NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ps_sk
16. mar 2020

@mimikmimi tak ako ste dopadli?

mimikmimi
17. mar 2020

Neuverite ale ja do teraz nemam vysledky! Vraj sa dostala krv do plodovej vody, musia vykultivovat bunky ake uz cakam 12dni a stale nic.Vraj bunky sa v raste mozu aj zastavit a nakoniec nebudem mat vobec vyskedky. Uz mi zacal 23tyzden a ja neviem ci budem mat vysledky alebo budem musiet ist znovu na odber plod.vody...hroza😔😥

mimikmimi
17. mar 2020

Vobec som nevedela, ze aj taka sitacia moze nastat..

domshn
17. mar 2020

@mimikmimi ah ako naschvál. Dúfam, že všetko vykultivuju. A tie trisomy testy z krvi? Viem, že stoja peniaze, no aspon by ste vedeli. Je to hrozne, čakať.

mimikmimi
17. mar 2020

Krvne uz aj tak nestihneme...som v 23tyzdni... a ak by som isla aj znovu na odber plod.vody( co je uz velky risk), prinajlepsom mi stihnu dat vyskedky ci to je downov a dalsie choroby by som sa ani nedozvedela...az zase o 2tyzdne co uz by sa s tym nedalo nic robit.

domshn
17. mar 2020

@mimikmimi držím palce 🙏

baldovska22
20. mar 2020

Baby som po ultrazvuku a lekár ma vystrašil s hodnotou NT 2.7 a som v 13 tt. Ináč všetko máme v poriadku, len toto trochu vyskočilo. Zobrali krv a čakám na výsledky. Mala ste to niektorá podobne? Mám 31 rokov.

ps_sk
20. mar 2020

@baldovska22 na cca 210 stranke je graf ten treba kuk. Podľa toho je pravdepodobnosť pod 1% ...

mimikmimi
20. mar 2020

Takze po 2tyzdnoch placu, stresu a nervov mi konecne oznamili z labaku, ze nasmu chlapcekovi sa nic nepotvrdilo z plodovej vody...malo by byt vsetko v poriadku.... 🙏🙏🙏.🥰
..este stale som zdrzanliva sa tesit privelmi, kym nemam papiere v rukach od genetika, zatial mi to povedali len telefonicky....no uz mi padol balvan zo srdca 😁

domshn
20. mar 2020

@mimikmimi chvalabohu, úžasné, bude dobre 💓🙏

mimikmimi
20. mar 2020

@domshn dakujem pekne za podporu

alojzova
21. mar 2020

@mimikmimi blahoželám

domshn
22. mar 2020

@mimikmimi niet zač, navždy si budem pamätať tu hriznu neistotu. No pozitívne konce sú nakoniec krásne 🤗

verunun
12. jún 2020

@baldovska22 ahoj já to mám dost podobně, NT 2,6 ve 13+4 tt krev OK, riziko na downa mám 1:3600 nikdo neřekl ze to je špatně a to jsem se ptala asi u 3 lékařů... i tak mi to stále nedá spát :( ale dle grafu tj stále norma...co ty ??

baldovska22
12. jún 2020

@verunun nakoniec to vsetko dopadlo dobre a na druhom velkom sone + vysledky z krvi boli vynikajuuuuce. drzim palce aby to dobre dopadlo

verunun
12. jún 2020

@baldovska22 tak tj dobre... no mě to dopadlo taky dobre, zatím nic nenašli a vše OK, já jen nemám rada hraniční hodnoty 🙄😀 za měsíc rodim, tak snad bude malý OK

verunun
12. jún 2020

@baldovska22 mužu se ještě zeptat jak velké riziko Vám vyšlo po NT screeningu přímo na downa? Moc dekuju

baldovska22
13. jún 2020

@verunun tuším to bolo 1:4500. Držím palce nech všetko dobré dopadne

verunun
14. jún 2020

@baldovska22 i Vám, dekuju 🙂

lucienne6
26. jún 2020

Konečne prišiel tento deň! Po dlhých dňoch čakania sem konečne môžem prispieť príbehom, so šťastným koncom ❤️ teda zatiaľ ešte nieje koniec, ale chcem všetkým maminkam poďakovať za vaše príbehy, bez vás by som nezvládla čakanie na výsledky. Namerali nám NT 3,26mm. Dala som si urobiť Trisomy, vyšiel negatívne, dnes som 15+1 a na usg všetko v poriadku, chlap jak hora, už čakám na pohyby💙❤️ povedala som si, že ak to dobre dopadne prídem sem povzbudiť ďalšie, ktoré sú v podobnej situácii. Všetkým nám držím palce a prajem veľa zdravia a zdravých detičiek ❤️

verunun
27. jún 2020

@lucienne6 tak tj dobre ze mate Downa negativní, řekli Vám prosím jak moc ten ultrazvuk dokáže odhalit případně jiné poruchy atd?? Občas čtu ze ani podrobný ultrazvuk vadu neodhalil :( já budu ve stresu až do porodu bohužel ...

lucienne6
27. jún 2020

@verunun mne to vyšlo z Trisomy testu, ten má pravdepodobnosť 99.8% 😊 jasne, stres bude aj potom keď sa narodí, človek už nikdy nebude mať kľud 🤣🙈 ten veľký usg mi budu robiť za 4 týždne ale zatiaľ všetky organy ktoré videla doktorka boli ok 🙂

verunun
27. jún 2020

@lucienne6 jooo to mate pravdu, s prvním jsem měla super klidný tehotenstvi a litalo to až po porodu, člověk nemá jistotu nikdy ... tak ať je vše dobre a miminko zdravé, díky za odpověď

lucienne6
27. jún 2020

@verunun aj vám veľmi držím palce! 🍀 A hlavne veľa zdravíčka ❤️

luciachh
5. júl 2020

@lucienne6 ahoj, no ja mam odber krvi o tri dni, a pred tytdnom mi nameral lekar 3,4 ale podla toho ako sa tvaril to neznelo moc tragicky. Ale zacala som citat ja krava a teraz stresujem. Povedal ze este mam tie odbery krvy absolvovat a ze nejaku genetiku, ale nehovoeil nic ze je tam velka pravdepodobnoat. Len ze je hodnota vyssia ale este jw to v norme a ja teraz neviem :(

verunun
5. júl 2020

@luciachh no tak myslím , ze když ti vyšlo vše dobre a nepotvrdil se Down, tak pak už jen staci echo plodu a mělo by to byt vše v pořádku!! Hlavně nic necti, já to dělala taky a byla jsem z toho úplně psycho...

luciachh
5. júl 2020

Ahojte, som troska v strese, aj keď sa snažím nebyť :(
V 13tt+5d malo babo 8cm a NT vyslo 3,4.
Môj vek je 29r.
Prvé tehotenstvo a o tri dni mám ísť na krvné testy.
Bola som u Babjaka v ZA.
Povedsl, že hodnota je vyššia, ale vraj este treba spraviť testy, inak je podľa neho vsetko v poriadku, nosova kosticka bola pritomna, aj všetko oststne bolo super, len táto hodnota.
Prosím povedzte mi že to bude vporiadku a krvne testy a genetika bude len pre istotu.
Mam troska strach, aj keď si stále hovorim, že to bude ok 🙂

luciachh
5. júl 2020

@verunun no ved to je na tom to ze do dnes som si nič nečítala ani nikde neprispievala 🙂 verim lekarom.
Akurat v skupine do ktorej ma tupriradilo jedna kocka pisala ze mala NT 1.9 a ze ma strach ze je to vela anedalo mi to tsk som si zacala citat ze co to vlastne je, ja totiz sa vobec o tieto veci nezaujimam 😅 nic necitam lebo sa nechcem stresovat a verim lekarovi len mi to nedalo a zrazu som tu... Uvidim co mi povie lekár v stresu

verunun
5. júl 2020

@luciachh hele já si nacetla hlavně zahraniční studie a všude tj proste vstazene k délce plodu a to jde ! Pro někoho kdo má malý plod je pak 2mm víc a někdo kdo jde na měření ve 13+6 je 2,8mm úplně OK a obecně všude píšou ze do 3,5mm OK pokud je OK i krev ze to nejde proste hodnotit samotný... ze samotné NT neznamená proste nic, což dává smysl

verunun
5. júl 2020

@luciachh vše záleží jak dopadne celkový screening, samotná hodnota se nedá nijak hodnotit, řeklo mi to asi 5 doktoru...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre