Nútia ma do interrupcie

candiss
20. dec 2012

Ahojte žienky , potrebujem sa podeliť z mojím trápením a zároveň vás požiadať o pomoc či radu .. Mám 20 rokov v máji maturujem , moje rodinné zázemie je strašne slabé žijem len s matkou nakoľko mi otec umrel ked som mala 13 . Priateľa nemám . Mala som chlapca ale bola to len krátka známosť hoci sme teraz priatelia ale city vtom nie sú už žiadne , navyše on má už nový vzťah v ktorom je šťastný . Ja však som v 9.tt . Moja matka na mňa spolu aj sním tlačia aby som podstúpila interrupciu. Vraj tak spravím dobre , pre seba , pre nich aj pre to malé . Ja ale mám pocit že nemôžem . Ked som bola mala hrozne som chcela súrodenca no nebolo mi dopriate , detičky mám hrozne rada , pracovala som ako dobrovoľníčka v deckom domove pre novorodeniatka . Cítim sa byť dobrou matkou , ale voči nim som absolútne bezbranná .. neviem čo mám spraviť ☹ . Poraďte mi prosím !!! ☹ ☹ ☹ ☹

katy31
21. dec 2012

@canndis Ach moja, ani nevieš, ako Ti rozumiem, presne toto isté sa stalo mne, ale mňa tam dostali, moja psychika to nevydržala. Môj príbeh nájdeš v téme Interupcia, voľná diskusia. Prosím Ťa, nerob to, ak to takto cítiš, budeš tou najlepšou mamou na svete. Bojuj, bojuj za svoje nenarodené dieťatko, nepozeraj na priateľa a jeho nový vzťah, nedaj sa ovplyvniť mamou. Viem, že to bude ťažké, ale zvládneš to, neurob tú istú chybu, ktorú som urobila ja. Kedže som svoje dieťa chcela, ľúbila som ho, zrútil sa mi celý svet po jeho smrti a zrútila som sa aj ja. Dodnes myslím na svoje dieťa, v srdci mám taký veľký žiaľ a nebyť toho, že som štyri mesiace po interupcii otehotnela, tak už dnes asi nie som živá. 😔 Aj keď ma otec malého znovu opustil, mám to o to ťažšie, že žijem sama, tiež už mám len mamu, ktorá je 200 km ďaleko a mám ešte jedného 8 ročného autistického syna, ale zvládam to a som prenesmierne šťastná, že mi Pán odpustil a požehnal toto dieťatko. Ak Ti treba pomôcť vecičkami, povedz, napíš, aj nejaké hračky tu ešte mám po deťoch, myslím, že je tu kopec mamičiek, ktoré Ti s niečím môžu pomôcť... A uvidíš, aj mama bude ľúbiť nakoniec to dieťa. Aj moja mama zmäkla, ľúbi toto dieťatko a hrozne, hrozne veľmi si vyčíta to, že moje predošlé dieťa zomrelo aj pre jej zlyhanie a to, že nestála pri svojej dcére. Bude to ťažký začiatok, ale oveľa, oveľa ťažší je život s bremenom toho hriechu, že si dopustila smrť vlastného dieťatka.. 😢 😢 😢

katy31
21. dec 2012

A dievčatá, tie, ktoré sa tu pozastavujete nad reálnosťou príbehu, čudovali by ste sa, čo všetko ľudia prežívajú. Človek vie človeka utopiť v lyžičke vody, ak chce... Nie každý žije rozprávkový život a sú oveľa bizarnejšie ľudské osudy...žiaľ.. 😔

candiss
autor
21. dec 2012

@katy31 Ďakujem ti katy , dneska som bola s mamou u lekárky poviem len toľko že tá pani dokotorka pomohla mojej mame začať ma chápať a podporovať .. vyzerá to tak že nakoniec všetko dobre dopadne .. malé si nechávam a 3.1 idem na ultrazvuk ..neviem sa ho dočkať ked ho znova uvidím .. 🙂

katy31
21. dec 2012

@candiss tak to som rada... naozaj... veľmi... držím palce a keby čokoľvek, daj vedieť... 😉 Požehnané sviatky želám...

atrami
21. dec 2012

@candiss držím palčeky. Skús mamu zobrať na sono. Keď uvidí ako sa drobec hýbe ako rastie, bude sa určite tešiť. 😉

lussi2
21. dec 2012

určite si v ťažkej situáciu, ale čo by dali niektoré ženy zato aby mohli donosiť svoje vlastne dieťa...čo ak sa pri zákroku niečo stane a už nikdy nebudeš mocť mať deti...kto sa o teba postará keď budeš stará a nebudeš mať nikdy deti..nechcela by som zostárnuť sama niekde v domove bez blízkych...je to veľký dar mať dieťa...skús sa o tom s maminou nejako porozprávať...je veľmi ťažke v dnešnej dobe vychovávať dieťa hlavne po tej finannčnej stránke...ak budeš mať dievčatko veľmi rada Ti podarujem veci, aj pre chlapca by sa niečo našlo...držim Ti palce aby si sa správne rozhodla a nikdy to rozhodnutie neoľutovala 🙂 .PEKNE SVIATKY VŠETKYM

carodejkka
28. dec 2012

Milé maminy aj nemaminy...je mi jedno, čo si kto hovorí...ja poznám veľa osôb vo svojom blízkom, veľmi blízkom okolí a viem, že nie každá môže mať "rozprávkový" život a že sú situácie, ktoré sú nepredvídateľné a pre niekoho nepochopiteľné až nereálne....to všetko akceptujem....
ale nikto mi nenakecá, že "chúďatku" sa to všetko a komplet odohralo a to dokonca v 20-tke....
pre katy31: utopiť v lyžičke vody sa dá, ale často to robia samy ženy, ktorých sa to "týka"...svojimi výmyslami a vsugerovaním...
a poznámka: ja ak by som mala takéto "vážne problémy", nevešiam ich na diskusné fóra a nehľadám odpovede od iných žien...toto sú, ak sú, súkromné veci, ktoré by žena MALA riešiť s veľmi, ale veľmi blízkymi ľuďmi a nie s cudzími
A takisto poznám dobrovoľníčky, ale nikdy to neboli dievčatá, ale ženy, ktoré mali skúsenosti s prácou s deťmi. (požadovali od nich certifikát alebo doklad o skončení zdravotníckej školy) 😉
Prajem pekný zvyšok roku 2012 a šťastnejší a lepší rok 2013

pingu1
28. dec 2012

@candiss nie je nic krajsie ako byt tehu... chapem tvoju mamu aj ex priatela, ale dieta za nic nemoze, samo sa na svet nepyta

lucynka287
28. dec 2012

Ahoj ja som otehotnela ked som mala 18 zvladli sme to spolu z amnezelom a teraz ma maly 5 rokou a mame malu peknu dcerku a z obidvoch detičiek sa vytešujeme čiže bojuj je to pekny pocit 🙂))

maci_267
29. dec 2012

@candiss ahoj, ja mam takisto rokov ako ty.. Ak budec chciet, mozes mi napisat.. Nepoznam nikoho v nasom veku, kto by si tymto prechadzal.. Drzim palceky, nenechaj sa odradit.. Ak sa ty na to citis, vsetko sa vyriesi..

bagira89
30. dec 2012

Ak si to babo chces nechat pozri v mojom albume "ako rastiem" mam tam fotku ako vyzera babo v 12. Tyzdni kedy je este mozna interupcia...ja ked som to drzala v ruke az mi do placu bolo

simonka16
10. mar 2013

@candiss Ahoj ty si zo Zvolena ? tak ako to dopadlo ? priatel sa postara ? 🙂 alebo mas noveho ? Ale babo si predpokladam určite nechavaš 🙂 držím palce.... 🙂

lubusik
3. nov 2022

@candiss nechoď na interrupciu, potom budeš mať neskutočné výčitky svedomia, viem to od žien ktoré to podstúpili, a majú depresie, a pocity viny do konca života, určite to zvládneš, poraď sa na sociálke aké prispevky môžeš dostať, a určite aj tvoja mamka zmení názor, keď sa dieťatko narodí, a zamilujete si ho obidve, a keď ho uvidíte, určite neobanujete že si si ho nechala, nech ťa Pán Boh žehná aj babetko, modlím sa za teba, aby si urobila správne rozhodnutie, ja ti to hovorím preto ja som prišla pred dvoma rokmi o syna 17 ročného, tragicky zahynul, a dala by som všetko za to aby tu teraz so mnou bol, ale nič mi ho už nevráti...

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dana802
23. máj 2023

@trish31 presne to čo chces ty a na čo sa cítiš ak si pripravená vieš pracovať s detičkami a vlastne túžiš mať niekoho koho môžeš ochraňovať milovať a venovať sa mu tak prečo nie no aj keby si sa rozhodla inác tiež je to len na tebe to ty si tá ktorá povie posledné slovo tvoje telo tvoj život rob to čo vieš že ťa urobí šťastnou nie to čo urobí šťastní iných ak pôjdeš len kvôli tlaku okolia bude tá to trápiť a bude to pre teba veľmi dlho ťažké a je dosť pravdepodobné že aj vzťahy medzy vami nebudú dobre pretože im to budeš hoci nie priamo neviem aká si podvedome vyčítať a nakoniec sa aj tak budeš snažít či najskôr od toho vsetke odísť aspoň podľa mňa takže je to ťažké rozhodnutie a je to teraz hlavne o láska vieš že budeš štátna a lubena a budeš ľúbiť a ty čo ťa ľúbia ta neopustia a budú stáť pri tebe možno trošku nahnevaný na začiatku ale dieťa a úsmev dokáže zázraky hlavne pri babickach ver mi ani jedna u nás doma nebola prípravné na to byť babičkou a teraz by to nemenili a sú šťastné jak blchy aj keď počas tehotenstva mali vseliake stavy no nie hnev skôr strach čo ďalej kde budeme bývať práca a tie veci a všetko sme neako dokopali buď šťastna a spokojná a ak rob čo uznas za vhodné život máš len jeden a mala by si ho žiť podľa seba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre