Placenta previa marginalis a let na dovolenku

michaela10
21. júl 2014

Ahojte....

Diskusii o nizko polozenej placente je tu dost, mna by skôr zaujimalo, ci by bol problem absolvovat dvojhodinovy let do Anglicka a dvojhodinový let spat po týzdni s touto diagnozou?
Teraz som v 17 t., doktor mi povedal, ze zatial v tom problém nie je, cestovanie akýmkolvek dopr.prostriedkom je pre tehotné samo o sebe riziko, takze doslova mi povedal, ze v tom problém nevidí.... Nekrvácam naštastie a nemám nejaké problémy....v septrembri by sme chceli íst do Anglicka navštívit sestru, máme uz jedno dieta a ked sa narodí druhé tak sa zasa dalsie dve - tri roky nikam nedostaneme....s prvým som letela v brušku ale to bol len 8 tt., samozrejme, ze riskovat nebudem zbytocne, radsej let nechame tak a príde sestra k nám...len rada by som niekam "vypadnút" konečne o dva a pol roku čo sme nikde neboli, len tu na SR....
Nejde mi o cisársky rez, to budem cisárskym rodit tak či tak ako aj prvého syna...len proste som chcela vediet ci uz niekto absolvoval let s touto diagnozou....

Asi je este aj skoro o tom uvazovat, dr. povedal, ze sa to v pohode este moze vytiahnut dohora ....len ak by nie, alebo nie celkom tak ako to má byt, ci je tam v dôsledku zmeny tlaku mozne ze zacnem krvacat, ci dokonca skôr rodit...nerada by som, lebo to budde len nejaký 25-27 týzden vtedy ked by sme mali letiet....

za chyby a preklepy sa ospravedlnujem, ale syn nam poskakal po klavesnici, tak nefunguju vsetky pismenka tak ako by mali :D

a dakujem za odpovede.... 🙂
Miška

leeenka26
21. júl 2014

Ja by som asi nesla. Mala som tiez tuto diagnozu, podla mojej lekarky, podla dalsieho dr. zase nie, ale to je jedno, proste su tam velke rizika a ty budes akurat v tt, kedy hrozi aj predcasny porod pri tejto dg. Urcite by som to v tomto tt neriskovala. Jeden predcasny porod mam uz za sebou (ina dg) a nedopadlo to dobre.

michaela10
autor
22. júl 2014

@leeenka26 dakujem za odpoved....19.. 8. mám dalsiu kontrolu, ak bude zle zrusime let....tiez to nechcem riskovat....

ajana
6. aug 2014

ahojte,nechcem začínať novú podobnú tému, ale chcem sa opýtať, mala ste niektorá placenta previa opakovane v dvoch tehotenstvách za sebou?Alebo sa to nemusí opakovať???Vďaka

michaela10
autor
10. aug 2014

@ajana ahoj, nemyslím ze to musí byt automaticky zakazdym....ty to más diagnostikovane viackrat?alebo sa len bojis aby si to nemala znovu pri druhom... Ja som mala prvé tehu normalne a v druhom toto...aj kamaratka tak isto, prvé v pohode a v druhom nizko....a cele druhe tehu jej prebehlo normalne, nekrvacala a rodila skoro presne v termine.....a druhej kamaratke zasa cele tehu hovorili ze vsetko ok a zrazu jej mesiac pred terminom odtiekla plodova voda a leteli rodit....ja sa utesujem, ze aj pri nizkej placente sa nemusi nic stat..... samozrejme stat sa moze hocico, neda sa dopredu povedat a nie som lekar, ten to asi bude vediet najlepsie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre