Po vojne je každý generál, alebo tipy pre tehotnú, keby ste to mali zažiť znova

lilly46
11. okt 2018

Som na začiatku tehotenstva a rada by som sa poučila zo skúseností iných mamičiek. Názorov je tu kopec, ale mňa zaujímajú konkrétne skúsenosti, na ktorých ste sa v tehotenstve poučili. Čo by ste spravili inak, ak by ste mohli vrátiť čas? Nosili kompresné pančuchy hneď od začiatku tehotenstva? Nekupovali drahé krémy na strie? Nehovorili aké meno ste vybrali pre bábätko? Dali sa očkovať proti chrípke? ... Vopred ďakujem za rady.

jana_eyre
11. okt 2018

po troch tehotenstvach a pri troch detoch si myslim, ze nic sa neda zovseobecnit, pretoze pri kazdom je to ine a individualne.. jedine co by som urobila inak, tak by som sa pri prvom tak sialene nebala, ale to sa neda ovplyvnit, kazdy zazitok cloveka formuje a posuva dalej..

beky1813
11. okt 2018

Po 2 tehotenstvach mozem povedat, ze by som nemenila nic, kedze pri oboch som pouzivala zdravy rozum

gerfinka
11. okt 2018

@lilly46 ja by som ľuďom nehovorila presný datum pôrodu. Porodila som 13 dni po termine a tie otázky a rady ako tomu pomôcť ma neskutočne znervoznovali. A mozno by som viac pocas tehotenstva cvicila

dkethe
11. okt 2018

Hmm.. len jedno ma napada aj ked drobnosti by sa mozno naslo viac. K porodu jednoznacne dohodnuty porodnik 🙂

romiada
11. okt 2018

@lilly46 chodila by som plavat. Inak nic nejak nelutujem. Kremy na strie som nepouzivala a nemam ani jednu striu. Povazujem to za odrb...bud mas dobru elasticitu pokozky alebo nie.

janinah
11. okt 2018

Nešla by som do porodnice bez vlastnej odsávačky.

nusyk
11. okt 2018

Tak ja by som sa snažila menej panikáriť,viac sa tešiť a nemyslieť na všetko čo sa môže stať.nestalo sa nič,máme nádherné zdravé bábätko a pôrod bol ukážkový.takze ten vymyslený stres ma zbytočne vycerpaval.pohodka,kľud a radosť to môžem odporučiť🙂

katyd
11. okt 2018

To s tým očkovaním dúfam nemyslíš vážne? Ja som nepoužívala nič chemické, aj farbu na vlasy som vymenila za Hennu, kávu za bezkofeínovú, chodila som cvičiť, veľa som spala, oddychovala, mala psychický kľud, dohodnutého pôrodník, takže asi by som nič nemenila.

tarvika
11. okt 2018

ja by som hlavne tak vsetko neriesila a nestresovala. mozno by som pouzivala epino. ale hlavne pokoj klud, pripravit sa na porod a nebat sa! hlavna bitka pride aj tak az po porode. drzim palce!

sasa1310
11. okt 2018

v prvom rade by som si už nedala zistiť pohlavie dieťaťa. To prekvapko musí byť krásny pocit. A k pôrodu tiež dohodnutý skúsený pôrodník

asia83
11. okt 2018

@lilly46 Robila som všetko ako keď som nebola tehotná. Žiadne pančuchy, krémy, meno aj pohlavie som každému vyzvonila. Znova by som to robila rovnako ako pri prvej. Čo by som vám ale odporúčala určite urobiť, navštevovať predpôrodnú prípravu.

trashpanda
11. okt 2018

Viac by som si užívala posledné voľné dni. Každý jeden. :D A vybavila by som si cisársky.

lubina
11. okt 2018

@lilly46 obe deti sa narodili po datume (prva 11 dni neskor a druha 4 dni neskor) a islo mi na nervy, ked mi aj mama telefonovala ci sa uz dietatko narodilo.....sama som bola uz unavena a tie dni po termine boli nekonecne, ale to vecne telefonovanie, ci som ok a nie v porodnici boli hrozne...cize nepovedala by som termin porodu....ostatne bolo ok, chce to len zdravy rozum a intuiciu, nepocuvat rady od kohokolvek a ist podla vlastnych pocitov

dorotka9819
11. okt 2018

Nepovedala by som presný termín, nevolala by som bruško menom (ani som to nerobila- kamarátka tak urobila a stalo sa nešťastie a druhá tiež volala a nakoniec bábätko s iným pohlavím), na strie som používala olej, ale natierala som len brucho (tam strie nemám, ale na kríže som zabudla a tam sa objavili). Vôbec som nemenila stravu, ani nepoužívala žiadne pančuchy. Nekupovala by som v predstihu, síce píšu napríklad že sa na kočík čaká šesť alebo osem týždňov ale netrvá to toľko. My sme vtedy prerábali a tie veci mi dosť zavadzali a nekupovala by som veľa oblečenia pre seba. Mám veľa vecí ktoré som si kúpila ako tehotná a teraz sú mi zbytočné lebo je to veľké a do dvoch mesiacoch som bola na pôvodnej váhe.

lilly46
autor
14. okt 2018

Ďakujem za dobré rady. Budem na ne myslieť 🙂

hama007
15. jan 2019

Jediné a to najdôležitejšie čo som sa počas tehu naučila je rešpektovať svoje telo a počúvať čo mi hovorí, napr. keď som bola na začiatku tehu nekonečne unavená, tak som nepila kávu keď netrebalo, ale spala som koľko si telo žiadalo, jedla veľa ovocia, jedla často, ale pomenej a hlavne som pila veľa vody (aj 4l na deň). Cvičila som len keď som vládala. Podotýkam, že som bola tehotná v čase kedy som končila školu (diplomovka, skúšky, štátnice, obhajoba...) a súčasne bolo leto 35 stupňov celuzia. 🤗 Prajem veľa síl, zdravia a pohody počas tehuľkovania 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre