Pili ste v tehotenstve kávu?

januska555
25. jan 2011

Som na začiatku tehu a doteraz som pila každý deň jedno malé slabé presso ale neviem či to nebola chyba. Niekde som čítala že by sa nemalo, niekde zasa že 1 malé a slabé uškodiť nemôže. Momentálne nemám žiadne problémy ani nič podobné, ale som úplne zneistená. Čo myslíte, alebo ako ste robili vy?

lucka1987
14. apr 2011

nie nechutili mi ani predtym, ale strasne rada vonam vonu kavy ked ju uvarim 😀

tosomja
14. apr 2011

áno, pila som 2 kávy s mliekom a cukrom každý deň aj počas tehu, nič nám nie je...je lepšie si dať kávu, ako cigaretu 🙂

garicka
14. apr 2011

gynekolog mi povedal že si kľudne môžem dať aj 2 slabšie nesky denne a to isté mi povedal aj lekár neonatolog ked sa mi miško narodil. ja som si kávu dať musela lebo potom ma celý deň bolela hlava ☹

anna12
14. apr 2011

Po dočítaní Vašich príspevkov som si trochu vydýchla a práve si vychutnávam malé pressíčko 🙂 .... Bez kávičky a jej vône si dník neviem predstaviť... 😉, a už aj hlava začínala bolieť..! Som cca v 5 týždni a tak dúfam, že nám to neublíži....?!

nibiru
15. apr 2011

ano a pijem aj teraz ked kojim 😉 nic nam nieje a kedze mavam migreny a strasne reagujem na pocasie (bolesti hlavy)jedina zachrana🙂

pinkypinkus
15. apr 2011

Ja som pila 1 slabú kávu s mliekom denne, kým mi asi v 3. mesiaci začala "smrdieť". 😀 Neskôr, keď sa mi žalúdok upokojil, som si občasne 1 spravila (skôr ako "kakauko"). Počas kojenia som začala asi až po 4 mesiacoch.

janicca
17. apr 2011

tak na začiatku som pila len caro jednoducho som nemala chut na kávu a teraz ku koncu tehu pijem aj klasiku turka niekedy bez mlieka a sem tam si dam nesku,preso a tu som zatial sa nič nedeje tak si myslím že ked je chuť tak si treba dopriať 😵 🙂 😵

kiwinka
17. apr 2011

ja som od zaciatku tehu nepila kavu, lebo mi bolo zle prve 3-4mesiace,, potom ked to rpeslo, ze mi uz nebolo tak zle tehotensky aj tak som nemala chut,, asi v 6tom mesiaci to doslo ta chut,,kupila som si caro ale fuuuj to boll hnus,,to jeden kavickar , ktorý miluje kavu nemoze pit caro ako za nahradu riadnej kavy 🙂 takze som si zacala robit kazde ranko nescafe s mlieckom a hotovo. aj mi to chutilo, aj mi to pomohlo, lebo som mavala nizky tlak v tehu.
mam zdravu dceru 🙂 uz ročnu!
a druha vec, svokruša mi vravievala, ze budem mat hyperaktivne dieta ked bduem pit kavu v tehu... neviem ci mala pravdu 🙂 moja Karolínka je aktivna prilis,,, ale ktore dieta v jej veku nieje?! takze neviem ci sa daju potvrdit svokrine slova 🙂

vejula
17. apr 2011

ja som nepila, ale sestrička na gynde mi hovorila že nejaka jej znama mala počas tehu strasnu chuť na grund z kavy a ked ony dopili kavu tak ona vyškrabala z ich poharov ten grund a zjedla 😅

lenok
17. apr 2011

Ja som mala vzdy nizky tlak, na 1-2 kavy s mliekom som bola zvyknuta. Ked som ostala tehotna, kava mi prestala chutit, napinalo ma z nej, tak som zacala pit Caro a ku koncu tehu som si sem.tam dala Latte. Tlak sa mi tehotenstvom dostal do krasneho normalu. A ked som sa pytala mojho gynekologa, tak sa len smial, ze tehotenstvo nie je choroba. Ked si bola na kavu zvyknuta, nie je dobre ju obmedzit ci vynechat. Len to netreba prehanat. A s tymi poverami, co ja viem... ak tomu veris, tak to tak bude 😉

elise
17. apr 2011

ja som pila nescu iba posledné 3 mesiace aj to iba 2 denne predtým som absolutne nepila

tepka
18. apr 2011

myslím že neuškodí vôbec to povie aj doktor že 2kávy s mliečkom su ok..káva má aj svoje plusy..samozrejme dokým nepijete 5denne🙂ja pijem tak dve nesky s mliekom uplne v pohode...

gabuci
19. apr 2011

Pred tehotenstvom som pila kávu skoro ráno,ako som odchádzala z domu do roboty.Niekedy aj poobede,ked som sa vrátila domov.Ked som zistila ,že som tehotná,prestala som.Nemala som chuť na to,tak mi to išlo bez problémov.Potom šete som si dala párkrát horucu čokoládu,neskoršie ani to.Takže už celých 14 rokov kávu nepijem,ako som porodila skušala som to,no jednoducho ma to neláka.Ani kola,pepsi nič také.Skôr čisté ovocné šťavy,alebo minerálka.Nikto mi to nechce veriť,že nepijem kávu vôbec,ani ked sme na návšteve.Vlastne aj to sa stane,že u nás skoro zabudnem ponuknuť kávu,ked mám návštevu.Ináč nepije ani môj manžeľ.Pritom aj svokrovci pili pravideľne,aj príbuzný ku komu chodíme pijú,no my sme bez kávy.Neviem vám to vysvetliť,ale je to pravda.

mariachlemendikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre