Petržlen a zeler v slepačom vývare v 2. trimestri

mimus227
14. okt 2016

Ahojte baby, možno je to hlúpa otázka, ale môžem jesť vývar, kde som použila aj petržlen a zeler? Keď to tak čítam, tak veľa vecí sa nemôže, ale niekedy mi to príde prehnané. Ďakujem.

dominika6
14. okt 2016

@mimus227 aj toto je prehnané

tyelde
14. okt 2016

Jedz co chces, len nie na kila a budes ok

natalym
14. okt 2016

@mimus227 Ja myslím, že nie.

jasminet
14. okt 2016

ano, mozes aj kapustnicu, aj vyvar, aj steak - nemala by si drogy, alkohol, cigarety, surove maso a vajci a nepasterizovane mliecne vyrobky...

sardinka336
14. okt 2016

@mimus227 a prečo by si nemohla? . 😝 hlupa otazka hlupej zeny.

alchemilkazltozelena
14. okt 2016

Ja viem ze je piatok ale toto hadam nemyslis vazne?!?
@mimus227

natalym
14. okt 2016

@sardinka336 Ale veď ju nechaj. Nebuď taká prísna.

dominikav123
14. okt 2016

To uz aj petržlen je jedovatý ?

ukulela
14. okt 2016

seriozne by ma zaujimalo, co negativne si sa docitala o petrzlene a zelere. viem, ze chlapom by zo zeleru mal lepsie stat, ale co by sa mohlo stat tehotnej?

obsadenemeno
14. okt 2016

ja som si po precitani nazvu temy myslela, ze je to zase od tej s tatarskou od Hellmann's.
ale podla pravopisu sudim, ze asi nie..... 🙂

alchemilkazltozelena
14. okt 2016

@obsadenemeno myslis tu co sa nadychala dymu na opekacke? Tiez som si to myslela 🙄

obsadenemeno
14. okt 2016

@alchemilkazltozelena nebol tam dym z ele cigarety?

hivanik
14. okt 2016

Petrzlen vo velkom mnozstve moze sposobit krvacanie. Ale to je myslene asi napr.ako caj. Ale v polievke bude male mnozstvo. Takze otazka nebola celkom od veci.

circa126
14. okt 2016

Ako baby sorry prečo hneď urážate?? O tom petržlene som aj ja čítala a píšu to aj tu

obsadenemeno
14. okt 2016

@hivanik to by asi muselo byt veeeela petrzlenu a pravidelne.......

alchemilkazltozelena
14. okt 2016

@obsadenemeno ano aj to...ale este davnejsie ze bola na opekacke a ci jej neuskodi dym...alebo to bola ina brzda? Uz neviem 😀

jasminet
14. okt 2016

boze baby, fakt necitajte vsetko co vam pride pod oci... co asi jedli nase babky ked nemali internet, ale zato plnu zahradu zeleru a petrzlenu a komoru slaniny a klobasok 😀

obsadenemeno
14. okt 2016

@alchemilkazltozelena s tym dymom som nezachytila. Ale zltkove rezy ano...... 😉

jankalukasova
14. okt 2016

A mozem si dat spagety? Lebo pene si dam normalne ale spagety?
Dnes je fakt smutne, ze informacie su dostupne, ale ludia sa pytaju taketo blbosti. Minule to bola voda z PET flase v tehotenstve a dnes je to petrzlen a zeler... co to bude nabuduce?
Ak si ho netrhala v areali cernobylu, tak nechapem preco by to mal byt problem.

sibalka21
14. okt 2016

Neprehanate to s tymi hlupimy otazkami? Ved ste neni chore ale tehotne, jedz co chces

uglybetty1234
14. okt 2016

😂😂😂😂😂 plakaaat budem este dlho 😂😂😂😂 prepac ;)

alchemilkazltozelena
14. okt 2016

@obsadenemeno jj pozeram ze to bola ina expertka..ale zjavne su kamosky 😎

radusiq
14. okt 2016

@circa126 haha vidis toto vidim/pocujem prvykrat v zivote...v tehotenstve som ficala na petrzlenovych hranolkach, a veru som aj krvacala ale z ineho dovodu, maly bol a je ok.

sardinka336
14. okt 2016

@hivanik a čo zje kolko petržlenov? Niekolko kíl? Fakt uz z toho gugla ludom prepina...a aj ked niečo ,,može sposobit,, neznamena ze sposobi. A pišu to o vnati tak aka koncentracia to musi byt aby vyvolala nejake problémy ze? Otazka bola od veci...lebo predpokladam, ze nerobila vyvar z petržlenu ale v polievke pouzila ,,jeden,, petržlen a ,,jeden,, zeler aj to asi nie celu tu gulu velku ...ale neprekvapilo by ma to. 😖

obsadenemeno
14. okt 2016

@jankalukasova no nikdy nevies, co ked sa tie spagety omotaju babatku okolo krku a udusi sa..... penne maju dierku, keby daco, da sa cez nu dychat...... 😀

moni244
14. okt 2016

Preboha, niektore by nemali mat pristup k netu, skodi im to

hivanik
14. okt 2016

Niekedy mi pripadaju trapnejsie odpovede ako otazka. Ale co uz. Kazdy sme niejaky.

tetapetra
14. okt 2016

@circa126 listeria moze byt aj v mlieku. To slovo moze byt je na uplne of veci

monilik
14. okt 2016

@circa126
@mimus227 zeny...to ze niekto nieco niekde napise na nejakej pochybnej stranke a ze vam to google vyhodi este neznamena ze je to sväté...osobne nepoznam nikoho kto by z petrzlenu predcasne porodil a to plati o mnozstve inych potravin.to ze ta zelenina obsahuje nejaku latku ktora potencionalne v obrovskych mnozstvach moze nieco sposobit neznamena ze ju nemate vobec jest... respektíve, ako sa komu paci...nejedzte radsej nic, kupte si umele vitaminy a dopujte sa nimi, ved podla internetu to treba...
zaujimalo by ma ako clovek pride na to ze nejaky zeler skodi...to nemate nic ine na praci iba googlit co sa nesmie v tehotenstve a co moze uskodit???ci nebodaj vam to povedal lekar??? 😨 mne moj povedal nech jem vsetko na co mam chut telo vie co potrebuje.nech sa snazim zdravo pravidelne a v mensich mnozstvach. a ziadne umele vitaminy nech neberiem lebo pokial mam pestru stravu vobec ich nepotrebujem...

marfikchov
14. okt 2016

ešteže je tento internet... ja neviem prečo s každou otázkou, hlavne takéhoto druhu, čo sa to tu objaví zväčša v piatok poobede na pobavenie pred víkendom, obraciame na net... neviem ako vy, ja som sa pýtala hodne mamy a aj sestier, príp. konzultovala s kamoškami... ale toto bims, hneď na koňa a ešte keby to bol extrémny problém, ale jedna bizadnosť za druhou... naše staré mamy boli rady, že mali čo zjesť a jedli hlavne to, čo vychovali a čo vypestovali... a tu dumáme nad každou potravinou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre