Prvé tehotenstvo som mala rizikové. Bude aj to druhé?

upam
26. aug 2015

Pri prvom tehotenstve som mala cely cas bolesti, ku koncu velmi silne a 3x som krvacala, musela som lezat dost dlho no ustali sme to a mam zdravu babulku 1.5 rocnu. som znovu tehotna a zaciatky su rovnake - zimnice a bolesti v podbrusku, pridali sa tocenia hlavy a brnenie v koncatinach. Ked idem na zachod so strachom obzeram papier... len nezacat krvacat... mate niekto podobnu skusenost?

lilimoni
26. aug 2015

Asi by som sa isla s gynekologom poradit 😖

nevenka
27. aug 2015

@upam

kazde tehotenstvo je ine, ale zalezi od toho, ci si v podstate pred otehotnenim bola ok...tieto priznaky mozu byt aj psychicke, uz vopred sa bojis, ze to moze byt ako pri prvom...moze a nemusi...ale psychika je silna vec. Mna uz 2 tyzdne strasia, ze kazdu chvilu porodim a nic - uz sa len bojim, kedy to pride a kde necham maleho 21 mesacneho, co ked to a hento - a z toho dovodu zle spavam. Pri prvom sa neotvarala, nic, az tyzden po termine prisli kontrakcie a uz to slo. A teraz som otvorena na 5 cm, termin zajtra a nic...to k tej psychike...V ktorom tyzdni asi si? Sla by som za lekarom - ak potvrdi, ze je vsetko ok, tak by som sa snazila ukludnit sa nejakym sposobom a tesila by som sa na babo. Mas zdravu dcerku, ktorej sa treba venovat, tak sa zamerat na nu...asi som ta velmi nepotesila, ale nic ine sa asi poradit neda, len dufat, ze to bude ine...

PS: ja som veriaca a velmi mi pomaha modlitba, ak nejakym sposobom niecomu veris, skus to...😉

bonaqa2013
27. aug 2015

Každé tehu je iné. Pri 1 som prevracala, pri ďalších nič. Pri 2 tehu som krvácala, pri ostatných nič. Pri 2 a 4 tehu som bola na zač. veľmi ospanlivá, unavená a aj ostatné príznaky boli rovnaké. Nakoniec tieto 2 dievčatá sa veľmi podobajú, sú geneticky najbližšie. Slečna z 3 tehu je úplne iná - aj povahovo, aj výzorom.
Je dosť možné že sa detičky budú podobať....

seahorse27
27. aug 2015

Ja som mala tehotenstva uplne odlisne, prve uplne v pohode, druhe problem na probleme.

sosanna88
27. aug 2015

@upam Nie nemusi byt.
Je to zvlastne ale jedna zena moze mat 2 odlisne tehotenstva, 2 odlisne porody, 2odlisne deti...
Neviem preco, ale je to tak.
Neupinaj sa na to, ze prve bolo rizik, tak aj druhe...snaz sa nastavit psychiku, ze skratka toto bude bez problemov.
A nejake male nevolnosti ta nerozhadzu 🙂
Viem, je to tazke...ja som zatial bola tehu iba raz ale teda psychika bola na tom zle...a tak to aj cele vyzeralo.
Nebavilo ma byt tehotna, stale som sa cohosi obavala, stale som sa sledovala....a samozrejme som kadeco aj prekonala.
K porodu som sa stavala naopak...stylom-uz to chcem mat za sebou a skratka to dam! Porodim prirodzene, rychlo a bezproblemovo. V podstate to tak aj bolo 🙂
Tym nechcem povedat, ze vsetko zalezi od psychiky ale vela...Drzim ti palec 🙂

evittam
27. aug 2015

@sosanna88 No nič na tom vôbec nie je zvláštne, že jedna žena má dve odlišné tehotenstvá, deti,pôrody. Je to úplne normálne. Ako je normálne, že tiež nemáš obidve -tri deti len jedného pohlavia. 😉 😀

sosanna88
27. aug 2015

@evittam Ja viem. Ale pre mna je to take divne trocha, ze jedna zena, jedno telo a predsa...🙂

evittam
27. aug 2015

@sosanna88 Ako som už písala, nič divné to nie je. Tvoje telo sa stále vyvíja,mení,.....

upam
autor
27. aug 2015

keby som to brala ako sa telo vyvija tak som na tom skor horsie ako pri prvom 🙂 o cosi starsia a po 40 a po cisarskom... viem ze sa nema mysliet negativne ale po prvom mam strach.. aj lekari ma stale strasili aj to vyzeralo s tym krvacanim zle... tak si tak hovorim vydrzat do 13 tyzdna potom si dam dalsi ciel toto mi pomahalo aj v prvom tehotenstve take male kroky...

upam
autor
27. aug 2015

@nevenka to je dalsia vec ktoru budem v hlave riesit ked prejdem cez najrizikovejsie obdobie a ze co s malou bude mat 25mesiacov ako to bude dokopy s miminom fungovat 🙂

sosanna88
27. aug 2015

@evittam oki. ospravedlnujem sa ti, ze mam vlastny nazor a ze nie je rovnaky ako ten tvoj.

evittam
27. aug 2015

@sosanna88 Nechápem na čo sa ospravedlňuješ. Nemáš sa prečo. 😉
A to, že je normálne, že každé tehotenstvo môže byť iné ako aj rovnaké, že tvoje telo sa stále vyvíja,mení a podobne nie je názor ale fakt. 🙂

mm2008
27. aug 2015

@bonaqa2013 tak toto by ma nenapadlo... tiež som mala iný priebeh pri oboch chlapcoch a sú povahovo odlišní.. Hoci obaja sú predčasníci, ale začiatky tehotenstiev boli iné.

piacere
27. aug 2015

@sosanna88 súhlasím s @evittam nie je to nič zvláštne, je to fakt 🙂 Ja som mala prvé tehotenstvo bezproblémové, ak nerátam, že som zvracala od 6tt do 40tt. Druhé tehotenstvo som grcala od 7tt do "len" do 25tt, zato celý prvý trimester som špinila. V 20tt masívne krvácala, potom ešte raz v 21tt a naposledy v 36tt. Odležala som si mesiac v nemocnici a nakoniec som rodila akútnou sekciou v 37tt kvôli abrupcii placenty, ktorá bola nakoniec aj prirastená. Prvé tehotenstvo som dostala vyvolávačku, lebo som bola zatvorená na sto zámkov, porodila som za 4 hodiny od infúzie, bez extra bolestí a bez nástrihu. Druhé tehotestvo som bola otvorená na 4cm od 35tt....
Starší je nervák, spachtoš a športovec, mladší je nespavec, kľuďas a muzikant. 🙂 Takže tak.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre