NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

nattyyss
19. jan 2024

@pevo ahoj, píšem SS

majla87
20. jan 2024

@nattyyss jasne, chapem.no ono ten biochemicky skrining je cely taky naprd.. mam pocit ze to najhorsie pocita pravdepodobnost podla veku matky a nie podla ostatnych biochem.parametrov. Urcite geneticke testy. Tie statistiky co pisala pevo su sice fajn, ale netreba hrat rusku ruletu, ak naozaj chces vediet na com si..
Este dodam poznamku pod ciarou, ze pokial by si bola v tazsej financnej situacii, geneticke testy by boli privelky naklad, a dieta by si s nejakym syndromom urcite nenechala, mozes preskocit geneticke platene testy a ist rovno na amniocentezu (ta je potrebna pri UPT tak ci tak).

nattyyss
20. jan 2024

@majla87 urcite som rozhodnutá na trisomy ísť, finančne to našťastie pre mna nie je podstatne, nedajbože keby vyjde zle trisomy isto absolvujem ešte iné vyšetrenia.. veľmi obdivujem všetky ženy ktoré sa rozhodnú to nechať na bábätku bez akýchkoľvek dalších testov ❤️ ja by som to nedokázala :(

kajkar
10. feb 2024

@nattyyss
Ahoj, jak ti to dopadlo? Resime ted neco podobneho, mame NT 4,7, jinak vse v poradku. Za 14 dni jdeme na amniocentezu a to cekani je nekonecne :/

nattyyss
21. feb 2024

@kajkar u mna to bohužiaľ dopadlo zle.. ale my sme mali zle aj morfo sono.. okrem zlého NT a chýbajúcej nosovej kostičky sa zistili aj problémy so srdiečkom.. drzim palce

majla87
21. feb 2024

@nattyyss to mi je luto. Vela sil.

kajkar
21. feb 2024

@nattyyss to mě mrzí, já byla dnes na amnio a výsledky by měly být do pátku a v pondělí kontrolní screening + ultrazvuk srdíčka, na které mě taky upozorňovali, že to může souviset.

andulka3346
27. feb 2024

Ahojte, viem, že sa tu už v tejto skupine o NT popísalo množstvo ale mňa by zaujímalo ci je tu niektorá z vás, ktorá mala vysoké NT ( ja som mala 3,8 neskôr 3,5)( u Mudr Dankovcika) inak všetko v poriadku a bola na Nifty, ktoré vyšli negatívne? Je to môj prípad ale stále rozmýšľam nad tým ci nepodstupit aj amnio lebo od prvého momentu ako ma prvá doktorka ktorá robila 3D sono dostrašila že NT vysoké, nosova kost nie je ( Dankovcik ju normálne o týždeň na to našiel) a výsledky DS 1:82 ED 1:164 PS 1: 360 ( u Dankovcika sa zmenili na DS 1:59 ale ostatne trizomie vyskočili do čísel a kolo 1:7500 a jediné čo ostalo podozrivé bolo práve to zvýšené NT) proste odvtedy sa neviem zbaviť toho pocitu strachu aj napriek tým negatívnym Nifty. Je tu niekto komu tie nifty vyšli negatívne a dieťatko malo nakoniec aj tak nejaký problém ?
Ku Grochalovi idem v 21tt ale nie som si istá či potom bude ešte čas na amnio keď sa na výsledky čaká cca 2 týždne. ( teraz som 15+0, vek 27). Ďakujem za odpovede 🙏

ruza123
27. feb 2024

@andulka3346 ja som mala u 2 deti NT nad 4 (tiez u Dankovcika), pri starsom som bola na amnio, kedze riziko bolo az 1:6, vtedy Nifty este neboli take popularne, pri mladsom uz len Nifty..mne ani nenapadlo pri negativnom Nifty vysledku ist este na amnio, samozrejme morfologicky ultrazvuk som absolvovala..

majla87
27. feb 2024

@andulka3346 zakladne syndromy su pri amnio za 3dni, zvysne trvaju dlhsie. Problem pri Nifty moze byt, ak by dieta malo mozaiku alebo nejaky iny syndrom, ktory Nifty nevysetruje. Ale to su raritne pripady. Ja som mala Nifty negat, ale vysoke NT a rsdsej som na tu amnio pre istotu aj tak isla. Vsetko dobre dopadlo.

andulka3346
1. mar 2024

@majla87 a prosím ťa čo znamená ta mozaika ? Lebo ja mam pocit ze mne aj s tou mozaikou niečo vravela ta pani keď mi volala za vysledky ale ze negatívne ale nie som si istá lebo ten papier mal asi 102 riadkov a v každom niečo iné vysetrovane

majla87
1. mar 2024

@andulka3346 no nifty ti mozaiku nezisti. To znamena to, ze nie kazdy chromozom je postihnuty. Kludne mi napis ip a posli tu spravu, kuknem ti to.

andulka3346
4. mar 2024

@majla87 poslala som ti správu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre