Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
20. apr 2010

si ju bola pozrieť v pôrodnici alebo Ti zaslala foto? už aj ja chcem mať malinkú pri sebe! Vám závidím ☹

jjana17
20. apr 2010

garonka, no super, tak lenka musi byt rada ze to uz ma za sebou a ze maly je taky fesny,,,,

tadotami, no veru je to strasne ako sa rychlo unavime teraz, aj ja som prekvapena ze hned sa unavim aj teraz dovari sa mi polievka a idem na chvilku si oddychnut

garonka
20. apr 2010

barby poslala mi fotooooooooo no fakt je krasny doslova užas

i tebe sa to krati a budeš maminou treba vydržať ja som zas odkladala pôrod rodiť som nechcela ani za svet a maly sa narodil v 40tt 😅

garonka
20. apr 2010

jjani a ak bude šecko oki pustia ju domov v piatok a ona bude niesť malemu mliečko aby priberal no teším sa 😵

barbyes
20. apr 2010

aj ja chcem dostávať, ja nemám od koho 😠 z kamošiek som prvá čo má bábo a z rodiny v podstate tiež. tak všetko kupujem

barbyes
20. apr 2010

jeej, super 🙂 sa teším s ňou.

tadotami
20. apr 2010

barby.....ved ja dostavam naspat to svoje 🙂 a baldachyn a zavinovacku som dostala od jednej uzasnej pani 🙂

jjana17
20. apr 2010

barbyes no je to velka pomoc ked takto podostavam veci, poviem ti pravdu oblecko som ani nekupovala kedze sestrin maly ma 5 mesiacov, takze moc tie nosi neznostil, fakt vsetko ako nove a vela toho ani obleceneho nemal, kedze rychlo zo vsetkeho vyrastol, ja tolko co si kupujem veci okolo postielky, kocika atd,,,,
ale zase ked si aj prva ale vela veci podostavas,

garonka, a maly je asi v inkubátory pravda?

barbyes
20. apr 2010

niečo mi pokúpila maminka a zopár vecičiek som dostala aj od kamošiek, tých 2 naj 🙂, ale inak som všetko musela kupovať. Nekupovala som ale tiež všetko nové(bazár na koníku je super), je to zbytočné, a presne ako píšeš, to bábätko hrozne rýchlo rastie a tie vecičky sú ako nové. Vo veľa prípadoch ani nevidieť, že boli nosené. Už nech ich máme pri sebe, už sa teším ako ju budem obliekať, lebo niektoré tie veci sú fakt úžasné. Budem to musieť pofotiť a hodiť do albumu. Len tým, že nemám net doma, tak...

jjana17
20. apr 2010

no ved to mne sa to zda byt aj plytvanie penazi ked niekto si take zásoby oblecka pre male robi ako keby jednu vec malo nosit pomaly rok, takze radsej par ale nech to ponosi, no tu je dobry bazar ja este co som pozerala velmi pekne, lacne veci maju na mimibazar.sk skus kuk aj tam.............

garonka
20. apr 2010

jjani asi nieje len mi pisala že je na vyhrievanom lôžku 🙂 a aj ho pohladkala lebo na ručky ešte nemôže

riešite vecičky? ozaj treba len par kuskov lebo babätka rastu ako z vody my už nosíme veľkosť 68 a tak to vyzera že o par tyždňov presedlame na 74 😀

barbyes
20. apr 2010

ja som to s množstvom asi málinko prehnala 😒 ale tak čo už, uvidím 😉

jjana17
20. apr 2010

garonka aha, no a kolko ze sa narodil maly v predstihu? to ale musel mat v pohode ,,miery,, ked ani do inkubatora nesiel

no ved to ze tie babatka fakt rastu velmi velmi velmi rychlo , vidis aj ten tvoj to jak z vody rastie

jjana17
20. apr 2010

ja sa este v piatok chystam na nakup drogerie pre drobca a uz len kocik ale to asi az tesne pred terminom,,,ci ty uz mas kupeny?

garonka
20. apr 2010

lekari mu určili gestačny vek 34tt tak asi neni v inkubatore 🙂
ani drogerie veľa nekupujte lebo ozaj zo začiatku stačí len čista voda
a na suchu pokožku je dobry olej do kupeľa Oilatum je to super ale vanička je z neho taka mastna že dovi dopo 😕

jjana17
20. apr 2010

garonka no mne sestra napisala ze co si mam nakupit, mydielko atd, a ved to je taka jednorazova vec, to sa hned neminie, a pleienky atd,,,,,,aj si maleho balila na siroko?

jjana17
20. apr 2010

no 34 tak to uz je riadny chlap teda, myslim ze aj mensie babatka sa rodia a je to ok,takze toto je v pohode

garonka
20. apr 2010

jjani najprv som balila a aj v noci tak sme šli keď mal 5 tyžddňov na kontrolu labky ma v poriadku ale kazal preventivne baliť ale nebalim lebo Tobimu ta plienka vadí a aj spoti sa
a nožky naširoko dava sam od seba 😀

barbyes
20. apr 2010

ja už kočík mám, tiež z bazáru, používaný. A drogériu zatiaľ nemám žiadnu, iba olejček do kúpeľa od Johnson´s(tiež mastný ako sviňa, som si ho ja raz dala do kúpeľa a tá vaňa 😒 a ja som bola detto celá mastná-potom sa to vpilo, ale... 😒 . A ešte kúpim nejaký púder, mastičku na zadoček a zvyšok asi uvidím, čo budem potrebovať lebo nechcem zbytočne nakúpiť hovadiny čo nevyužijem.

jjana17
20. apr 2010

garonka maly je krasny pozerala som foto, a vsimla som si ze si mu dala cerveny naramok na ruku, tiez to chcem malemu dat ked sa narodi, dost na toto verim a cca pred tyzndom ma ista pani uriekla a bolo mi tak zle ze som myslela ze je so mnou koniec tak od tedy aj ja na ruke poctivo nostim,,,

no ja prave pozeram co mi segra napisala zoznam co si mam kupit,,,,,,,plienky, obrusky, krem na zadocek, mydlo, samponik, telove mlieko, septonex na pupcek, vatove tycinky

garonka
20. apr 2010

barby to ja takisto som sa v tom oleji vykupala u svokry lebo my vaňu nemame ale potom to umyvať nešlo ani dolu a ja cela mastna akoby som sa v oleji vypražala 😀

jjana17
20. apr 2010

aj ja som pozerala pouzivany kocik no ale tie co sa mi pacili boli skoro v takej cene ako by som dala aj za novy, takze kupim novy a ved hadam bude este mat aj pre surodenca

garonka
20. apr 2010

jjani naramok mame od narodenia len mu ho menim lebo ručka rastie 🙂 ja takisto verím na tie veci a nosim i ja lebo tak ako tebe mne raz bolo zle že hlava bolela, vracala som ako bulimička a to som pripisovala unave ale houby a odkedy mam naramok tak oki
sice moja svokra je proti tym veciam ale neva nech si vravi čo chce ne?
a bruško sa ti guľa guľa?

barbyes
20. apr 2010

nápodobne, som nadávala. aj celý uterák mastný, veci, lebo som to mala po celom tele 😀 katastrofa, ale hlavne tá vaňa, ježiši, som si spravila také svoje malé klzisko 😀

barbyes
20. apr 2010

na pupok som niekde videla, písaala to nejaká kočka sa mi zdá v júnovkach-nepodstatné, že používa borovú vodu a na miesto liehu ajatín- že je šetrnejší k pokožke 😕

jjana17
20. apr 2010

garonka ved to je to ze ked som na vlastnej kozi prezila ,,urieknutie,, ti poviem presne ako ty pises, vracala som jak zmyslov zbaven rano o stvrtej mm nevedel co je so mnou, hlava sa mi krutila ze som nevedela ani na WC prejst, tak potom rano sme robili taky ritual ze proti urieknutiu a ti poviem do 10 minut mi bolo super, to som az nechapala, ja inak neviem co by bolo dalej, no moja svokra mi poradila aj tu cervenu stuzku na ruku dat, tak dam aj malemu, ako co chudatko taky drobec keby musel takto trpiet , svokra mi vravela ze moj mm bol tiez urieknuty a ze plakal plakal az s nim chcela ist normalne na pohotovost co to bolo take strasne, spravila mu ten ritual a zaspal uplne ako keby nic pred tym nebolo,,,sila ze??

vies co brusko mam take podla mna malinke, ale tak ja som bola pevnejsia u mna to inak vypada, skor sa mi zda ze i ked som pribrala 5 kg zatial, tak ze som na zadku a stehnach schudla,,,

jjana17
20. apr 2010

barbyes , neviem toto mi napisala segra a ved malemu sa rychlo zahojil pupcek a nemal ho ani vysuseny vobec ze by bolo vidiet ze ma tie miesta kde striekala nejake suche,,,

garonka
20. apr 2010

jjani i ja chcem schudnuť na zadku lebo kvôli môjmu kufru som menila oblečko trebalo rifle, teplaky i trička ale zas nakupujem ako zmyslov zbavena veci pre Tobiho toho sa neviem zbaviť aby som nekupovala toľko ale ak oblečiete pekne to babo ono je neskutočne rozkošne 😵

my sme mali pupček zahojeny už na 4 deň po narodení len sme doma po kupani sem tam liehom potreli a super

jjana17
20. apr 2010

garonka no ja som pribrala este pred tehu som sa liecila na zvyseny prolaktin (sa mi mlieko tvorilo ked som vysadila HA) a v tedy som pribrala 15kg, takze si to vies predstavit, no a teraz si davam trosku aj pozor nech moc nepriberiem aby som to nemala moc na sebe po porode, budem mat co robit s tym co som pred porodom nabrala...

garonka
20. apr 2010

tak ja som sa nabalila tymi 12kg z toho mal 4,5kg Tobi plus i placenta by tak mohla mať a tie zvyšne kila nejak na mne nevidieť ale brucho mam sama slanina tak preto do veci som nevošla a strie ani nehovorím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre