Nevieme sa dohodnúť na mene

pralinka99
24. jún 2018

Ahojte, s priateľom sa nevieme dohodnúť na mene pre dcérku. Dúfala som ze nájdeme riešenie ale som v 6tom mesiaci a začínam si robiť starosti. Ja som si jedno meno vybrala už dávno a ťažko sa mi vyrovnáva s faktom že o tom mene nechce ani počuť. Navrhla som aj iné no všetko zamietol. Naopak mne sa vôbec nepáčia jeho návrhy a nedokážeme sa dohodnúť. Nikto nieje ochotný ustúpiť. Máte podobnú skúsenosť? Ako to mam riešiť?

domculik
24. jún 2018

@pralinka99 tak dajte Karolinku a basta 🙂

andisko
24. jún 2018

Utrasie sa to.. netreba to hrotit na jednom mene. Tak ich vyber 5 a jedno nech vyberie on. Este budete riesit ovela vaznejsie veci v zivote. Ak ste doteraz neprisli na chut kompromisu, je najvyssi cas 🙂)

bibiankaka
24. jún 2018

Podla mna vyber 5 mien ktore sa ti pacia a manzel nech z nich vybetie to ktore sa mu najviac paci. U nas to tak funguje vo vsetkom (mena pre deti, obklady do kupelne, ...) ja som spokojna lebo vsetky moznosti sa mi pacia a manzel je spokojny lebo posledne slovo vo vybere mal on 😂😂😂

nikaella
24. jún 2018

My sme esye ani cestou do porodnice nevedeli 🤣 ja som chcela Ellu on Viktoriu (tu som nechcela bo v meste uz jedna s takym menom aj priezvviskom v podobnom veku bola a jej mama sa volala ako ja no des) tak sme sa zhodli a aj rodina bola v tom ze bude Natalia. Som ju chcela volat Lia 😂 a co cert nechcel v porodnici ked sa pytali na meno.... som dala Ellinku 🤣

pribinak
24. jún 2018

@simsalabim kristepane! Vsak oni len začali to babatko oslovi az, ze Katka. Na cítite sa pýtali, ako KTka papa, ako sa Katke dari a rypálu do rodicov, ze ci idu vymyslieť este nevymýšľame meno
A tak, ked na 3. den prisla “matrikarka” tak dali to meno Katka ako babo volali sestricky

Zas nemali právo, netreba zas robit scénu, ked sa nic nedeje
Akoze ist domov a dieta nemať meno, tak tí rodicia potrebuju vysetrenie u cvokara

zonjushe
24. jún 2018

Ja som od 5. rokov mala vybrate meno Laura,takze so mnou by manzel nepohol,ze dajme ine meno..nastastie nebol proti..potom pre chlapceka vyberal on,aj ked ja som bola tiez jeho vyberom nadsena..teraz cakame tretie,este nie sme uplne dohodnuti,ale verim,ze ho presvedcim na to svoje 🙂

daniela2202
24. jún 2018

@pralinka99 ako dokážete spolu fungovať?.... toto mi príde dosť banalita

henka123123
25. jún 2018

Ja som prveho syna pomenovala po partnerovi jozef( volame ho Jonko) a uz druhe dieta ci bude chlapec alebo dievca vyberam ja ;) dievcatko: alexandra a chlapcek benjamin( partner by chcel riška) 🙂

kateklaudia
25. jún 2018

@pralinka99
Všetky mená sú krásne 😊
Prípadne skúste variantu Eliska - bez mäkčeňa 😊

sense
25. jún 2018

Ja som muzovi este len pri rozhovoroch na temu diwta povedala ze ak ak to bude dievca bude sa volat Aylin....a ze ak chlapec nech si veberie on...potom jed som otehotnela som mu povedala ze to bude Aylin (nastastie moc neprotestoval) i ked neskor prisiel este s menom Mia....(co sa zas mne pozdavalo) ostali sme pri Aylin....(nevraviac otom ze popis resp charakt. Toho mena ju velmi vystihuje)

mijo53
25. jún 2018

@kateklaudia no si budú ľudia myslieť, že šušle

kateklaudia
25. jún 2018

@mijo53 vôbec, v našom okolí poznám dve rodiny, kde majú dievčatá konkrétne s týmto menom.

domculik
25. jún 2018

@kateklaudia mne sa paci tiez Eliška, ale aj Elisa resp. Lisa 🙂.

jana_eyre
25. jún 2018

ja som prve dve vyberala a tie sa mu pacili.., ale pri tretom sme neboli nejako rozhodnuti.. tak som vybrala zoznam mien (bolo ich asi 10) a z toho vybral muz.. my mame vsetky deti na rovnake zaciatocne pismeno, takze to mame o to lahsi vyber.. urcite vyneriete to spravne pre oboch, len to chce cas..

kateklaudia
25. jún 2018

@domculik
Pre upresnenie uvádzam, aj ja som myslela meno Elisa, doma a v škole ju volajú Eli, Eliska.

domculik
25. jún 2018

@kateklaudia ano ja som porozumela, vravim ze sa mi pacia aj Eliška s makcenom, ale aj Elisa resp. Lisa bez makcena... obe verzei sa mi pacia 🙂

len_leninek
25. jún 2018

@pralinka99 presne ten istý prípad, akoby som o nás čítala 😃 až na to, že ja už o 1-2 týždne rodím a len minulý týždeň sme konečne vybrali meno. Takže dosť na knap 😃 A nám do toho kecal už aj malý trojročný :D

alby2014
25. jún 2018

Povedz, ze on mu uz meno dal a to priezvisko. Keby som to nechala na muzovi, tak nas syn sa jeden, abo druhy vola Alan ( co je meno pre psa podla mna), volaju sa normalne, lebo som ich pomenovala ja. Normalne som tak volala brucho az si zvykol. INak vezmi ho k porodu a prehanaj ako trpis...dovoli ti vseko. :D

simsalabim
25. jún 2018

@pribinak ty si pisala, ze “sestricky rodicom riadne vynadali”. Akoze pre teba banalita, pre mna nehoraznost. Sestricky sa maju starat o zdravie matky a dietata a nie niekomu vynadat a navyse vo veci, do ktorej ich naozaj nic nie je. Slovenska mentalita - mysliet si, ze zdravotnicky personal ma pravo ti vynadat. Ale to sme riadne off topic, takze koncim.

misela24
25. jún 2018

Ema a Eliška sú nádherné mená Sandra sa mi z toho páči najmenej ale mať doma malú Elišku juuj.

pribinak
25. jún 2018

@simsalabim neboj, neprehli ich cez koleno 🙂

malasandrika
25. jún 2018

@pralinka99 keďže sa volám Sandra, tak jednoznačne hlasujem za Sandru 😄 žiadna Saška, Alexandra a neviem čo. Možno vďaka môjmu menu ma vytáčajú zdrobneniny, ktoré sa z iných mien dajú “vykúzliť”. A najmä - nevolá sa tak každá druhá.

mironka
25. jún 2018

@bmiroslava aj ja som Miroslava,muz Miro a mame Miriamu. 👍😉

kianka5
25. jún 2018

@simsalabim no tak toto ked ja vidim...ze slovenska mentalita....urcite im nejak nenadavali len ich chceli trosku navnadit aby to meno konecne vybrali....niekto take postrcenie potrebuje a nie je to nic zle....mne by to urcite nevadilo 😊

veronikastrickova
25. jún 2018

@pralinka99 z vlastnej skusenosti. Dala som meno po chlapovi, vele tehu na mna tlacil. Odisiel od nas a ja malemu neviem povedat menom, ked mam niekomu povedat meno mam gucu v hrdle, ale lutovala som to hned ako sa narodil, ze som to meno dala, nesedi mi k malemu.

alexandra1995
25. jún 2018

Ahoj, tento isty problem bol aj u nas. Nevedeli sme sa zhodnúť na mene. Co som navrhla ja bolo zle a co navrhol on bolo ešte horšie. Nakoniec sa prestal postupne zaujímať aj o meno aj o mna a moj stav. Keď som porodila napisal spravu ze ako sa malá vola. Jasne ze som dala meno ktore sa pacilo mne, kedze on nic neriešil a nemal v zaujme dohodnut sa na nejakom kompromise. Nakoniec to dopadlo tak, ze tyzden po pôrode sa na nas vykašľal 🙂 pritom ma zenu ktora ho miluje a zdravu krasnu dceru ktora je ako jeho kópia. Toto je prosim pekne dovod na rozchod v roku 2018 🙂

zvedavabuduca
25. jún 2018

@pralinka99 ahoj , myslím , že toto je problém väčšiny 😀 my sme našťastie nemali problém , vždy som chcela Emmu, a manželovi sa páčilo takže je Emma . Pri druhom ak by bolo dievča , sme rozmýšľali nad Eliškou (pôvodne by sa mi páčilo mať Ellys ale to nemozne mať 😁) alebo ešte Amely ( Amelie ) .
My skôr máme problém s chlapčenským menom . Keby namiesto dcéry bol chalan tak neviem ako by sa volal 😂
Ale tie nápady , ktoré tu odzneli : ťahanie z klobúka alebo spísanie mien na papier a po porovnaní vybrať také čo ste napísali obaja mi príde fajn ak obaja neustupite .
Treba nájsť kompromis. Keď viete, že chcete mať aj druhé tak teraz výber ty alebo muž a pri druhom naopak .
Nevidíš v tých jeho vybratých aspoň kúsok šance ? Vieš nakoniec aj tak lipne na tatinka u nás je tatinko malej kráľ 😊 pre neho to bude pocta , že mohol svojej malej princeznej vybrať meno on .
Ale je to len na vás ako sa dohodnete . Držím palce 😊

karmen118
25. jún 2018

To mi pripomína, keď sme vyberali meno pre dcérku, žiadne sa chlapovi nepáčilo, on navrhol pár mien tiež, čo sa mne nepáčili a tak dookola. Dokonca sme museli vyberať aj chlapčenské meno aj dievčenské, lebo malá bola otočená vždy tak na sone, že nebolo vidieť pohlavie. Na chlapčenských sme sa ľahšie dohodli, ale dievčenské nie a nie vybrať...Ja som už zo zúfalstva pozerala aj všetky zahraničné stránky s detskými menami, čo mi google našiel. Nakoniec som našla meno Hannah, ktoré sa páčilo aj jemu. Som sa už bála, že do pôrodnice pôjdem bez dievčenského mena 😨, lebo nejak podvedome som tušila, že chlapček to nebude 😅

mircalla
25. jún 2018

Mena som vybrala ja - dala som mu par na vyber,dohodli sme sa. Podla mna vacsie pravo ma matka, ty rodis, ty si tehotna. Akoze uz len z toho titulu by mohol ustupit alebo nejaky kompromis a nie zatato trvat na svojom

bmiroslava
30. jún 2018

@mironka 😁 ja som podedila meno po otcovi, keďže som najstaršia a teraz to máme fajn ja som Mirka a dcérka Mimka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre