Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vevericka23
21. aug 2009

Ahojte tehulky. Mozte mi povedat ci mi bude vediet doc. povedat pohlavie v 17 tyzdni? Chcela by som vediet a nechcem sa zbytocne strapnovat.

vevericka23
21. aug 2009

je tu niekto?????

garicka
21. aug 2009

ja som tuuuuuuu 😉

vevericka23
21. aug 2009

garicka - vedela by si mi povedat kedy to zu je vydno, to pohlavie. Tebe to kedy povedal doc.?

vevericka23
21. aug 2009

nasla som na internete cinsky horoskop kde ti urci na 99 % pohlavie podla mesiaca otehotnenia a veku maminy, tak som skusala a vysiel chalan. Vy co cakate?

garicka
21. aug 2009

ahoj vevericka

pohlavie sa začína vyvíjať už v 12 tt, tak podľa mňa by sa to už dalo zistiť. cez 3D alebo 4D asi skôr ako cez obyčajný utz. my sme boli na utz v 20 tt.

čo by ste chceli mať? 😵

garicka
21. aug 2009

my čakáme chlapčeka a podľa čínskeho kalendára to vyšlo tak ako je to v ňom, tebe čo vychádza? nám to vyšlo aj podľa prsteňa, čo je však podľa mňa skôr také na pobavenie. ešte sa dá určiť aj podľa krvi ale medzi mnou a mojim mužíčkom je presne 7 rokov takže nič z toho 😅

garicka
21. aug 2009

baby tak ja padám lažkať lebo ma moc bolí chrbátik, ak tu budete písmenkovať tak si vás zajtra prečítam 😉

papa a dobrú nocku 😵

vevericka23
21. aug 2009

mne je to aj jedno nech to je hlavne zdrave. ale keby si mam vybrat tak dievcatko. Manzelicek by chcel chlapceka a ja ho chcem potesit. Potesil by sa aj dievcatku ale uz by nemohol kupit kopacky 😀

vevericka23
21. aug 2009

halo baby je tu este niekto alebo som tu sama

vevericka23
21. aug 2009

tak to uz mam ist aj ja 😀 😀 😀

garonka
21. aug 2009

AHOJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😀

garonka
21. aug 2009

no nikto tu nieje tak idem hajať, to je akurat môj čas na spanie 😀

lulu4
22. aug 2009

ahojcek garonka, no ty si tu pekne dlho nebola, ako sa mas? pochval sa, vsetko v poriadku dufam, co s tym tlakom sa to uz upravilo, uz dufam nemusis byt v nemocnici?

lulu4
22. aug 2009

andrejuska: no co ako dopadla svadba citala som ze si bola spokojna az na svokru, z ktorej si nelam hlavu aj ked ta to samozrejme stve ale nic s tym nenarobis, hlavne ze ty si bola so vsetkym spokojna 🙂 a uvidime aj fotecky? hmmm?

miumia
22. aug 2009

aHOJTE
garicka ako si to myslela ze sa pohlavie da urcit aj podla krvi ale medzi tebou a muzickom je presne 7 rokov?

garicka
22. aug 2009

ahojte tehulky,

bude tu dnes niekto? 😵 inak pekný víkend vám prajem 😉

garicka
22. aug 2009

ahoj,

e na to tiež nejaká tabuľka, to sa tam zisťuje akú máš starú krv.... ale ja ju nemám v PC, tak ti v tomto neporadím

garicka
22. aug 2009

baby našla som to "poznanie pohlavia" podľa veku krvi na fóre tak možno sa zabavíte 😉

podľa krvi asi takto ak som sa pomylila
krv sa mení každých 7 rokov: 14,21,28,35.....
a kto má mladšiu krv po nom bude pohlavie
napr: žena ma 25 rokov .......má krv 4 ročnú
muž ma 29 rokov .......má krv 1 ročnú tak pohlavie chlapček

😵

garicka
22. aug 2009

joj to - ak som sa pomylila - tam nemá byť 😅

jankova_lenka
22. aug 2009

Ahojte, mohla by som sa ku vám pridať? Som tiež prvý krát tehotná, dnes končíme 23t.t. A tak, ako som čítala, nie som jediná, čo má obrovský strach o svoje bábo. Od začiatku tehotenstva som už dva krát krvácala, takže som PN a poctivo si doma oddychujem. 🙂 Ani ja ešte neviem, čo čakáme. Budúci týždeň máme termín na 4D sono a verím, že sa to tam dozviem. V podstate nám na pohlaví vôbec nezáleží, sme len s manželom veľmi zvedaví. 😀

garicka
22. aug 2009

ahojky, aj ja som PN na rizikovom, tiež som zo začiatku krvácala a bola som v 16tt na serkláži - zošitie krčka. a bola si na morfologický utz v 20-22 tt?

garicka
22. aug 2009

a vitaj medzi nami 😉

garonka
22. aug 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeee

lulu no som doma konečne ale cele tehu budem pod dohľadom tak len odychujem, leňoším, iba som trošku porušila dnes som vešiala pradlo uf dalo mi to zabrať 😀 tlak mam zatiaľ v norme ale vo vyšších mesiacoch tehu mi môže vystupiť, dufam, že nie.

garička

hehehehehehehehe ty si už asi admin tej stranky 😀 😀 😀 😀 ja mam dnes tu doma svokru, varí, a popritom pozera pan prsteňov lebo nemaju doma prud, ale varí varí, celkom poslušne. Kuracie mäso v palacinke lebo ja mam dietu, a palacinka je pečena bez oleja, no som zvedava, čo mi to urobí. a nemôžem nič fajnove, vypražane ☹ a ani sladke kolačiky, ale zachutil mi tvaroh ten by som jedla na kvanta

najväčsia sranda, v nemocke ma už každý poznal, hehehehe

garicka
22. aug 2009

garonka,
ja som hlavne samaaaaaa 😀

garicka
22. aug 2009

inak čauky,
a dali ti nejaké lieky na ten tlak? či len diétu? ty si bola v tej nemocke už ako doma 😀 nieže si na to zvykneš 😉

garonka
22. aug 2009

a zakukujem sem, že ani andrejuša sem nechodí, dufam, že je OK. A sem tam som zazalienku tu zbadala, no budem i ja tu často visieť 😀

garonka
22. aug 2009

no zo začiatku mi dávali dopegyt ale gastroenterolog prikazal vysadiť hneď ako sa mi tlak upravil, a beriem len magne B6 3x denne, ale odychujem a prednosta mi stokrat zdôraznil, kľudovy režím a telesne šetrenie, ale bol mily. No dufam, že tam zas neprikvitnem lebo sa zblaznim.

garicka
22. aug 2009

andrejusa tu bola asi tak pred 3-4 dňami 🙂 a zazi je na grilovačke 🙂

a berieš to magne tiež 3x2 ? mne sa z toho nafúklo bruško, potom hodím do albumu 😀 . inak zaujímavo znie kuracie mäsko v palacinke 😵 . my dnes mám fašírky ale neviem koľko z nich zjem lebo maternica mi už tlačí na tráviace orgány a na pravej strane k stredu (ani neviem čo tam je) ma zvykne po takých fajných ale nezdravých jedlách páliť... ) inak včera som volala s kamarátkou z PO ktorá rodí v októbri a mi povedala že tiež bola v šaci na týždeň v nemocke a len včera prišla domov. baby vám sa doma asi nepáči 🙂

andrejusa
22. aug 2009

ahojte 🙂 , pozerám že ma práve spomínate. Nejak vás tu teraz zanedbávam, ale z roboty som chodila ako zbitý psisko a doma kopu roboty. V pondelok idem na tú kontrolu, tak mi držte palčeky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre