Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prehliadky v tehotenstve

petrapod
10. aug 2017

Ahojte. Som v 29.tyzdni tehu a 7.8.2017 som bola na kontrole dalsiu mam az 06.09.2017. Nemala by som teraz chodit castejsie? Zda sa mi to dost zriedkave kazdych 5 tyz. Dakujem

pribinak
10. aug 2017

nie, normalne 1x do mesiaca, ak nemas ziadne tazkosti, az od 34 tt 1x mesacne. vsak bud rada, ze sa nemusis motat po doktoroch

pininka
10. aug 2017

Je to normalne, chodi sa raz do mesiaca.

chvostik1
10. aug 2017

@petrapod od 36. tt sa potom chodi do poradne v nemocke v ktorej ides rodit kazdy tyzden.

evittam
10. aug 2017

@chvostik1 To nie je pravda v kazdom meste. O tomto viem len co sa tyka BA. U nas chodis k svojmu gynekologovi do konca tehu-posledny mesiac raz za tyzden.😉

chvostik1
10. aug 2017

@evittam Ano? U nas sa uz posledny mesiac chodi kazdy tyzden na CTG a sono. Som myslela, ze to je vsade tak, ze ked uz to ma mamka na spadnutie, tak je pod drobnohladom 🙂

evittam
10. aug 2017

@chvostik1 No veď je pod "drobnohľadom" u svojho gynekológa.😉

chvostik1
10. aug 2017

@evittam A ano, z poradne v nemocke kde robia CTG a sono ides stale este k svojmu obvodakovi a on ta este vysetri (zdola lebo to v nemocke nerobia) a skontroluje zaznamy z nemocky.

evinea
10. aug 2017

Podla mna je to normalne, ak mas v pohode tehotenstvo aby si sa tam gulala kazdy tyzden alebo tak 🙂 Ved keby sa ti zdalo, ze nieco nie je v poriadku alebo by ti bolo zle tak tam mozes ist hocikedy aj bez toho aby si bola objednana 🙂

evittam
10. aug 2017

@chvostik1 Nie. Si to nepochopila. Do nemocnice som vôbec nechodila, len na monitory. A potom uz len porodit.😉

polyana
10. aug 2017

Ja som v 25 týždni a chodím ku svoju gynekologovi každé 3 týždne. Vždy ma takto objedná už od začiatku. Mne je zase čudné, že ma zospodu nevyšetruje. Od 12 týždna už len ultrazvukom. Som síce rada, že sa nemusím vyzliekať, ale je mi divné že nekontroluje krček. Každý doktor má asi svoj systém.

petrapod
autor
10. aug 2017

Ďakujem za Vaše odpovede.pypam sa preto lebo mám nového gynekologa za to za som tehotná som si k ročnému poplatku musela doplatiť 60 eur a zdá sa mi že mám menšiu starostlivosť ako keď som bola u pôvodnej gynekol. Tá má určite už od 30 týždňa volala každy 3 týždeň.

chvostik1
10. aug 2017

@petrapod Ale toto je uz ake chore, platit si za to, ze idem ku gyndosovi. Ja mam sukromnika a pri nahlasovani odo mna nevypytali ani cent. Jedine za co som platila bola tehotenska knizka 12e a dva velke sona po 5e. Mam na neho cislo aj domov a mozem prist kedykolvek aj bez objednavania. Vsak im vsetky pacientky a vysetrenia preplaca poistovna a este si dokazu pytat taketo nenormalne sumy za to, ze u nich moze mat zena vobec kartu.... Hanba.

pininka
10. aug 2017

@chvostik1 aj to je chore,ze platis za tehu knizku. Fakt nevedia za co uz vyberat. Ja som u svojho neplatila absolutne za nic a navyse je to vyborny diagnostik, takze utz bol vzdy kvalitny.

chvostik1
10. aug 2017

@pininka Ano, mas pravdu :/ ale je to stale "ekonomickejsie" nez "registracny-vstupny" poplatok za zalozenie a vedenie karty....

petrapod
autor
10. aug 2017

No práve že platím ročný poplatokatok a terazaz ak popl

petrapod
autor
10. aug 2017

No práveže pl

petrapod
autor
10. aug 2017

Ospravedlnujem sa. Mobil🙂 ale uz som na tablete. No praveze platim rocny poplatok plus teraz ten tehotensky. Chapala by som to keby bolo plus nieco vynimocne ze nemusim ist inde na ekg, tehu cukrovku, a podobne ale nic. A este aj menej prehliadok ako u gynekologa ked saom cakala prve. Aj take menej dosledne sa mi to zda ked to porovnam. No co uz jedine ho vymenit co aj urobim. Dakujem Vam.

candii
10. aug 2017

Ja som do 36tt chodila 1x mesacne .. od 36tt 1x tyzdenne ale tehotnestvo nebolo komplikovane, kazdu poradnu robil sono, meral babatko, od 36tt ma pozeral aj od spodu + CTG

candii
10. aug 2017

Inak ma sukromnika a jedine co som platila bolo sono kazdu poradnu 2€ okrem troch velkych to mi hradila poistovna.. aj fotky mi daval zadarmo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli