Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvotrimestrálny skríning

gabikacentrum
17. feb 2015

ahoj bol uz niekto na prvotrimestrlny skrining mna poslal moj gynekolog ma stim niekto skusenost

gabikacentrum
autor
17. feb 2015

roby sa to priblizne v 12 tyz ak mate stim skusenosti napiste

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabikacentrum
autor
17. feb 2015

to mi doktor povedal ale mam strach stoho

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabikacentrum
autor
17. feb 2015

no sak ale dufam ze vsetko bude ok

kattyy3
24. feb 2015

aj mna na to poslala moja lekarka a momentalne cakam ci ma zmestia niekde este tento tyzden bo som uz v 13 tyzdni a buduci tyzden maju v ambulancii dovolenku. Ja sa tiez velmi bojim ale verim drobcekovi ze je v poriadku nakolko som po dvoch MA uz to teraz musi byt dobre...

barboritta
10. mar 2015

Baby je to podľa vás ok, že dnes som bola na poradni a nebolo mi robené sono.Vlastne naposledy mi bolo robené v 8 tt, odvtedy ani raz
Na ďalšiu poradňu idem až v 17 tt+2.Takže nijaký strečing,ani morfologicke ani nijaké vyšetrenie neabsolvujem.vraj netreba!?!

yanni
10. mar 2015

@barboritta hm to je zvlastne. Ale neviem kolko povinnych utz je na SK. Tu v De tiez nemusia robit na kazdej poradni, ale men doc urobi vzdy. istota je istota.

yanni
10. mar 2015

@gabikacentrum toho samotneho vysetrenia sa bat nemusis. Mne lepilo akurat koli vysledkom, kedze som 35+. Ale vsetko ok. Aj potom dalsi utz bol ok, teraz idem znova, uvidime, co sa za vyse 4 tyzdnov zmenilo.
Ono ti urobia meranie sije, zoberu krv a spolu s vekom ti potom vypocitaju pravdepodobnost trisomii.

liligreg
10. mar 2015

@barboritta ja som bola na konci 13tt na prvotrimestralnom ( dva tyzdne mi pred tym brali krv)... zajtra idem na krv, myslim, ze ide o tripple testy, a o dva tyzdne v stredu mam ist na poradnu a to ze mi tiez nebudu robit sono. takze potom asi az na dalsej poradni koncom aprila (teda vychadza mi to, ze ked je poradna kazde 4 tyzdne)...takze tiez tam bude dlhsia pauza bez sona. zda sa mi, ze setricka na zaciatku vravela, ze mame 3 sonapovinne.. ostatne razy sono byt nemusi. Ja tiez trpnem ci je vsetko ok, lebo po tom prvotrimestralnom som na dalsi den 14tt skoncila v nemocnici. A tiez by som strasne chcela babuliatko vidiet a vediet, ze je ok

@gabikacentrum vobec sa neboj, toto sono by mala absolvovat kazda jedna. Vsetko bude ok! Ja som mala tiez strach, ale z dovodu, ze priatelov ujo ma downov syndrom, tak som sa bala, ako je na tom nas drobcek. Ale vsetko vyzeralo byt ok

barboritta
10. mar 2015

@yanni pardon screening som myslela, nie strečing PN 😀 mňa štve hlavne to že som chcela vidieť malé keď už máme ten najrizikovejsi trimester za sebou a nist. Čo ak sa niečo udialo a ja to ani neviem
Ja viem chaosim ako prvorodicka ale nepomôžem si, som už taká

barboritta
10. mar 2015

@liligreg tak ja som malé videla 8+0,odvtedy nie, aj prechladnutie nejaké bolo, a iba jeden krvný odber V 12 tt.

liligreg
10. mar 2015

Ja ratam, ze skor ako v 22tt ho zase neuvidim.
Mozno ta ten prvybskrining este caka. Lebo poznam baby, ktorym ho robili az po vysledkoch testov z krvi

liligreg
10. mar 2015
lubka5884
10. mar 2015

@barboritta Povedala by som,ze zavisi od zvyklosti kazdeho lekara. V 1.tehotenstve mi ho uzv potvrdili v 6.tyzdni,najblizsie som isla na kontrolu v 12.,ci srdiecko bije a ake je velke babo. Potom az v 16.tyzdni mi brali krv na afp-ale nie tripple testy,co nam potom sposobilo dost velke stresy. Potom som zmenila lekara. Teraz som 2x tehotna a vyziadala som si krvnetesty v 12.tyzdni a absolvovala specialny prvotrimestralny uzv. Novy dr ma v tom podporil,predosla dr o tom snad dodnes netusi.

yanni
10. mar 2015

fuuu baby, tai tri sona za 40 tyzdnov je ale fakt malo. A keby ste dokiho uprosikali. Popripade aj za extra zaplatenie. No ja by som si to asi nedala. Mne robi sono kazdy raz a aj tu su len nejake 4 povinne. Ale asi zalezi aj od doktora. Moj my urobi zakazdym a ani prosit nemusim.
Teraz dem vo stvrtok, to budem takmer v 22tt a uz bde robit druhy screening. To sa tiez berie krv atd. Potom uz len normalne kontroly a okolo 30tt je posledny velky screening.Aspon tu v Nemecku je to tak rozdelene. Ale co viem, sona robia babam na kazdej poradni. Aspon z vlastnej skusenosti tak viem a aj co mam kamosky.

liligreg
10. mar 2015

@yanni ja si myslim, ze nerobia zbytocne viac son ako je nevyhnutne. Ked som isla na zaciatku tehu, tak robil sono, len vtedy bol len vak, o dva tyzdne na potvrdenie tehu, tak opat sono a ked som sa necitila dobre a prisla s bolestami, opat sono, my vysvetloval, ze si musime byt isti, ci je to ok. Akoby obranival dalsie sono v kratkom slede. Bolo nam povedane, ze su 3 alebo 4 povinne. Inak sa nerobi, teda, ak nepocitujeme tazkosti. Seternica ( zdravotna sestra ) mi vzdy prizvukuje, ze je to uplne normalne, lebo pre babo, nie je ultrazvuk zrovna najlepsi a tiez nie je dobre, hlavne na zaciatku, ked sa v tebe "vrta".

yanni
10. mar 2015

@liligreg no kazde 4 tyzdne to tomu dietatu neuskodi viac ako nejaky ine ziarenie. Keby to bolo take skodlive, tak by to moj dr. nerobil, co je velka kapacita vo svojom odbore. Ja si skor myslim, ze ide o prachy. Ak to nie je nevyhnutne, tak poistovna viac ako tych povinnych nezaplati. Kazde extra "nepredpisane" vysetrenie musi lekar odovodnit, inak mu ten jeho ukon poistovna nepreplati.
Zial, v dnesnej dobe sa vsetko kruti len a len okolo penazi.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli