Mali ste niektorá NT okolo 4 v prvom trimestri?

barceloneta
13. aug 2019

Ahoj, idem sa opytat ci mal niekto NT okolo 4 pri prvom trimestri? Porodili ste zdrave dieta? Ja som v 11 tyzdni a vcera som mala prve sono co sa robi v prvom trimestri a doktor zistil ze babo ma NT 4,06 co je uz velka hranica. Povedal ze to je vyvojova geneticka chyba babetko. Prosim dajte mi vediet vase skusenosti v podobnych pripadoch. Moc dakujem!

seahorse27
13. aug 2019

Skusenost nemam, ale odporucam zajst za nejakym inym odbornikom - predsa len viac nazorov na vec nie je na skodu a omyly su mozne. Odporucam dr. Grochala z Martina. Ak mas na to prostriedky, tak si daj urobit aj trisomy test.

lucindav
13. aug 2019

@barceloneta Ahoj, ja som na tom bola podobne, NT vysoké, 3,7-4,6.. nosova kosť však bola prítomná, krvné testy bez zvýšeného rizika, rovnako aj v 16tt.. objednala som sa ku Grochalovi v 20tt, babo vyzera byt v poriadku, bez znakov trizomii, rázštepu, ci srdcovej vady..tak pomaly tomu verim, uz som 31tt.. aj sono v 30tt vyzeralo dobre.. zvýšené NT nemusí este nic znamenať, ale do toho 20tt som bola riadne v strese. Drzim palec nech je male v poriadku..

barceloneta
autor
13. aug 2019

@lucindav ahoj moc ty dakujem za tvoju odpoved, si ma trochu ukludnila. Ked sa ty narobi babatkom mozem mi prosim dat vediet ci je vsetko v poriadku? Mimochodom nemala si IVF? Alebo nebrali si progesteron? Moc dakujem a drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo.

barceloneta
autor
13. aug 2019

@seahorse27 ahoj, dakujem bola som u Dr. chrochalu to my on zistil.

seahorse27
13. aug 2019

@barceloneta Tak to bude potom dost presne pomerane. Co ti k tomu povedal? Zistil aj ine odchylky? Pokial to bol jediny pritomny marker, este to nemusi nic znamenat. Ja by som som si ale na tvojom mieste dala urobit Trisomy.

lucindav
13. aug 2019

Bola som v tom 12tt prechladnuta a brala som progesteron, mala som hematóm.. dr.grochal poznamenal ze to mohlo byt aj tou chorobou.. je tu jedna staršia diskusia kde si písali mamičky presne s touto skúsenosťou a mnohé maju zdravé deti, skus ju pohľadať. No verim ze bude zdravé ked sa narodí..na odber plodovej vody som nechcela ist.

barceloneta
autor
13. aug 2019

@seahorse27 ano rozhodli sme sa ist na trisomy

evkamotka
13. aug 2019

Ako to suvisi s progesteronom? Ja ho beriem od zaciatku na podporu tehotenstva lebo som krvacala. Btw nt ma 1.7 a alpha aj trisomy vysli dobre

lucik1707
13. aug 2019

Ahoj. Ja som mala v 13tt NT 3,6 a k tomu ešte problém so srdiečkom. Bola som u Grochala. Dala som si spraviť Nifty testy, ktoré vyšli negatívne. Vtedy mi povedal, že to mohlo spôsobiť moje prechladnutie. A teraz tu pri mne spinká 10 mesačný zdravý chlapček. Chcem ti popriať veľa síl a prajem ti aby všetko bolo v poriadku.

dadka555
13. aug 2019
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

Ahoj ja som mala 3,5 ale morfologia bola v poriadku. Potom v 20 tt dokonca stale zvysena hrubka uz sijovej riasy...och. Tvrdohlavo som chodila iba na utz vyšetrenia, v ba na prenatalnej kardiologii zistili minimalnu chybu na jednej srdcovej chlopni. Tam mi však dr. povedal, že ráta s tým, že sa to upraví do pôrodu. 1 mesiac po pôrode sme boli na kontrole u kardiologičky a všetko v poriadku. Za chvíľu bude mať už 1 rok 🙂

holandia
13. aug 2019

Baby, je naozaj mozne ze prechladnutie, nadcha atd mamicky moze zvysit hodnotu NT??naozaj to niektorej Dr.povedal??ja som bola vcera, Nt 3 ale nespominala som mu svoju chorobu, mam.silnu nadchu a hlieny

dadka555
13. aug 2019
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

@holandia čo ja viem ja by som tomu moc neverila, ja som pred vyšetrením mala tiez teplotu, sople.....a ked som sa pytala doktora ci to moze suvisiet sp zvyseným NT povedal ze nie

lucik1707
13. aug 2019

@holandia mne to hneď Grochal po zistení NT povedal, že to môže byť mojím prechladnutím. Ja som vtedy mala strašný kašeľ.

barceloneta
autor
13. aug 2019

@lucik1707 ano mne to tiez povedal Dr. Grochal. Ze prechladnutie to moze ovplyvnit.

holandia
14. aug 2019

@lucik1707
@barceloneta lebo ja som mega zufala, mam cakat 3 tyzdne kym mi budu brat dalsiu krv v 2 trimestri ale dovtedx asi osediviem kocky. Nedokazem sa dat do pohody, vela veci naraz sa deje a do toho tento zly vysledok :(

evkamotka
14. aug 2019

@holandia ved chod na trisomy vysledky su za 5 dni

lucik1707
14. aug 2019

@holandia a tie trisomy alebo nifty testy? Ja som mala výsledok do 10 dní od odberu.

holandia
14. aug 2019

@lucik1707
@evkamotka tie testy neurcia ochorenie srdca ale len DS, ES, PS.. lekar videl nosnu kost a hovoril ze ten DS by vylucil ale potom treba kvoli ochoreniam srdca ist na genetiku. Cize musim cakat a pojdem na morfo ultrazvuk ku Grochalovi v 20tt

lucik1707
14. aug 2019

@holandia môjmu zistil v tom 13tt okrem vysokého NT aj regurgitaciu triskupidalnej chlopne. V 20tt už to bolo preč,ale nik mi nezarucil vtedy, že dieťaťko nebude mať menšie vady na srdiečku. Ja som si aj tak dala tie nifty testy kvôli DS a pod. Na genetiku som odmietla ísť po jednom telefonáte s pani Dr. Ktorá ma tak odbila v telefóne, že som tam už nemala ani chuť ísť.

holandia
14. aug 2019

@lucik1707 a Dr, Grochal? Na genetiku sa ani mne nechce ist , lebo viem ze ma poslu bud na odber plodovky alebo tieto testy. Len enviem ci my vaznam ist ku Grochalovi teraz v 13tt alebo pockat do 20tt , kedze mi nedviha

lucik1707
14. aug 2019

@holandia tam ťa nedvihne,ale on zavolá späť keď bude mať čas. Povedz mu v telefóne čo ti zistili a uvidíš čo t povie. Možno to nájde prednostnú termín ešte i neho teraz kým to ešte stíhaš v tom 13tt.

bobricek1979
14. aug 2019

@holandia určite chod tersz v 13tt

barceloneta
autor
14. aug 2019

@lucik1707 dakujem za spravu a blahozelam k zdravemu chlapcekovi.

barceloneta
autor
14. aug 2019

@holandia ja som na tom tak isto. Prave sme na dovolenke a musim cakat ked sa vratime 26 augusta aby som mohla ist na Nifty testy. A potom cakat na vysledky je to hrozne, som strasbe zufala. Neviem co urobim ak budu krve testy zle.

lucik1707
14. aug 2019

@barceloneta viem presne ako sa cítiš. To čakanie a tá neistota sú strašné,ale ja verím tomu, že bude Všetko v poriadku a maličké bude zdravé. Veľmi držím palce ♥️

maxo69
14. aug 2019

@barceloneta mne vysiel zle prvy screening, na sone sa ale nic zle nenaslo a dr mi povedal, ze aj tak este nieje vyhrate a iste,ze bude babo ok, isla som na nifty, vysledok do 5 dni a negat.....napriek tomu som este stale trochu nervozna a cakam na sono v 20tt....tym chcem povedat, ze nervozity sa nezbavis, treba vyckat a zatial nemysliet na najhorsie, lebo ti to nepomoze.....drzim palce, nifty su dost presne, ale ja si vydychnem ked bude aj velke sono v 20tt ok, no necakam nic zle, len to podvedomie stale pracuje.....vsetko dobre zelam

seahorse27
14. aug 2019

@lucik1707 Aj mojmu malemu v 14.tt zistil Grochal regurgitaciu trikuspidalnej chlopne. Ostatne parametre mal v pohode. Bola som aj na genetike, ale amnio som odmietla. V 20.tt bolo uz vsetko ok, maly je zdravy - ziadny syndrom ani srdcova vada, uz ma skoro 5 rokov. Tiez mi vtedy Grochal povedal, ze chripka, ktoru som prekonala v 5.tt to mohla sposobit.

holandia
15. aug 2019

@bobricek1979
@lucik1707 tak som volala Grochalovi, ze mam prist az v 20tt , hned ma aj objednal, ze teraz to nema moc vyznam kontrolovat srdiecko. Ze to moze byt kludne tou mojou virozou..proste baby konecne som sa trocha ukludnila a vyjansilo s ami a verim v dobre...tak o 2 tydne krv, potom genetika a potom Grochal a verim ze je babatko oki

hope87
15. aug 2019

Moj mal NT 4,5 ale to mi robil "necertifikovaný" lekar ale aj tak som sa strasne vylakala, lebo on mi nic nepovedal...az moja gynekologička sa nad tym pozastavila, ked som jej doniesla vysledky a velmi sa cudovala, ze mi k tomu dr.nic nepovedal. Tak ja vystrasena, urevana som googlila do nemoty a potom som sa objednala ku Grochalovi a takisto ma objednal az na 20-23tt uz si to presne nepamatam...lebo ze nema zmysel skor chodit. Ale u nas bolo nastastie vsetko v poriadku. Maly je zdravy a uz ma 4,5r. 🙂

lucik1707
15. aug 2019

@holandia tak veríme, že všetko bude v najlepšom poriadku 🙂 teraz treba byť pokojná kvôli drobcovi ❤️ budem na váš myslieť a určite sa ozvy čo nové

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre