Sex v prvom trimestri

silinka10
16. sep 2012

AHojte tehulky, nikde som nenasla odpoved, tak sa skusim spytat... ako je to so sexom v prvom trimestri, som v 7 tyzdni, citim sa uplne fajn, takze prichadzaju aj chutky, doktor povedal ze mozme kludne sexovat, len teda ziadny extrem... citala som tu o tom ako ejakulat kazi floru v posve, alebo nieco podobne... ake s tym mate skusenosti, resp. ako ste to poriesili? dakujem 🙂

lulu19
16. sep 2012

ahoj ak nemas ziadne problemy tazkosti tak neviem preco nie .ked uz bude brusko bude to tazsie ale aj tak sa bude dat . 😀 😀 😀

manittu
16. sep 2012

ahoj, mne dr.povedal ze radsej nie v prvom trimestri, sex obmedzit :O ja som nemala ziadne tazkosti ani problemy a aj napriek tomu povedal radsej nie ( snazili sme sa asi rok - mozno preto )....

strapco13
16. sep 2012

@silinka10 uzi si sex kym mozes, kym sa da a kym mate chut 😉
ejakulat nekazi floru v posve ..ved tio by kazil aj pred tehu a mala by si problemy, keby toto robilo
ale v neskorsom stadiu tehu ked uz sa telo pripravuje na porod tak ejakulat moze spustit porod / u nas nefungovalo 😝 /
a navyse su zeny co prvy trimester ani nevedia, ze su tehu a sexuju veselo dalej, lebo sa snazia splodit dieta 😀
to len v dnesnej dobe, ked sa zeny testuju pomaly v tej chvili ako sa sex skonci..tak vymyslame, co vsetko, mozme, nemozme a kazime si tym radost zo zivota, a robime z tehotenstva chorobu defakto bez priciny..a to rozhodne nie je /teraz nepisem o rizikovom tehu, ale vseobecne o tehu/

ivani
17. sep 2012

ja som mala sex celych 9 mesiacov a vsetko bolo uplne bez problemov. dokonca este aj 5 dni pred porodom sme veselo sexovali. samozrejme vtedy uz to bolo take nemotorne ale nemala som ziadny problem. porod mi to neurychlilo, co som chcela. aj tak mi museli vyvolavat porod :- ) netreba zabudat nato, ze tehotenstvo nie je choroba a tak sa k tomu aj treba postavit. ked budes prehnane citliva na seba tak si tehotenstvo neuzijes. je to krasne obdobie v kazdej svojej etape.

yokralovnayo
17. sep 2012

baby my sme pri prvom tehu mali sex aj 3 krát denne, čo som mala stále chuť a dcérku som ešte prenášala. Nemali sme žiadne problémy. Ale teraz pri druhom tehotenstve mi doktorka našla malú zrazeninu, ale sex nám nezakázala. chuť by aj bola, len sa trochu obávam. ☹ Nemáte s tým skúsenosť, nemože to mimču ublížiť?

mariettka27
21. sep 2012

nám povedala lekárka,že sex áno,ale nie naplno,že spermie môžu poškodiť plod...takže sme sa rozhodli počkať radšej,nestojí nám to za to,na bábätko čakáme už dlhých 6 rokov,tak hádam nejaký ten týždeň bez sexu vydržíme...teda do toho 12tt 😉

lienka1701
9. dec 2012

nám doktor sex nezakázal...takže ak je chuť tak prečo nie....

stacinka69
15. dec 2012

Mne lekar sex zakazal.Som 8 tyzdni a povedal ze vylucene.Beriem aj duphaston lebo som Rh minuska a vraj ma lekar skusenosti s A- krvou iba potrat.No este 4 tyzdne vydrzime.Vsak da sa aj inak sexovat 😎

kikulienka19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_bluzka
15. dec 2012

mne doktorka sex v prvom trimestri zakazala, ale asi je to individualne...

marekdianka
8. jan 2013

sex je povoleny pocas celeho tehotenstva...dokonca pomaha vyvolavat porod ked je uz cas

optimalne_ph
19. jan 2013

moj lekar mi "nastastie (?!)" nevravi nic, takze mi ani sexovat nezakazal a zatial sa alienovi nic nestalo 😕

misuka05
19. jan 2013

@stacinka69 No ja mám A-, problém s udržaním plodu sa vôbec nevzťahuje na túto krvnú skupinu, sex mi nezakázal doktor, ale ja som pregrcala 1.trimester aj polovičku 2hého taktže chuť nebola, stále mi bolo zle.. No a čo sa týka Rh faktoru si to stačí naštudovať. Len sa neodporúča mať viac ako 2-3 deti, nakoľko po 1. pôrode dostaneš injekciu na to aby tvoje telo nevylučovalo potom druhý plod....

misuka05
19. jan 2013

@silinka10 keď ti doktor nezakázal, nerieš a užívaj si kým možeš 😉

maca1207
22. jan 2013

no ked som cakal malu tak sme s manzelom si uzivali celych9mesiacov 🙂 ...ziadne problemy som nemala..teraz cakame druhe a urcite si budeme pekne uzivat aj pri tomto tehotenstve 😀

nikusik9099
30. aug 2013

ahojte som prvy krat tehotna a som v 6 - 7 tyzden 🙂 ani som nemyslela ze som tehotna... chcela by som sa opytat ci je sex pre babatko nebezpecny aj ked som trosku krvacala, ale dr. mi povedal, ze to mohlo byt z toho, ze sa mi baby zarylo do cievky a preto som mala trosku krvi...trosku mam s toho obavy ze by sa mu nieco nestalo...

mauythai
11. jan 2014

Baby mali ste nejake zmeny na začiatku tehu že či sa nezužil vchod do pošvy je to možne či sa mi to len zda no muž vravel že sa mi zužil.Dakujem

obcansr
14. jan 2014

@mauythai može byt hormonmi že si stuhnuta nie zužena

anulik88
13. mar 2014

Ahojte tehuliky.... Nechcem otvarat novu temu o sexe je ich tu dost tak dufam, že mi niekto napíše... 10,1,2014 som zistila ze som tehu a lekar mi povedal že by sme teraz mm nemali mat sex a tak to zatial dodrziavame ale uz nam obom lezu hormony cez hlavu a niesme sice zvieratká ale chyba nám to. je u nejaka zienka co od 4tt až do porodu z mm nic a ak ano ako ste to vydrzali?

janka1989ya
14. mar 2014

no my sme v 11+5tt a tiež sme mali intímnu chvíľku ,ale mala som krvácanie,a odvtedy račej nič neriešime -síce nám to dosť chýba ,ale pre mimi to vydržíme 😉

obcansr
15. mar 2014

@anulik88 ahoj tak ja som od 11.1 2014 zistila že som tehu ale odvtedy sme sex nemali až teraz , začíname tak z lahka, ak nemáš nijaké problémy tak prečo nezačat, ja som sa bála strašne ale už mam aj ja chut a tak nedá sa to tak ako predtým tak tvrdšie to je pravda ale aj taký jemný sexík je dobrý , v prvom trimestri moc neodporúčajú mat sex ale potom už ano ak nie su žiadne problémy, ak si krvácala alebo niečo iné tak v tom prípade by som neriskovala, su aj iné možnosti ako m uspokojit 🙂

biibiana
15. mar 2014

@anulik88 a mas nejake problemy alebo preco ti to lekar povedal? My sme mali sex normalne od zaciatku. Sice niekedy ma bolelo podbrusko, ale stacilo zmenit polohu a bolo to ok. Dr. mi nic nevravel, ze by sa nesmelo a pod. dokonca v prvom trim. som mala viac chut ako teraz 😀

anulik88
15. mar 2014

@obcansr @biibiana Ahojte... No nazaciatku neboli problemi len som sa bala tak som to stopla ked som zistila ze som tehu ale aj tak som raz krvacala a skoncila v nemocnici a vtedy sa ma lekar pytal ci sme mali z mm sex a ked som mu povedala ze nie tak povedal ze to je dobre a zy by sme teraz nemali... A samozrejme ze pre nase babatko to vydrzime aj mi a uz sme sa z mm aj dohodli ze celibat nebude naskodu ale vtedy ked som to tu pisala som bola na tom akurattak ze sme obaja mali chut ale uz to je prec... 🙂 o prve babo sme prisli v 8tt a tak nechceme nic teraz pokazit...

biibiana
15. mar 2014

@anulik88 aha chapem jasne tak v takom pripade asi treba vydrzat .. vela stastia 😀 😉

sziwi
25. apr 2014

Ahojte, ja som momentalne 8 tt a mali sme sex prvykrat po zisteni, ze cakame mimi asi na zaciatku 7 tt. Tiez sme sa trochu bali, ale bolo to super 🙂 Dokonca sme si aj zavtipkovali, ze keby sa dalo, spravime si rovno aj druhe :D Podla mna treba radsej opatrnejsie, hlavne na zaciatku, ale ked je to vsetko ok, netreba si sex odopierat. Koniec koncov endorfinky urcite padnu vhod aj miminu :D Ja som mala po sexe asi 3 dni trochu vytok, ale upravilo sa to nastastie same... Tak vam drzim palce!

patka182
15. máj 2014

mne doktorka nehovorila nič som v 7tt ale trošku sa obávam aby sa malinkému nič nestalo keďže mávam na tej strane kde je uloženy bolesti a aj ma chcela dať na PN ale som odmietla...zatial je malinke v poriadku ale neviem ked mi nič nehovorila myslite že možem? hovorila sice že mam oddychovat relaxovat nemam sa zdržiavat na zime atd....podla vas sexovat možme?

danca6
5. mar 2015

@optimalne_ph prepac nie je to k teme ale tvoj syncek sa vola mimozemšťan po slovensky? to je mileeeee 🙂

optimalne_ph
9. aug 2015

@danca6 to bol "pracovny nazov", kym sme nevedeli co to bude, dnes uz je to dvojrocna July...

babydesire
25. aug 2015

nam doktor sex zakazal.aj kamoska povedala,ze to nieje dobry napad (a to sa radi s inou kamoskou,ktora je porodna asistentka).podla mna je to podobne ako s inymi "hriechmi" v tehu - su take ktore fajcia a piju a robia ine veci ktore by nemali a maju zdrave tehu a aj dieta,podobne je to so sexom - moze ale nemusi to uskodit.my sme pri prvom tehu mali sex a o babatko sme prisli.ci to bola pricina alebo jedna z pricin alebo vobec to nezapricinilo nasu stratu uz nezistime.ale teraz mam celibat (draheho uspokojim aj inak 🙂 ) dufam,ze teraz vsetko dobre dopadne. Tehu nieje choroba to je pravda,ale strach o babatko je normalny a to hlavne u nas ktore uz vieme ako nenapadne sa to moze stat a ako velmi ta strata boli.

sardinka333
25. aug 2015

Sex v zdravom tehotenstve nie je žiadny hriech, len dnešné ženy su ovela viac háklivé ako kedysi. Materstvo mnohé odkladaju na ,,po 30tke,, bud koli práci, kde ste 100% nahraditelné alebo neni chlap alebo x dovodov, ok - niektorým sa objektívne nedarí ale ako často je to práve psychika, ktorá tomu nahráva...Ziadna nie ste Paula Wild že sexujete ,,šichtu,,.
V 1. trimestri plod prechadza najdramatickejšími zmenami kedže všetky sustavy sa vyvýjaju a každý zasah - choroba, vplyvy prostredia a neviem čo možu tento krehký proces narušiť. V ostatných 2 trimestroch dieťa už ,,len,, nabera na vahe a sustavy sa zdokonaluju...
Práve preto choré plody v 1. trimestri najskor odidu. Su to zvyčajne poškodené plody, ktoré odídu a aj ked je to smutné tak na jednej strane ktorá z nás by chcela doma poškodené deťa?
Ak sa žena neotvára a nemá žiadne problémy tak prečo nie? Okrem toho su aj iné techniky uspokojovania partnera a ako všetky dobre vieme dlhodobý celibát pre mužov nie je boh vie čo, samozrejme aj oni sa maju vedieť ovladať, ale ak naozaj je chut, možnosť a nie je problém tak načo z toho robiť vedu? Pri malých deťoch to treba tiež už trošku zmenežovať, ale stále je to oblast ktorá je vo vztahu velmi doležitá a práve tu často zeny zanedbávaju, samozrejme popri komunikácii, ucte, vzajomnej pomoci a zodpovednosti za rodinu...práve preto napr. žiadne také že dieťa s nami spava noc čo noc v posteli. Samozrejme z času na čas, ak je choré, pripadne ma tažšiu noc tak nehovorim ale pre niektoré sa narodením dieťaťa chlap dava na vedlajšiu kolaj (čo je nejaku dobu aj prirodzene, ale nie furt) a potom sa čuduju že ten sa prirozdene stiahne a ide do ,,svojho,, sveta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre