mala by to bolo len a len horsie.. myslim, ze potreboval len tu slobodu rozhodnutia, ktoru podla vsetkeho pri predchadzajucich detoch nedostal.. a ja som ho stavala do tej istej situacie.. budes mat dieta ci sa ti to paci alebo nie.. a vzhladom na to, ze on nie je z tych, co by ma nechali v stichu, nemal kam ujst.. a nozno ani nechcel, len potreboval mat otvorne vsetky dvierka.. aby sa citil slobodny a aby citil ze e to aj eho dieta a preto ma rovnake pravo rozhodnut o tom, ci sa narodi alebo nie..

radinka2
autor
13. feb 2013

takze kocky, vsetko dopadlo nad moje ocakavania.. 🙂 dnes som bola u doktorky, potvrdila 8tt a babenko sa ma k svetu.. 🙂 drahy ma cakal vonku v aute a kym som vysla von, stihol obvolat celu svoju rodinu, ze sme "v cakani".. 🙂 hned to aj oznamil svojmu synovi a poobede uz vymyslali mena.. 🙂 Som tak neuveritelne stastna.. neviem, ci vobec niekto stastnejsi na svete existuje.. :D

katra52
14. feb 2013

@radinka2 ja som veľmi šťastná s tebou🙂 nech sa vám narodí zdravé krásne dieťatko 🙂 krajšiu správu si napísať nemohla🙂 a poviem ti vidíš ja som ti to hovorila 😀

radinka2
autor
14. feb 2013

@katra52 Dakujem velmi pekne.. 🙂 zatial je vsetko v najlepsom poriadku, tak verim, ze to tak aj ostane.. a na priatelovi uz zacina byt vidno, ze sa tesi.. vcera ma zrusil, ze mena vyberaju chlapi, ja som vraj len poradny organ.. :D a cim dalej viac na mna dava pozor..

katra52
14. feb 2013

@radinka2 toto ma veľmi teší 🙂 potom sa pochvalis aj prvou foteckou?🙂

monikahan77
14. feb 2013

@radinka2 Ahoj, nebuď smutná, neverím, že sa neteší, len si musí zvyknúť. Môj priateľ bol na to pripravený, lebo sme to chceli, ale tiež sme v zlej fin.situácii, tak mal tiež také úvahy, že ako to bude. Neboj, dobre bude. Inak Ahoj susedka, ja z vedľajšej dedinky 🙂

radinka2
autor
14. feb 2013

@katra52 urcite sa pochvalim, ked uz bude aj nejaka ta fotecka.. zatial nie je velmi co fotit.. 🙂

radinka2
autor
14. feb 2013

@monikahan77 ahoj.. dakujem, len si asi necitala celu diskusiu.. 🙂 uz je nakoniec vsetko v poriadku a na babo sa tesime spolocne.. 🙂 nastastie sa mu to cekom rychlo upratalo v hlave.. 🙂 no my by sme sa mali v priebehu par mesiacov stahovat, ale zatial sme teda susedky.. 🙂

katra52
14. feb 2013

@radinka2 tak budem netrpezlivo očakávať každú jednu správu🙂 aj dopodrobna🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre