Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
2. apr 2010

miška no nepísala to moc podrobne, len že išla s bolesťami ku dokimu a tam jej na to prišli. O pohyboch nepísala nič. Ale určite ked necítiš den pohyby tak by som išla do nemocky. Teraz ku koncu sice babo kope pomenej lebo ma menej miesta ale aspon také slabšie pohyby by si počas dna mala pocitovať. Ako nemusi to znamenať nič zlé ked necitiš ale môže, tak pre istotku ked den necitiš nič tak si to daj skontrolovať.

lulu4
2. apr 2010

Jane dakujem za link, prestudujem ale tie sumy som si uz teraz vsimla a pri tom vsetkom co budeme pre mimi potrebovat to asi nehrozi a teraz aj kopec peniazkov na tu svadbu vyhodime.... no ale moze to byt dobra vec....

miska1981
2. apr 2010

veji este som ta stihla, dik za info, asi nie je na skodu, ze sme take opatrne...
prajem ti, aby si mala maleho co najskor pri sebe a boli obaja v poriadku...
😉
ahojte.

lusa889
2. apr 2010

babule, ja som uz tiez unavena idem trosku polennosti s mm pri telke, a potom spinkat aby sme zajtra zvaldli este pecenie a varenie 🙂
pekny vecer a pekne sviatky 🙂

lulu4
2. apr 2010

lusa: aj tebe pekne sviatky a neprehanaj to s tym varenim a pecenim ved kto to popapa? 😵

lulu4
2. apr 2010

veji. a ty nam potom nezabudni dat info ked uz pojdes do nemocky ak sa bude dat, budem na teba mysliet nech je vsetko ok a nech to uz pride aby si mala malickeho pri sebe.... to s tou babenkou co si pisala je strasne... ale to je osud, vo vysokom stadiu tehu ako ste vy to je ozaj tazke rozoznat lebo deturence sa uz tak nehybu... ach jaaaj musi to byt hrozne pre nu...

elko69
3. apr 2010

no sak lebo sa ma doky uz pytal na to ap ovedala som mu ze na najblyzsej poradni mu poviem,ja by som aj chcela lebo nikdy nevies co sa moze stat ale na druhej strane neviem ci nam to vyjde az tak financne sakra...este je jedn varianta mozna ak by sa nieco stalo nasmu drobcovi zeby sme hned otehotneli znova??pocula som uz aj taky pripad a potom tou krvou toho druheho dietatka pomohli tomu prvemu,ale tak nikdy nevies ako sa ti podari otehotniet zase...

elko69
3. apr 2010

ja uz mam teraz niekedy strach inak lebo ten nas krpec az tak moc nekopancuje skor sa prevaluje,ale vcera sme mali prvu stikutku tak viem ze je tam vo vnutry svsetko ok..

lusa889
3. apr 2010

Helou babule, je tu niekto? 🙂
Asi vas krasne pocko vytiahlo niekam vonku 🙂

vejula
3. apr 2010

čavi ja som tu 😉

valria321
3. apr 2010

čaves fešanda ako sa citime🙂

vejula
3. apr 2010

ahoooj valria, no čo ja viem je mi akosi na grcanie dnes 😒 fuj... A to som sa ani neprejedla ani nič také, no ved snád to rýchlo prejde 😝

valria321
3. apr 2010

🙂buduci tyžden maš termin snad dovtedy porodiš maly kopka???

vejula
3. apr 2010

aaa kopka, nie nejako extra ale kopka... No s tým porodom aj ja dufam že porodim do terminu... Inač ozi tebe gyndoš robil prietoky??? Lebo mne tento týžden nerobil, a dufam že teraz v stredu mi ich spraví 😖 LEbo sa akosi trošku bojim aby všetko bolo ako má....

onellyo
3. apr 2010

vejula 🙂 🙂 🙂 🙂
a citis volajake zmeny ?? alebo je to vsetko ako do teraz??? 🙂 🙂

kormelia11
3. apr 2010

ahojte chcela by som sa Vas spytat ci niektora z vas mala pichanie v podbursku par takych bolestivych pichov ako priznak tehotenstva 😒

vejula
3. apr 2010

ahoj onellyo... No tak zmeny, možno trošku kleslo bruško ale iba troška. No a sem tam také nrškové bolesti, bruško tvrdne, ale neviem či to čo znamená a kedy to môžem očakávať 😅 A ty???? Ako sa cítiš?

vejula
3. apr 2010

kornelia mna práve dnes v noci tak pichalo po bokoch podbruška, ale neviem či je to priznak twehotenstva 😒

valria321
3. apr 2010

veji ak je na monitore vše o.k tak načo nemusi ich robiť ale ja som sa tiež nato pytala a on povedal že to nieje potrebne 🙂

vejula
3. apr 2010

hej???? Myslíš že keby neboli dobre prietoky tak to na monitore zistí???? No ved je odbornik tak snad vie... Som z toho taka trošku, no ale idem myslieť pozitivoš. A maličká ti spinka???

kormelia11
3. apr 2010

vejula.....dnes som mala dostat a nedostala som ms a vacsinou ju skor dostavam a dnes ma tak silno parkrat pichlo ze som nevedela co robit aj mi na odpadnutie prislo a potom vsetko preslo a menstruacia nikde 😒

vejula
3. apr 2010

kornelia ja som strašne popletená, ja ti píšem a som v tom že sa pýtaš či to môže byť priznak pôrodu 😀 😀 No aALE TAK TERAZ TI Už ODPOVIEM POriadne..... Zo začiatku môže popichavať v podbrušku pretože sa začína rozťahovať maternica, a ak to boli také silnejšie pichnutia, tak som počula že pri zahniezdovaní oplodneného vajíčka takto pichne. Mna tak nepichlo, ale niektoré kočky to vraj silno cítili to zahniezdovanie, tak to mohlo byť to.... Sprav si testik uvidíš 😉

valria321
3. apr 2010

ale dostala tu hraciu deku a dedo sa zas vyblaznil bol doobeda v hypertescu a hned vedla je dračik tak tam nabehol a vykupil hadam všetky hračky čo tam su hehe tak mala bola tak zdivočena nevedela kam sa pozreť tak bola taka pojašena ale už zaspala🙂zlata je už tak všetko pozoruje 🙂ale isto paučin je dobry doki ale ak chceš tak sa na to opytaj aj tak myslim že to nieje potrebne mne ich robil samizda len 2 krat??alebo len raz neviem už nepametam🙂jako to beži mala bude mať zachvilku 3 mesiačiky a len predchvilkou som bola na tvojom mieste🙂božeeeeeeeeee už porod nech chodime na tie prechadzky obe s kočikmi tebe sa isto teraz nechce chodiť s takym balonikom už čo

kormelia11
3. apr 2010

vejula...som ta poplietla 😀 ty asi cakas na porod hejze 🙂 tak dakujem za odpoved ..teraz test cez sviatky asi nezozeniem ale ved vydrzim mozno dostanem..ale teraz by sa mohlo zahniezdovat v den menstruacie ???uz by nemalo nahodou byt zahniezdene??ja sa velmi v tomto nevyznam tak sa vypytujem 😀 😀 😀

vejula
3. apr 2010

jej tak maličká mala zážitok, to je super, že ju tak dedo rozmaznáva 😀

No ved to že ja mu verím, a viem že by nič nezanedbal, ale vieš ked ti otázky hlodaju v hlave 😅

vieš čo valria ja by som aj chodila na tie prechádzky... Možno to trocha pomôže a maličký sa viac poponáhla, len zajtra ideme na obeed ku našim takže zajtra asi nie, ale cez týžden pokial neporodím tak by sme sa mohli dohodnuť, ja by som šla rada 😉

vejula
3. apr 2010

kornelô tak sa mi čosi zdá že sa zahniezduje po týždni alebo 10 dnoch neviem presne, ale tak mohla ti aj ovulka meškať, takže by som to až tak nevylučovala... Však sprav testik a uvidíš 😉

valria321
3. apr 2010

no fajn budem rada predsa je lepšie ked sme dve🙂a tie otazky to preto že čitaš tu na konikovi všeliake veci aj neprijemne čitala som tie aprilovky a človek sa hned viac kontroluje neeeeeeeboj ja to poznam až moc dobre ja som bola u paučina pečena varena vždy ked mačosi pichlo už mal zo mna šou🙂ale čo už lepšie sa 10 krat opytať ako niečo zanedbať🙂

kormelia11
3. apr 2010

No ved ano uvidim len ja som zistila pred par dnami ze mam streptokoka tak som z toho popletena :D ze ci to z neho alebo z tehotenstva lebo aj biely vytok mam 😒

vejula
3. apr 2010

jj valria maš pravdu, to asi paj preto sme také, lebo kočky píšu že im to robi tak tak sa pýtaš že prečo mne inak.. No ved chapeme sa 😝 A s tými prechádzkami aj mne to velmi dobre padne 🙂 Tak pondelok ak sa bude dať, ak budeme doma, bo ja ešte neviem čo presne pondelok bude ale utorok už bude určo volný, tak by sme šli pokočikovať 😎 Snad bude aj počasie pekné 😝

vejula
3. apr 2010

No ja mam ževraj tiež streptokoka, ani som o tom nevedela ale ku koncu každeho tehu robia na neho vyšetrenie, a neviem že by som mala nejaké priznaky že ho mám, myslím že to sa nejako neprejavuje 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre