Prerušenie vegetariánstva v tehotenstve

lamariposa
28. nov 2016

Ahojte baby, chcem sa poradiť, som 11 rokov vegetariánka, teraz som v 8tt a nechcela by som bábätko nejako okliešťovať čo sa stravy týka, snažím sa sem-tam si niekde schovať kúsok šunky ale na viac sa neviem odhodlať..máte s tým niekto skúsenosti? menili ste vašu stravu počas tehotenstva?

guinevre
28. nov 2016

@lamariposa Moja kamaratka je vegeterianka 15 rokov, a v tehotenstve pridala raz dva krat do tyzdna rybu. Narodila zdraveho chlapceka, a nemali ziadny problem.

lamariposa
autor
28. nov 2016

Ryby normalne jedavam, len aj tak mam uz dlhe roky problem s anemiou hlavne kvoli nedostatku zivoc. bielkovin... Dakujem @guinevre za upokojenie, budem sa snazit mat tie ryby 2x do tyzdna v jedalnicku 🙂

eliska13
28. nov 2016

@lamariposa ak si bežne anemicka v tehotenstve budeš ešte viac.šunka Ti nič dobre nedá to radšej hovadzinu jedz,ale neviem ci to dokazes.a beries železo?ináč s anemiou nie je sranda vtedy sa aj zle okyslicuje mozog určite ber aspoň železo

tyelde
28. nov 2016

Ja som vegetarianka co ryby neje, v tehotenstve soms tým nezačala a dieta je zdrave 🙂

katarinamarkova
28. nov 2016

@lamariposa prečo anémiu spájaš s bielkovinami???

ps: hlave nech ste zdraví, obaja.

silaviat
28. nov 2016

@lamariposa pokial si vegetarianka tak to nemen ..kolko ludi bez masa porodilo zdrave dieta.. daj si skontrolovat krvny obraz ak by ti daky vitamin chybal dopln ho inou formou a hotovo..ja sice vegan niesom , ale nemyslim si ze by si dietatu ublizovala..

nelinka111
28. nov 2016

Ja som bola pred tehotenstvom 13 rokov vegetariánka. Počas tehotenstva som sa zmohla na 2 krát kúsok kuracieho mäsa. Ked mi vsak doktorka povedala, že nemusím mäso, stačí inak pestrá strava, tak som maso nejedla, len ryby obcas. Železo som užívala ku koncu tehu, ale aj viac ako rok po pôrode som mala také dobré železo ako nikdy predtým. Maly je zdravý, aj pekne narástol z tej mojej stravy 🙂

ajana1
28. nov 2016

@lamariposa tu mas prehlad odkial dostanes zelezo a treba ho kombinovat s vitaminom C http://www.pluska.sk/zena/zdravie/toto-je-12-na...

guinevre
28. nov 2016

@lamariposa Aha, takze ked jes ryby, nemozes sa predsa nazyvat vegetariankou. Si peskatarian, alebo jednoducho, nejes ine maso okrem ryb. Ked si anemicka, tak radsej to prekonzultuj s lekarom, alebo na zaciatok - google.

evinkah
28. nov 2016

Ahojte, ja sice "bezdovodnym" obmedzeniam stravy moc nefandim, ale urcite odporucam precitat si toto... kočka je veganka a stravuje sa raw. Stravu, jej zlozenie a nutricne hodnoty ma vychytane, pise aj o strave v tehotentve. Odporucam prectat ☺️
http://loveofraw.cz/raw-tehotenstvi/

evinkah
28. nov 2016

...plus este odporucam postudovat mozne nasledky podvyzivy v tehotenstve... pre dieta aj pre matku.

ukulela
28. nov 2016

@lamariposa anemiu ries s lekarom, zelezo treba doplnit. u nas sa malo jedava hovadzina, ale v tehotenstve som na nu mavala normalne chut a vyhladavala som ju - mala som tiez malo zeleza. aj som brala zelezo v tabletkach.tiez som cele tehotenstvo prahla za poharom cerveneho (normalne pijem minimalne, lebo moj drahy nepije nic, neda si ani bromhexin - v zivote nevypil ani kvapku, skratka taky prestrih) - a ja blb som si nedala 🙂 a v porodnici mi sestricka povedala, ze deci som si pokojne mohla dat aj kazdy druhy den. nabuduce si dam 🙂 skratka moje telo si zelezo pytalo ...

siska53
28. nov 2016

@lamariposa no..mna nutili..ale vela som.tomu nikdy nedala.. Tiez jedavam ryby.
Ale ked uz,tak radsej nejake kvalitnejsie maso si daj -2-3,kusky zvladnes,ak ta nutia,sunka ee,tam.mas ecka akadeco..
Mam ale byvalu kolegynu,ktora ma dve deti,je vegetarianka uz dlhsiu dobu a nic neprerusila,dokonca obe deti tiez nejedia maso. Su ok.

siska53
28. nov 2016

@lamariposa
To nemusi byt nejednim masa. Ja som.problem.so zelezom.nemala a to nejem maso od 15,kedy som.si to obhajila pred rodicmi a dovted od babatka bojovali,aby aspon trochu masa do mna dostali..
Moja babka zas musela jest maso,napriek tomu bola.chudokrvna.

Jedz vela cvikle,psena,trstinova melasa je tiez dobra ci susene marhule,no nezabudaj ani na "cecko" ,vdaka nemu sa zelezo lepsie vstrebava.

domak2
29. nov 2016

Nie je vegetarian ako vegetarian. Aj ti co jedia len buchty mozu byt vege, len sa urcite nestravuju zdravo. Zelezo nema nic s bielkovinami. Ak jes vajicka tak si daj tie. Tiez zelezo samotne nestaci ak je problem s jeho vstrebavanim. Skus si hodinu pred a po uziti zeleza nedat nic mliecne ci s kofeinom a tiez je dobre sucasne uzit vit C, -pomarancovy dzus a pod. , napomaha jeho vstrebavaniu. Sunka ti neda absolutne nic. Presne ako baby pisali, ked tak hovadzie maso.

simsalabim
29. nov 2016

@lamariposa ja som vegetarianka uz skoro 30 rokov. Obe tetotenstva aj obdobia dlheho kojenia som bola vegetarianka. Aj mliecne vyrobky jedavam opatrne (mam laktozovu intoleranciu). Dolezite ja vsak dbat na kvalitnu stravu - pre niekoho to znamena napr. iba nejest maso, ale to neznamena napr stale jest iba mucne jedla a pod. Obe deti su v poriadku.

erickatt
29. nov 2016

Si skôr uvar slepaci vývar

stellamaris
29. nov 2016

@lamariposa daj si skor castejsie sosovicu,cervenu repu....kvoli zelezu,bielkovinam.Obcas ryba neuskodi co kusok domaceho kurata.

lujza123
29. nov 2016

@lamariposa tak sunka zrovna nieje nic dobrého a vyzivneho na jedlo, ved to je same Ecko, konzervanty, sol .. viac skody ako uzitku ak to chces so zdravotného hladiska pre dieta

Daj si rybu, pripadne vyvar s domáceho kurata. hovadzi ked ti vadi chut masa tak ho rozsekaj /niektore tycove mixery maju aj taku nasadku ze nadoba a v nej otacave noze/ a sprav napr. bolonsku omacku na spagety, pripadne fasirky - ja dam 2/3 zelenina napr. celer a 1/3 kuracie maso - su super a nie moc masove

Inac moja mama je vegetarianka (aj bola ako tehotna) a my sme ako decka doma vyrastli na vege strave ..uplne bez problemov a zdrave obidve so segrou

sykorkauhliarka
29. nov 2016

myslim ze treba aj B12 k zelezu toho je vcelku malo v inej strave ako v ziocisnej....aj struhany kokos ma vela zeleza 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre