Platili ste za prvé vyšetrenie v tehotenstve?

iuc
3. apr 2012

Včera som bola u gynekologa, s tym, ze mi vysiel tehotensky test a tyzden mi meska. Tak som si to prisla overit aj u gynekologa.
Potvrdenie tehotnosti mi spravil ultrazvukovým vyšetrením a teda povedal mi, ze som jednoznacne tehotna. Dal mi rady co smiem, nesmiem, ...
Nasledne si vypytal za vysetrenie 10 eur. Tak teda neviem, ci sukromny lekar, ktory je zazmluvneny aj napriek tomu bude za kazde vysetrenie pytat pocas mojich navstev v tomto tehotenstve peniaze. Bola som taka soknuta, ze som ani necekla a sla do cakarne od manzela vypytat peniaze. Nikdy som u neho neplatila za vysetrenia. A to mi mesiac dozadu robil beznu rocnu prehliadku a komplet vysetrenie ci som zdrava a vsetko je ok. A nepytal peniaze. Tak preto sa chcem spytat, ci aj vy ste platili pri potvrdeni o tehotenstve nejaky poplatok.

baramborka
4. apr 2012

aha, takže si bola u panadoktora Kollara na Antolskej ? ten berie 10e 🙂 no , zaleží od toho či ideš do sukromnej kliniiky kde si priplatíš alebo ku " klasickemu " gynekológovi, ja osobne platim iba za objednanie a ked tak fotku a to je dokopy 7e ... ale všade to maš inak zavisi od poistovne aku maš a hlavne ako spomínam , ku akému gynekologovi ideš...

stanislavao
4. apr 2012

kazdu lekar ma svoj cennik .postovna preplaca nie vsetky ultrazvukove vysetrenia pocar tehotenstva - myslim, e len 2. ja som tiez platila. za objednanie, za sono - -mimo rozsahu povinneho zazmluvneneho, za to, ze mi to dal na USB, za fotku. vsetko sa v dnesnej dobe plati, lebo poistovna toho velmi malo hradi. 1x rovne mate narok na preventivku, 1x za 2 roky na sono prsnikov - -toto plati poistovna. ale napr. tehotenstvo sa bezne potvrdzuje krvnymi testami. ked vam spravil sono, tak to bolo nad ramec standardu. aspon si myslim, ze to mate takto isto, ako ja u mojho gynekologa. ved sa opytajte potom lekara, ze co sa plati, kolko mate zo zdravotneho poistenia, alebo si to zistite vo svojej zdravotnej poistovni, ze ake ukony pocas 9 mesiacov gravidity vam uhradia.

vinifred
4. apr 2012

..u našej obvodnej som neplatila nikdy nič..ak ma poslala na Antolskú na ultrazvuk,tiež som neplatila..ale ja som na ultrazvuk chodila do súkromnej a tiež sa to tam samozrejme platilo,ale zobrali ma načas,čo u Antolskej bola hrúza.. 😠 a inak,sem-tam som zašla do súkromnej kde bol perfektný lekár,tak raz-začas sa to dalo zaplatiť..ale nahovoril ma na zmluvu,že budem mať výhody a platila som rovnako aj to,keď som si prišla len pre recept.. 😠 a to sa nedalo finančne utiahnuť.. 😖 tak som sa veľmi rýchlo vrátila k obvodnej,ktorá je tiež dobrá..zvláštne bolo,že toľko tehotných čo tam chodilo,odkiaľ tí ľudia na to majú,keď všetci plačú,že nemajú peniaze?? 😀

stela01
4. apr 2012

baramborka - platis nad ramec ak mas ultrazvuky poistovna za cele tehu preplati len 3 ...

sandrika1986
4. apr 2012

V roku 2008 som neplatila nič, pri prvom tehotenstve, max. len za fotku. Teraz pri druhom tehot. som u svojho lekára platila, za ultrazvuk, ktorým potvrdil tehot. 7e. Za druhý ultrazvuk som už nič neplatila. V máji mám ísť na glukóz. test, tak glukózu si mám kúpiť. 🙂

luciferkax
4. apr 2012

mne robili ultrazvuk každý mesiac, nieekdy aj dvakrát, a vždy zadarmo :D

tamona
4. apr 2012

To všetko záleží od tvojho gynekológa... A za ultrazvuk, ktorý potvrdil, že som tehotná som ani pri dcére ani teraz neplatila nič a tiež mám súkromného gynekológa...

kacsik
4. apr 2012

Ja si platím za každé sono mimo 10, 20 a 30. tt, tie sú hradené poisťovňou, takže som platila aj to prvé, pri ktorom doki potvrdil tehotenstvo 🙂

papuka
4. apr 2012

mne tiež robi sono každu poradnu a nikdy neplatim, chvalabohu 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
4. apr 2012

neplatim za nic a robia mi UTZ kazdu poradnu a fotky mi vytlacia kolko chcem a tiez za nich neplatim, ale to nezijem na Slovensku🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre