Prečo mi doktor nasadil Duphaston?

leeenka26
8. okt 2011

Ahojte, chcem sa opytat, pre kludne svedomie otazku, bola som v pondelok tento tyzden u doktora, robil mi aj usg, bola som v 6 tt a 2 dni, je pravda ze moja ovulacia bola trosinku posunuta. Pozerala som na ultrazvuk a bol tam plodovy vak a v nom ledva ledva vidiet nieco malinke, normalne som sa skoro zlakla, ze to tam nie je. Ukazal mi na monitore, ze z toho bude plod, ale ja som skoro nic nevidela, dlho to pozeral, premeriaval a povedal ze mam prist o dalsie 2-3 tyzdne. No a moja otazka znie, preco mi nasadil duphaston? Mne povedal, ze kvoli lepsej nidacii, resp. uhniezdeniu???? ale ja to nechapem, ved to sa dava v tehotenstve predsa pri riziku potratu ci sa mylim? Lekar mi nic nehovoril, ze nieco mi hrozi, ale nemohol nieco predo mnou v dobrom umysle zatajit v tom umysle ze sa uvidi dalej? Preto sa chcem opytat, ci mate s tym skusenost.

leeenka26
autor
13. okt 2011

@feb13 tak urcite ze su to hormony, to vieme vsetci. Tiez som nepochopila, preco mi ho lekar dal. Ak by som mala co ja viem predtym potrat a nie jeden, alebo malo progesteronu, alebo ine dovody. Predtym som mala predcasny porod, urcite nie kvoli nedostatku progesteronu, to mi je jasne, bolo to kvoli infekcii. Tiez som z toho nie nadsena, ze to musim brat, ale co narobim, ked tak rozhodol lekar, asi vedel preco. Mozno mi ten dovod nepovedal. Pri buducej navsteve sa ho opytam, ci ho este musim brat.

feb13
13. okt 2011

@leeenka26 Myslim ze ked sa to raz nasadi, uz sa brat musi, inak hrozi krvacanie zo spadu a teda aj potrat.

leeenka26
autor
14. okt 2011

@feb13 ale nebudem ho brat predsa cele tehotenstvo. Mne lekar povedal, ze len do nejakeho 17.tt. Asi mi ho vysadi postupne.

feb13
14. okt 2011

@leeenka26 jasne ale minimalne do konca 1. trimestra sa musi

gabinka41
20. okt 2011

@feb13 ahojky. Chcem sa ťa opýtať....s mm sa snažíme o bábo. Ja som bola na diagn.laparke a všetko je v poriadku. Po nej mi na kontrole doki našla vodovú cystu 4cm.nasadila mi thiamin,duphaston a kyselinu listovú. Po mesiaci cysta nezmizla, zväčšila sa na 5cm. Tak som 21 dní brala wobenzym 3x10tbl. Po mesiaci - cysta je tam,ale už sa zmenšuje 🙂 Ale opäť mi nasadila duphaston 2x1tbl. Hormonálny profil som mala v poriadku, tak nerozumiem prečo....ináč beriem ho od 15 DC.

ktore
20. okt 2011

@gabinka41 to mas pre istotu ze ak ostanes tehotna aby sa to udrzalo...

feb13
20. okt 2011

@gabinka41 Ahoj v tomto ti zial neviem poradit. Duphaston je synteticky progesteron, ktory sa ma davat pri nedostatku prirodzeneho progesteronu ktory je produkovany zltym telieskom po ovulacii a pocas tehotenstva v 1. trimestri na udrziavanie sliznice, ale ako to suvisi s cystou neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre