NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

emeric
30. apr 2019

@domshn ďakujem. Napísal som sem preto, lebo ja som svojho času nenašiel na nete asi žiadny prípad s hodnotou NT nad 5 mm a so šťastným koncom (možno jeden áno, už si dobre nepamätám). Väčšinou to bolo pri tak vysokých hodnotách NT so smutným koncom :(
Niekde som tiež čítal, že chlapci zvyknú mať vyššie NT hodnoty. Nám sa tiež narodil chlapček. Neviem si ani len predstaviť, že by sme si ho nechali vziať. Preto by som rád vyzval všetky budúce mamičky, ak má dieťatko dobrú morfológiu pri USG vyšetrení, ale máte veľmi zlé hodnoty krvi a NT, tak sa príliš nestresujte a určite nerozmýšľajte nad potratom len kvôli týmto zlým hodnotám. Oveľa dôležitejšie je morfologické vyšetrenie plodu dobrým odborníkom. Prípadne choďte na amniocentézu/odber choriových klkov alebo potom trochu drahšie vyšetrenie Trisomy test, ktoré má ale obrovskú výhodu, že je bez rizika potratu. Prečítal som mnoho diskusii, fór, a mám dosť silný pocit, že mnoho zdravých bábetiek sa nenarodilo kvôli potratu v dôsledku amniocentézy. A to je smutné :(

tehula2016
30. apr 2019

@emeric pripad so stastnym koncom som ja..druhe dieta NT 4, riziko 1:6..zdravy chlapcek..tretie dieta NT 5,84!!!..zdravy chlapcek..prve dieta dievcatko malo NT v poriadku 1,6..takze u mna tiez len chlapci s vysokym NT..

katulaaaa
29. máj 2019

Ahojte. Chcem sa spýtať na názor. NT nám doktor do papierov napísal 2,3 s tým že mi povedal že výsledky krvi v 16tt ma prehodia bud do skupiny žien v poriadku alebo do skupiny s ohrozením. Včera mi prišli výsledky z krvi a screening vyšiel negatívny no aj tak ma doktorka poslala na konzultáciu ku genetikovi. Myslela som že po negatívnom výsledku mi konečne odlahne ☹

domshn
29. máj 2019

@katulaaaa 2,3 nie je také zlé. Hraničné je od 2,5. Naš syn mal 4,3,tolko stresu a zlých myšlienok. Strašenie a odber klkov z placenty. 2.05 sa narodil a zatiaľ zdravý ako repa. Neboj sa vsetko bude v poriadku.

katulaaaa
29. máj 2019

@domshn ďakujem za odpoveď. Najhoršie je že to doktorovi vyšlo najskor 2 a povedal že všetko OK potom urobil morfologicke vyšetrenie plodu a potom to meral este raz a vyšlo 2,26 a napísal 2,3 ☹ dúfam že mi genetik neodporuci hned amnio....Vam vyšiel ten odber v poriadku? A gratulujem k malému 🤗

zonjushe
29. máj 2019

@domshn
@katulaaaa hodnota 2,3 nieze nie je zla,je uplne vyborna,ved do 3 je norma. Poznam kopec zien co malo NT okolo 2,5 a nikto nic ani slovkom nespomenul zeby to nemalo byt ok..nechapem o co tomu lekarovi ide..

katulaaaa
29. máj 2019

@zonjushe Nechápem ani ja..po tej krvi som myslela že ma už nikam neposlu a zajtra mám ísť na konzultáciu ku genetikovi, je vôbec nejaká šanca že by mi odporučil iba ten UTZ lepší ale nie amnio? Zbytočne stále iba stresuju mamičky co je niekedy ešte horšie... ja som nikde nenašla že by 2,3 mal byť nejaký patologicky nalaz ☹

ps_sk
29. máj 2019

@katulaaaa 2,3 je dobré aj "zlé". Vždy záleží od veku. Dával som sem tabuľku 2 strany do zadu. Tak prikladám znovu. Keď si bola na morfologickom čo tam povedali? Morfologický sa robí v 20tt a NT v 12tt.

katulaaaa
29. máj 2019

@ps_sk na UTZ mi povedal že sa rozhodne podľa krvných testov v 16tt že tie ma buď zaradia do rizikovej alebo nerizikovej skupiny...vysledky krvi mi vysli negativne no doktorka ma aj tak poslala ku genetikovi z coho som zmatena ☹ vek mam 25

domshn
29. máj 2019

@katulaaaa všetko bude iste v poriadku. Lekar len nechce nič zanedbať. NT není vysoké a vekovo tiež super. Ja som mala 32 hodnota 4,3 a 1:15 že je tam DS

domshn
29. máj 2019

@katulaaaa i napriek tomu všetko ôk.

svetluk
3. aug 2019

Ahojte drahé mamičky!
Píšem sem, keďže som si to dala ako predsavzatie, keď sa naše drobátko narodí. Mne vaše príbehy v najťažších chvíľach pomohli a nestrácala som nádej.

Naše trápenie sa začalo v 12 týždni, kedy nám bolo namerané NT 4,23. Hneď tam sme si dali urobiť rozšírené trisomy testy. O týždeň na to nám prišli výsledky a skončili sa naše nešťastne preplakané a premodlene dní. Výsledky boli negatívne a dozvedeli sme sa, že čakáme chlapčeka. V tej chvíli sme boli najšťastnejší na svete. Ale trápenie pokračovalo ďalšou poradňou,kedy sme sa dozvedeli o cystách v mozgu nášho chlapčiatka, bez akejkoľvek nádeje. Jediné plus ktoré nám náš gynekológ povedal bolo: že aspoň nás nenúti ísť na potrat. To bolo v 16 t. Opäť nasledovali 100x prečítané fóra a všetky odborné články. Ďalšiu poradňu nás vyšetrovala iná doktorka a tá po cystách nenašla ani stopu a na vysoké NT nám povedala, že jedna štúdia tvrdí, že vysoké NT mávajú často veľké bábätká. Po týždňoch strachu sme si začali tehu opäť užívať, síce s takým vykricnikom nad nami, ale predsa. No ale nastala ďalšia poradňa u nášho gynekológa a ten nás opäť schladi, že po toľkých zlých markeroch niečo aj tak bude v neporiadku a vyslal nás na magnetickú rezonanciu. Keďže sme nechceli rodiť v BA, tak sme na ňu nakoniec išli, aby sme si vybrali porodnicu s dobrou neonatologiou. Na MR, sme mali výsledky v poriadku so záverom : Cavum septi pellucidi et cavum vergae ako vývojová variácia bez patologických loziskovych zmien v mozgu. To bolo v 32tt.
Naše drobátko sa na svet vypýtalo v termíne s poriadnym mierami 4160g a 51cm a hlavne zdravý. Jediný neduh je brušná diastáza, ktorá by sa mala cvičením upraviť.
Náš chlapček nám robí nesmiernu radosť a vo svojich necelých dvoch mesiacoch už má 6100g.🙂
Preto mamičky chceme vás povzbudiť, aby ste to s tými drobcami nevzdávali. 😘

domshn
3. aug 2019

@svetluk veľká gratulácia. 🙏☺️☺️☺️

svetluk
4. aug 2019

@domshn ďakujeme ❤️

barceloneta
13. aug 2019

@ ahojte tak aj ja sa k vam pridavam. Vcera som mala sono v 11 tyzdni a doktor povedal ze NT je 4,06 a nosova kosticka je hypoplasticka tak uz som z toho v riadnom strese. Rozhodli sme sa ist na trisomy. Uvidime ako to vsetko dopadne.

domshn
13. aug 2019

@barceloneta silno držím palce, viem aký je to hrozný pocit. 🙏

barceloneta
13. aug 2019

@domshn moc dakujem!

mazecek
21. sep 2019

@svetluk gratulujem...k malemu

alojzova
24. sep 2019

Neviete mi povedat ze preco mam v knizke len napisane v norme

sisi89
10. dec 2019

Ahojte taká blbá otázka. V tehu knižke do kolonky NT mám písané 0,17. Je to rovnaká hodnota ako keby bolo písané 1,7 ? Ď.

domshn
11. dec 2019

@sisi89 určite nie. Ak by mal. Lekar pochybnosť iste by informoval.

rocherre
13. feb 2020

Ahojte. Nam v 12t3d namerali NT až 7mm. Neviem či je vôbec taka hodnota možná, alebo sa doktor zmýlil. Povedal že šanca na zdravé dieťatko tam nieje. Ešte si dáme urobyt trisomy test. Ale sme z toho veľmi smutný. Tiez je to dlho očakávané dieťatko, dlho sa nam nedarilo otehotniet.

ps_sk
13. feb 2020

@rocherre kukni skôr pár stránok je tu viac prípadov kedy to bolo aj pri týchto hodnotách v poriadku.

rocherre
13. feb 2020

@ps_sk práveže som hladala, ake nenašla som viac nez 5mm. Dakujem

ps_sk
13. feb 2020

@rocherre

v rýchlosti:
"Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 37. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý"

Ako som dával hore tabuľku záleží aj od veku. A ešte som prehliadol, že píšeš zdravé dieťatko. Nám sa narodil zdravý synček, ale má Downov syndróm 🙂 Tak neviem čo myslel doktor pod pojmom zdravé dieťatko.

lenca3
13. feb 2020

My sme mali NT 5,7 ale nedopadlo to dobre, edwardsow syndrom...

rocherre
13. feb 2020

@ps_sk Povedal že bude mať dawn alebo iný syndrom. Partner vobec nechce počuť že by sme mali také dieťatko, a ja uprimne tiež si to neviem predstaviť. Neviem ako by sme to zvládli 😔 Máte môj obdiv ze ste neváhali ...

zuzinka234
13. feb 2020

Nám v 12. týždni namerali NT 5,3 plus vada na chlopní na srdiečku. Genetika z krvi bola v poriadku. Máme nádherné zdravé 14 mesačné dievčatko. Aj srdce je úplne zdravé. Každý deň Pánu Bohu ďakujem.

ps_sk
14. feb 2020

@rocherre my sme radi, že si nás vybral. Je to úžasné po celý čas. Neľutujeme a nemenili by sme nič. Občas ideme na cvičenia a aj tam si človek uvedomí, že toto strašenie Downovým syndrómom je smiešne oproti iným situáciám ktoré môžu nastať a neovplyvníš ich žiadnym testom (DMO a podobne). A čo potom? Nám povedali, že na 99% sa vôbec nenarodí ... bude mať problém so srdiečkom (nemá) atď ... nebude sám jesť, a len mixovanú stravu atď.

Držím palce, že to bude v poriadku. Náš život je odvtedy oveľa krajší a dokonalejší.

https://najmama.aktuality.sk/clanok/287273/prec...

alojzova
14. feb 2020

@ps_sk už v pôrodnici vám povedali ze má maličký dávno syndróm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre