Prečo si tehotné hladia brucho?

pampusicka
9. máj 2015

Ahojte 🙂 mam 20 rokov deti nemam...v najblizsiej dobe ani nechcem...prosim neodsudzovat.zaujima ma len,preco si vzdy tehotne chytaju,drzia a hladia brucho? 😀 ale ze niektore total nonstop a robia ze keby ho pustia tak im asi zmizne ci co 😀 ??proste len ma to zaujima,neviazana otazka 🙂

safranca15
9. máj 2015

Lebo ked som sa pohladkala zacala kopat a bola som nan pysna a tesila som sa z neho

zita19
9. máj 2015

@pampusicka lebo... Myslis si, ze na to treba nejaky uplne logicky a zmysluplny dovod? Preco ty svojho frajera hladkas? Mas na to nejaky logicky a zmysluplny dovod?

pampusicka
autor
9. máj 2015

@zita19 sak zeny ved sa len normalne pytam ukamenovat ma netreba za to..

zita19
9. máj 2015

@pampusicka vsak normalne som odpovedala. Nie na vsetko treba mat logicky dovod. Niektore veci robis bez toho aby si ten logicky dovod mala a davalo to zmysel. Proste robis to, lebo... Preco sa usmievas ked svieti na jar slniecko? Preco ta potesi motylik na kviektu? Preco si smutna, ked je zamracene? Preco...? Lebo...

pampusicka
autor
9. máj 2015

@zita19 ako myslis tym ze take akoby prirodzene to je??

zabina27
9. máj 2015

@pampusicka jasne, ze je to prirodzene, tak ako sa pritulis k priatelovi, tak si hladkas babo, ktore je schovane v brusku 😉 ked tam ty budes mat nejake schovane, pochopis 😀 alebo silno kope a ked ho pohladkas, tak sa ukludni, alebo ako pise @safranca15 , tak prave odpovie kopkanim. si hrda, tesis sa, lubis ho a hladkat ho budes stale aj po porode, az kym ti ako skolkar nepovie, aby si ho konecne uz nechala 😀

zita19
9. máj 2015

@pampusicka skor myslim, ze je to take vychadzajuce z emocii. Na skutocne emocie (ci uz pozitivne alebo negativne) logicky dovod zvycajne nemas. Ked mas na emocie logicky dovod, to uz nie su emocie ale hnutie rozumu.

evelynm
9. máj 2015

suhlasim so @zita19 , je to o emociach a mozno aj prirodzena potreba dietatko chranit.

meluela
9. máj 2015

@pampusicka nehladkaju si svoje brucho, hladkaju si babatko ked citia ze sa prave oprelo nejakou castou tela o brusnu stenu 😉

blevka
9. máj 2015

...lebo je pohodlne si nanho vylozit ruky, lebo je to uvolnujuce kedze pocas tehotenstva brusko casto niekde boli picha taha, lebo to pomaha odlahcit krize ked si ho podlozim rukami, lebo tak komunikujem s babatkom ked niekde vystrci nozku alebo ritku, tak mu ju pohladkam a postrcim naspat 🙂

jeennyv
9. máj 2015

@pampusicka ani ja este nemam deti, ale dve moje kamosky..jedna uz porodila druha bude rodit, proste mam radost aj za nich, aj som si pohladkala ich bruska 😀 proste je tam ten cit radost a pysnost na to..plus babatka vtedy kopu alebo zvyknu ako sa vravi vytlacit hlavicku ci nozicku a mas taky maly kopcek..no krasa 🙂 🙂

bonaqa2013
9. máj 2015

Niekedy bábo poriadne kope, tak maminka pohladká buško akože dobre ja ťa počujem..... Ja som si brucho nikdy nehladkala.

tjaden
10. máj 2015

@pampusicka zo začiatku som si ho hladkala akože to fakt tam niečo je? potom som chcela čím skôr cítiť jeho pohyby no a až sa začalo hýbať fuu naj naj naj 😀 počkaj až raz budeš tehotná, ja som nikdy nevidela ako dieťa kope tak som nečakala, že bude normálne vidieť ako ide po bruchu s nožičkou 😉 úplne až desivé akoby votrelec chcel ísť von 😀

miadi
10. máj 2015

urcite to nerobim nonstop ale par krat za den ..niekedy preto lebo ma boli je tvrde a tazke..tlaci na vnutorne organy a mam pocit ze exploduje..(ked ta boli zub tak si tiez chytas to lice na ktorej strane to je alebo tam zajdes x krat jazykom to je prirodzeny reflex).inokedy preto lebo malicka kope-tlaci nozky von a ja jej ich ohmatavam 😀 za par dni sa dost zvacsili..alebo puci ritku von a je to mile citit svoje dieta este nez sa narodi..preco si myslis ze mamicky objimaju svoje babatka?Lebo laska sa prejavuje aj dotykom a zacina este pred narodenim..raz ked budes teho pochopis...to nie je brucho to je zivot vnutri tela pod kozou ktoreho sa kazda tehotna nevie dockat a citi ho znutra aj zvonku je to prva vec na ktoru mysli ked sa zobudi a posledna myslienka pred spanim -je to ako ked si zalubena a myslis na toho cloveka stale..ibaze toto nikdy nevyprcha neskonci 🙂

terezka1947
10. máj 2015

@pampusicka ..uvidis,ked otehotnies 😉
su veci,kt.sa vysvetlit nedaju,kym ich clovek nezazije sa....aaaa kazde tehotenstvo je ine,ked sa mamicka o svoje dietatko boji,automaticky hladka brusko cstejsie a podvedome,inak mu nevie lasku preukazat

gaby21
10. máj 2015

Takisto som to nerobila stále, občas som pohladila, ale uprimne, som stretla ženy čo to robili nonstop a bolo mi to smiešne, nič iné proste nerobili, len si hladkali brucho 🙂

vydrnik
10. máj 2015

V pokrocilom tt sa brusko nesmie hladkat moze to zposobit predcasne kontrakcie.Tak nam to povedali v nemocnici.Nektore si hladkaju brusko ked sa mrvi babetko

horana
10. máj 2015

@pampusicka
Lebo hladkanie je ten najprirodzenejsi prejav naklonnosti. Babetko cez brusko citi co sa deje, vedecky je preukazane ze to vnima. Tak ako nan mamicka mysli, tesi sa nan, tak si ho aj cez brusko hladka. A mnohe by prisahali ze sa im vracia prijemny pocit z bruska, "babetko sa tesi" 😵 Nemusia to tak robit vsetky tehotne, ale mnohe ano. Tak ako mnohe sa dietaku v brusku prihovaraju, ba dokonca sa s nim akoby rozpravaju, vacsinou vsak toto nie na verejnosti. Mozu byt rozne prejavy a formy naklonnosti.
Inak to hladkanie to je take, niektore maju naopak brusnu stenu az prilis citlivu, co snad suvisi s presnym ulozenim babetka, ktore sa lisi od zeny k zene (ci uz vacsinu tehu alebo niektore jeho etpay) aj na jemne hladkanie a teda je to ciste individualna vec.

sosanna88
10. máj 2015

@pampusicka Kym som nebola tehotna, tiez som si to vsimla a pripadalo mi to dokonca trapne. Akoby tie zeny naschval ukazovali, aha, ja som tehotna, tak sa pokakajte...,,No ja to teda robit nebudem!,,
Ked som otehotnela, ledva som mala brucho, uz som ho spontanne parkrat za den pohladkala...a samu seba som hresila, ze boze uz to aj ja robim, aka som trapna...🙂
Neviem, je to reflex...kym tam nemas babo, ani ta nenapadne si brucho hladit...leda tak vtedy ked sa nevies vytoto.
Skratka citis a vies, ze tam je babo, tak ho pohladkas...asi tak. Sama neviem. Velakrat som to ani nerobila cielene, jednoducho som sa pritom pristihla. A ked som v 7mes. dostala vysloveny zakaz chytat sa brucha (kvoli riziku predcasneho porodu), tak som trpela ako pes ale aj tak som ho aspon raz za den pohladila 🙂
Uvidis sama...

horana
10. máj 2015

Ono ja by som to prirovnala ked su este dievcatka male a vidia tie starsie co hladkaju nejakeho chalana-frajera, nejaboze pusinkovat, ale staci uz ked sa len drzia za ruku nevedia to pochopit ze to co, ake trapne.
Potom same sa dostanu do pubertlaneho veku a trapnost je ta tam.
Ale napr. take hladenie bruska tehotnych, ale aj mnohe ine ritualny okolo aj uz potom narodenych babetiek im ako pubertackam stale pripadaju trapne, hoc ten frajer uz nie.
Potom zas trochu podrastu, vyspeju, prip. same otehotneju, hormony im zmenia vnimanie a uz to pokladaju ako cvkanutim vypinaca za uplne normalnu krasnu a vec a behom okamihu je zabudnuta cela predosla trapnost.
To je na zivote to krasne, ako sa nam meni vyvija vnimanie trapnosti 😎

mikema
10. máj 2015

@pampusicka Sice nie som tehotna, ale ja by som to vysvetlila asi tak: koho milujeme, toho hladkame. A ked vies, ze mas v brusku babo, ktore uz od prveho momentu velmi milujes, tak si to brusko aj hladkas. Inak ja mam dve kamosky tehotne a este som ich nevidela hladkat si brucho na verejnosti, skor si nan postavia pohar, ked sedia 😀 Tak to urcite nerobia vsetk a najmä nerobia tak, ze by sa bruska nepustili. A inak ja tiez vyhladkavam bruska tehotnych, teda vzdy sa najskor opytam, ale podla mna take tehotenske brucho je na pocit strasne super, uplne ine, ako ked sa ja chytim za svoje tukove vankuse 😀 Ale ja si obcas tiez pohladkam brucho, ked som dobre napapana 😀

denisa_fabian
10. máj 2015

Ja este pohyby babatka necitim a brusko si hocikedy chytim alebo pohladkam. Bud je to preto, ze ma tam nieco zaboli, alebo si ho chranim pred detmi, ktore sa v praci okolo mna hmyria a nedavaju pozor, kde rozhadzuju ruky. Alebo len tak z lasky si ho hladkam, lebo uz teraz sa tesim na toho malickeho cloviecika, co si tam rastie. 🙂 A najviac si ho hladkam, ked sa vyyyyborne najem. 🙂 🙂 🙂

jaroslavabambulka123
14. sep 2015

@miadi tak toto je presne ako to citim od kedy viem, ze som tehotná: minule som to priatelovi hovorila, že aka som stastna...hovorím mu že a zýroven citujem aj Teba :D : .....je to prva vec na ktoru myslim ked sa zobudim a posledna myslienka pred spanim.. 🙂 pochopi iba tehotná...

nataly420
21. okt 2020

Je to nechutne .. mali by sa uvedomiť a nerobiť to aspoň na verejnosti

lauriema
21. okt 2020

@pampusicka pretože v tom brusku6je tvoje a manželove dieťa, potomok, tvoja krv,ľúbiš ho, tešíš sa naň, preto si hľadajú bruška

3petka
21. okt 2020

@pampusicka Tak keď ta babetko kope alebo sa nejak hýbe tak je to taká prirodzená reakcia nastávajúcej matky myslím.

bikarbona
15. aug 2021

Ja som si aj tak jemne poklopkávala po bruchu. Všetci mali z toho srandu, ale mbe to automaticky ruku ťahalo na brucho. Lebo bolo veľké. Plus aj bolí občas, ako tu už bolo spomenuté.

oblecenie99
15. aug 2021

@pampusicka Mňa sa na to tiež pýtala suseda, keď som bola tehotná, ona vtedy tiež 😄 ja neviem, prečo som to robila, bolo to automatické, prirodzene, intuitívne 🙂

sima1415
15. aug 2021

@nataly420 čo je na tom nechutné ?

oblecenie99
15. aug 2021

@sima1415 asi ti neodpovie, už je neaktívna a aj ja som si neskoro všimla, že starsia téma, len reagovali aj nado mnou, tak mi to vyskočilo v novych 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre