Prvé vyšetrenie na potvrdenie tehotenstva - čo mám čakať?

dadinka321
17. jan 2019

Ahojte žienky,
zajtra by som chcela ísť k svojej gynekologičke s tým, že som na teste našla dve čiarky. Môžete mi prosím povedať ako ma bude vyšetrovať?
Ďakujem 🙂

m_mirus
17. jan 2019

@dadinka321 urobí ti sono... Mne prvé robila zospodu... Ale založí podľa poslednej menštruácie v koľko si asi týždni, či tam už vôbec bude niečo vidieť

hettinka
17. jan 2019

@dadinka321 neponáhľaj sa. Pockala by som aspoň 2 týždne od vynechania menštruácie, ak nemáš problémy, nesplníš, nekrvacas. Do začínajúceho tehotenstva nie je dobre hneď “šparať”.
Zvycajne urobia sono čisto na potvrdenie tehotenstva, no ak si tehotna malinko, ešte poriadne nič neuvidí a objednajú ta na neskôr.

dadinka321
autor
17. jan 2019

@hettinka od vynechania menštruácie mám týždeň aj čosi. Môže sa niečo stať, ak by som šla hneď?

veronice
17. jan 2019

@dadinka321 moze sa stat len to ze tam nic neuvidi a ty budes zbytocne vystresovana. Radsej jej len zavolaj ze si ai nasla dve ciarky a ona ti uz povie co dalej. Aby si sa zbytocne neprehnala. Je to ozaj este skoro. Drz sa a gratulujem 🙂

hettinka
17. jan 2019

@dadinka321 asi tak, ako píše @veronice
Zavolala by som a objednala sa. Normálne sa sono robí až v 10tt, mna gynekológ pri prvom objednal až na ten týždeň a to už bolo vidno aj srdiečko v akcii

dzulli1980
17. jan 2019

Ja som bola tiež skoro, asi 2 týždne po tom, ako mi vynechala menštruácia ... prezrela ma, zapísala si údaje o poslednej menštruácii, predpísala železo a ešte nejaké vitamíny - myslím, že to bolo niečo s magnéziom a objednala ma až o mesiac.
@dadinka321

zuzans258
17. jan 2019

@dadinka321
@dadinka321 ahoj mne kázala prísť ak ms mešká minimálne 10 dní😉

lubik87
18. jan 2019

@dadinka321 ja som išla.hned po 3 dňoch vynechaní cyklu ..potrebovala som vedieť či som kôli RTG. Robila.mi sono bol tam už gestacny vak ešte len bublinka a brali mi krv to bolo všetko ..váha výška a podobne až pri teh.knizke

aviska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu_kyblik
17. apr 2019

11.3. Som mala poslednú mrchu.. Mešká mi už týždeň a pol a testy vyšli pozitívne.. 😊 Doktor ma objednal na 30.4. Myslíte že už bude čosi vidno?

aviska
17. apr 2019

@zuzu_kyblik ked posledna mrcha 11.3 tak srdiečko by uz malo aj bit. Drzim silno palčeky nech je vsetko v úplnom poriadku.

zuzu_kyblik
17. apr 2019

@aviska ďakujem.. No som zvedavá 😊😊 to čakanie je hrozne 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre