Postrek zeleniny počas tehotenstva

ruzasipova
22. aug 2014

Nechcem ešte rodine vravieť že som v začiatkoch tehotenstva- 6tt+1 a preto som nevedela vysvetliť, prečo by som namala postriekať napadnutú zeleninu. Nestriekala som to na seba, robila som zdiaľky, ale predsa...asi potrebujem ukludniť, že bude všetko v poriadku. Nie som paranoidná, ale postrek je silná chemikália.

janinah
22. aug 2014

čo už teraz 😒 neviem či tu nájdeš aspoň jednu,ktorá má s tým skúsenosť...ja nie som teh.,a striekala paradajky som len raz v živote a mala som chir. masku na ústach a nose.....

bonaqa2013
22. aug 2014

Sesternica tiež postrekovala zemiaky keď bola tehu a dieťa má zdravotné problémy. Može to byť z toho, ale aj nemusí. sesternica iné vysvetlenie nevedela nájsť....

petrikam
22. aug 2014

bonaqa2013 niekedy ide vysvetlenie mimo nás, nemusíme sa silou mocou vždy snažiť k nemu dopátrať, lebo pravá príčina môže byť niekde úplne inde. Hlavne zbytočne nestresujme budúcu maminu.
ruzasipova chápem tvoje obavy, ale myslím si, že keď si si dávala pozor, tak je to ok, predsa len vo voľnom priestranstve sa postrek hneď rozptýli, nerobila si to v uzavretom priestore.

avlv
23. aug 2014

Kedze sa ti teraz babatko najviac vyvyja netreba riskovat.Aj ja som bola nutena lebo mi nemal kto pomoct,ale mala som uterak na ustach,rukavice,cela zababusena a hned som sa sla osprchovat,veci hodila do pracky.
Radsej sa tomu vyhybaj.

marfuska245
4. okt 2015

@ruzasipova ahoj vidiim ze tema je uz stara a dietatko uz sa narondilo ,mal nejaky vplyv ten postrek na tvoje dietatko?

ruzasipova
autor
4. okt 2015

@marfuska245 aj som na to zabudla. 🙂 Nie, nemyslím si, že to malo vplyv.

marfuska245
4. okt 2015

@ruzasipova to som rada ze je to ok.Zaujima ma to preto
lebo pred nasou bytovkou druzstevnici striekali pole a akurat
som bola s malym vonku a ten smrad bol dost citelny isli sme
sice prec no pokym sme prisli k bytovke tak som cestou
ten pach citila.Postrekovali cca 10.-15metrov od nas.Teraz mam obavy ci
ten zapach nemohol uskodit babetku nakolko som bola v
10tt.Inak naokolo plno malych deti ,sa cudujem ze si dovolia
za bieleho dna striekat tak blyzko obytnych zon.Normalne matnahnevali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre