Prvá prehliadka a odbery v Rakúsku

mrsbrown
11. feb 2014

Ahojte baby. # Som 6-8 tyzden tehotenstva a kedze zijem v rakusku kratko tak som si nestihla najst gynekologa. Akonahle som sa dozvedela ze som v tom tak som sla k lekarovi. Sestricky na recepcii mi len vyratali priblizny tt a povedali ze mam prist o dva tyzdne..Doktor ma ani nevidel.Zda sa mi to divny postup... Chcela som zmenit lekara ale vraj to mozem urobit az o dva mesiace po registracii...neviem...nie je nejak neskoro prva prehliadka a odbery v 10 tyzdni? V prvom tehotenstve som bola sledovana uz od piateho tyzdna...

havana_frost
11. feb 2014

Neviem ako v Rakúsku, ale na Slovensku sa tiež veľmi neponáhľajú s prvým vyšetrením a je štandardne okolo 10 týždňa. Asi je to OK. Ono ak by sa dačo stalo, tak tomu tak skoro aj tak veľmi asi nie je ako zabrániť.

lucia20
11. feb 2014

ani nasa dr sa moc neponahlala. akurat potvrdila graviditu tusim v 8.tt a to sonom a odbery a vsekto som mala az v 10tt

mrsbrown
autor
12. feb 2014

...problem je ale,ze ja som minuly rok potratila a nechcela by som aby sa to zopakovalo...

zabka79
12. feb 2014

@mrsbrown ja idem na prvé odbery v 11tt, ale sono som mala v 7tt. Aj ja som mala naivnú predstavu, že po potrate bude moje ďalšie tehotenstvo viac sledované, ale nie je to tak. Proste som sa s tým zmierila, naviac časté sono nezaručí že žena nepotratí, ale chápem ako sa cítiš. Držím palce aby bolo tento krát všetko v poriadku 🙂

kilian
12. feb 2014

@mrsbrown je to uplne normalne.ani mutterkindpass ti nevystavia skorej ako 10tyzden.

kilian
12. feb 2014

@mrsbrown nabuduci tyzden ti zavolam.mozme stretnut.

mrsbrown
autor
12. feb 2014

@kilian ok...ale robim poobede od stvrtej do deviatej a cez vikend asi ideme na svk...
...a k tej prehliadke...neziadam mutter kind pass...len proste zakladne vysetrenie..ci je vsetko ok...na slovensku mi vzal krv okamzite ked som prisla a poucil ma ake prehliadky a povinnosti ma cakaju urobil prvy ultrazvuk a kym vystavil knizku tak som bola este faz na krv ci stupa hcg...a potrebujem papier pre sud ze som tehotna..

kilian
13. feb 2014

@mrsbrown ja mozem tak ci tak len doobeda

mrsbrown
autor
13. feb 2014

to je ok...cislo mas :D
@kilian

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre