Platili ste si prietoky v 32 tt?

hlupy86
18. feb 2020

Ahojte, som v 30 tt a doktor mi povedal, ze v 32 tt mi bude spolu s ultrazvukom robit aj prietoky, ktore spravi on, ale ze Vszp to nepreplaca a stoji to 8 eur. Kolegyna, ktora rodila teraz v novembri, ale neplatila nic. Vy ano? Dakujem za odpovede.

veronikaszabova
18. feb 2020

@hlupy86 neplatila som nic a mam Vszp

jahoda646
18. feb 2020

@hlupy86 za prietoky som neplatil nič, tiež som VSŽP, ale platím za každé sono 8€

simonkaba
18. feb 2020

neplatila som za nic cele tehu (vszp)...

ajka0207
18. feb 2020

@hlupy86 tie prietoky trvajú asi tak 20 sekund v ramci sona, neviem si predstavit ako by to poisťovňa zistila ci ich robil alebo nie. Mne sa to zda ako jeho vymysel. Ja som pri prvom mala doktorku co prietoky proste nepozerala v ramci sona, pri druhom pozeral a neplatila som nic.

veronika1234512345
18. feb 2020

Nejde skôr o to 3d sono kde sa sledujú prietoky? Lebo to je platené. Mne sestra odporučila na to ísť, ale ze v nemocnici mi to urobia zadarmo. 🙂

mogaa
18. feb 2020

súkromná ambulancia je o tom že si určí cenu za nadštandardný výkon ktorý vykonáva....časť môže preplatiť poisťovňa ale keďže k tomu treba nejaký prístroj - ten musel súkromný lekár zakúpiť.....

hlupy86
autor
18. feb 2020

@mogaa
@mogaa ale on nie je sukromnik, doteraz som u neho nic neplatila

mogaa
18. feb 2020

@hlupy86 no pokiaľ nie je súkromný, tak patrí pod polikliniku alebo nemocnicu...Pri poliklinike si treba zistiť či ide o súkromnú spoločnosť ktorá vlastní polikliniku napr.sieť ProCare alebo ju financuje mesto....čiže lekár má svoj plat a ten kto ho financuje určuje aj ceny za výkony....

mogaa
18. feb 2020

@hlupy86 to že si nič neplatila neznamená že lekár nemôže byť súkromný...Lekár krtý má súkromnú ambulanciu si ju vybavuje sám čo sa týka prístrojového vybavenia...ano poisťovňa mu platí za určitý výkon ale vybavenie mu neprepláca poisťovňa....My sme chodili tiež k internistke kde sme za EKG platili 10eur, ale, bol to doplatok k časti ktorú hradila za EKG poisťovňa, lekárka mala modernešie EKG to mala aj vypísané na dverách a preto brala uvedený doplatok.....a teda EKG urobila na prvý krát aj pri pacientoch čo majú Parkindona(čiže tras) a na poliklinike majú stré EKG tam sa nedopláca nič ale EKG urobia aj na 4-5pokus....

klarissa25
18. feb 2020

ja som platila za sono v 11tt a v 21tt ale to bolo u doktora ktorý nema zmluvu. A v 32 som bola v nemocnici a nič som neplatila...

mogaa
18. feb 2020

@klarissa25 nemocnice majú aj štátne dotácie čo sa týka prístrojového vybavenia aj rôznych sponzorov či iné zdroje z ktorých ide kúpa pristrojov....ale ak ho má nejaká ambulancia, niekto ho musel zafinancovať a ak to bolo z vlastných peňazí tak "prevádzkovateľ" si musí prerátať "návratnosť"prístroja.....poisťovňa mu môže uhradiť len výkon, čiže návratnosť by bola aj 20-30rokov...Rovnako kvalita a aj cena týchto prístrojov je rôzna, ale suma ktorú prepláca poisťovňa za úkon je jednotná bez ohľadu či má lekár najmodernejšie vybavenie alebo zastaralé vybavenie

sara07
18. feb 2020

mám 3 deti a nikdy som za prietoky alebo sono u gynekologa neplatila
dokonca pri špecialnom sono vo fetalecho som doplaca čast a čast hradila poistovna

lula313
19. feb 2020

No ja som bola tiež prekvapena, keď mi v kochu povedali, že za CTG si budem platiť 50 EUR, pritom si u nich platim ročný poplatok, aj tehu balicek, ale neplánovala som u nich rodit(vtedy je to vraj v cene porodu), ale v zahraničí.

mogaa
19. feb 2020

Ono je rozdiel prístroj a prístroj.....od toho sa odvíja cena prístroja.....treba si naozaj uvedomiť že prístroje zdravotná poisťovňa neprepláca, gynekologické centrá alebo ambulancie si tieto prístroje hradia z vlastných zdrojov a poisťovňa im prepláca cenu za úkon. Čiže ak kúpia kvalitnejší modernejší prístroj tak je jasné že si tam dajú doplatok od pacienta, lebo ten prístroj musia nejako zaplatiť.....preto je veľký rozdiel sono a sono(či používa lekár sono spred 20-30rokov kde vidí hlavne zrnenie alebo moderný prístroj ktorý mu všetko jasne ukáže)....Nemocnice dostanú na kúpu prístroja štátne dotácie, abbulancie a rôzne centrá (hlavne ak sú súkromné)nie.....väčšina ľudí ani netuší že chodí súkromnému lekárovi pretože nič neplatí( lekárovi prepláca úkony poisťovňa, ale chod ambulancie si financuje sám-napr.plat sestričky, upratovačku.....).....je to pekne vidieť pri zubároch - ano môžete chodiť "štátnemu"kde platíte za plombu 10-20eur a rovnako súkromnému kde doplácate 40-50eur za plombu....obaja zubári dostanú za úkon rovnakú sumu, rozdiel je ale materiál aký použijú a prístrojové vybavenie....

alojzova
21. mar 2020

@hlupy86 ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre