Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
2. máj 2010

lulu: juuuj skuska hroznaaaa, mala som smolu na otazku ☹ cize cakam na vysledok, kedze bola pisomna, ale myslim, ze to nemam. Naozaj smola 😔 No co uz. Po skuske me sadli hned do auta a isli sme do AT a potom ta niciva noc...to bola hroza sa zobudit na take bolesti. Manzel bol uz v pozore, ci ideme nejdeme, ale po tej sprche bolo hned lepsie. Zajtra volam do spitalu , musim sa objednat na prietoky, kardio ...Asi na stvrtok, aj teraz som tak bola.

mirka12011
2. máj 2010

garonka no dufam ze si na nich aj ty kukala ako na debiloch hihi ale preco tak kukali sak prave ze maly rychlo konat a ne kukat
no mne doktor na ctg vravel ze mam ist na prijem 😀 ale ze uvidime ako bude prietok a bol ok tak o tt kontrola 😉

gali
2. máj 2010

nebola som u Dr., lebo ma to len dnes chytilo. Manzel mi zbehol do lekarne pre lieky a dali mu homeopaticky sirup proti kaslu. Tak ten pijem a spim a tak dookola. Teplotu zatial nemam, tak uvidim ako bude zajtra...

lulu, idem si kuk veru aku vybavicku uz mas pre drobceka 🙂

lulu4
2. máj 2010

garonka: no vidis tak si vystaci aj sam so sebou, dobre sa uci od mala 😀 xixix ale nie musi to byt podarene...
veru tak aj my cakame chlapa nasho fesaka, taky krasny bol naposledy na sone, az som sa skoro rozplakala... spulil pekne pusinku, no nadhera...a bude sa volat po tatovi, presne tak 😀 budem mat dvoch Vladkov

mirka12011
2. máj 2010

mali rychlo konat....

gali
2. máj 2010

jane, len sa pekne drzkaj. Uz dlho ta veru moria tie bolesti 😠 Nech je uz Natalka tu 😉

mirka12011
2. máj 2010

no gali homeopatika su vraj dobre ja som pytala v lekarni a kukala namna ze homeopatika pre tehotne? o tom som nepocula 😀 tak som sla za doktorkou bo priglupave robia v lekarni 😝 teda tamta bola priglupava.... 😅

lulu4
2. máj 2010

gali: len pokukaj 🙂 a hlavne pekne lez, ja som to mala pred svadbou, vtedy som naramne ochorela, som ledva stala na nohach mi aj teplota vyskakovala dva dni do 38 sle potom ustupila, lenze kasel nie a nie sa ho zbavit este aj teraz obcas kaslem...a hrdlo ako ma bolelo tak to uz davno nie... tiez mi dali na hrdlo v lekarni Homeogene 9 homeopatika a na kasel Stodal...
no ale horsie sa mi liecilo bez antibiotik, ja som bola aj u obvodnej ale krava mi nic nedala, ze sa budem ovela dlhsie trapit ako keby som mala lieky ale ze nech to zvladnem, ale ja som tak kaslala ze ma az brusko bolelo...

garonka
2. máj 2010

mirka im bolo jedno že ja tam 4 hodky tvrdnem a sekcia bola planovana takže to bolo jedno aky tlak bol no a do večera bolo šecko oki lebo furt maleho monitorovali ale chvalabohu že všetko bolo okiiiiiiiii

a ja som už zahlasila že o dva roky chcem dievčatko 😅 😅 😅

janefonda
2. máj 2010

gali veru veru nech uz je tu! Ved placenta je uz zrela na porod, tak nam v nom nic nebrani 😉

lulu4
2. máj 2010

Jane: ved aj ja som mala v piatok skusku ale tiez nic moc... ale hadam som to dala, no ked nesadne otazka tak je to vsetko v haji, ale tak uvidis... mne ostava este pat skusok ale uz aby boli za mnou... tento semester je hrozny... tak si viem predstavit tu noc, si musela byt aj vylakana a manzo este asi viac... no teraz to uz mozete ocakavat kazdu chvilu.. mas odtialto na niekoho cislo ze by si potom napisala, ze uz je malicka na svete?

mirka12011
2. máj 2010

no garonka ty si aka rychla ale to nech ti vefi vypocita kedy bude isto dievca hihi
no im je vacsinou vsetko jedno ak nemas zaplateneho doktora aspon mne sa tak zda....

gali
2. máj 2010

lulu, presne ten isty sirup mam aj ja. Hrdlo ma uz roky nebolelo, tak som ostala v soku, ze waw, to je bolest. Potom prisiel kasel, aby mi luto nebolo.

mirka, to mu hned v lekarni ponukli, ze homeopatika, tak nechapem aky problem mali u vas... 😒 Ale stava sa...

lulu4
2. máj 2010

garonka: aj ja by som chcela tak do parika, ked bude mat maly tak dva az dva a pol roka by sme chceli tiez asi druhe ale keby to tak vyslo, ze to by bolo dievcatko, len sa obavam aby sme akurat my nemali smolu a budem mat doma samych chlapov 😀 😀

garonka
2. máj 2010

mirka no ja som zas mala znameho primara ten na mňa daval pozor 😵

jaj vidíš na vefi astrologičku sa obratim 😀

lulu4
2. máj 2010

Jane: krasne si to napisala do komentu, veru tak uz aby bol pri mne drobcek nas krasny 😵 velmi sa uz na neho tesime, dnes boli u nas svokrovci a som svokruske ukazovala vsetko co zatial mame a co som objednala, tu postielku a tak, aj kociarik ktory chceme... tak sa jej vsetko velmi pacilo... tiez bola ako ja, ze jaaaj nech je tu uz maly....

lulu4
2. máj 2010

garonka: ale pri mne to vefinke nevyslo, povedala ze baba a cakame chalana 😀 😀

majka3383
2. máj 2010

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu od soboty mi tvrdne brucho v pravidelných 20 minútových intervaloch a to celý deň ako prvorodička som si neni istá či je to ok a či to môže byť pomaly sa rozbiehajúci pôrod . Ďakujem za rady 😉

mirka12011
2. máj 2010

no gali ved ja som to tiez vedela odtialto ze homeopatika a ona nejako asi no neviem no .....
garonka este ze tak ze niekto daval pozor
ano ano na nasu vefi ktora zdrhla a nic sme sa nove nedozvedeli hihi

janefonda
2. máj 2010

lulu hej manzo bol vylakany viac nez ja 😀 No potrapime sa este trosku s tym nasim studiom 😠 a veru nech uz su za nami tie zle skusky, ved my potrebujeme teraz pokoj 😉
Cislo mam na dugynu, liv, barbyes, lusu. Tak dam vediet niektorej, ked to budeme mat za sebou 😉 a uz som dala skolenie manzovi, ako sa prihlasi na konika, do akej temy ma ist a aj on da potom vediet 🙂

mirka12011
2. máj 2010

jane to si teda dobre napisala ze ukazala ako sa prihlasi na konika hihi len nech nam da vediet budeme cakat...

lulu4
2. máj 2010

Mirka: ved dobre ze mu dala skolenie, to by som aj ja svojmu vysvetlila, ze co kde a ako 😀 nech len pekne da vediet, aj ty by si mohla tomu tvojmu dat skolenie ohladne konika hmm?

janefonda
2. máj 2010

majka daj si dlhu teplu sprchu a bud v klude. Mas aj bolesti??? Ci len tvrdne. No v kazdom pripade v nasom stadiu tehu je norma tvrdnutia brucha tak 20-30 krat za den. Ja ked som v pokoji a sedim, alebo lezim tvrdne mi ovela menej, ale pri kazdom pohybe stvrdne. Hlavne aby si citila malinkeho , to je dolezite a ked si nie si ista tak chod do nemocky nech ta daju na monitor...

mirka12011
2. máj 2010

sak to spravila super ale ako to zlato napisala juj
no teda mala by som dat aj ja skolenie to je pravda... 😀

janefonda
2. máj 2010

mirka, lulu pekne aj vy zaskolte manzelikov 😉 ten moj mi obcas pozera cez chrbat, ze co sem zasa tolko vypisujem 😀 o com sa mozme tolko bavit... a ja ze sa tu bavime o vsetkom o detickach, vybavicke, problemoch, a ze hlavne ohovarame manzelov...potom sa ma viac uz nevypytuje 😀

natalia777
2. máj 2010

baby majte sa, idem dat malinku spinkat 🙂 pa pa a drzte sa

janefonda
2. máj 2010

natalia dobru nocku tebe aj malickej 😵

mirka12011
2. máj 2010

jane no teda pravdu si mu povedala hihi
no ohovarat asi zacneme aby to bola pravda hihi
ale ja sa lucim na dnes idem cikat a kukat lets dance
jane tak drzim palusky keby ta to chytilo zasa a uz by si rodila tak nech mas rychli a bezbolestny porod a daj nam vediet keby nieco....

janefonda
2. máj 2010

mirka tak prijemnu zabavu pri pozerani a nebojte, dozviete sa, ked na to pride ten spravny cas 😵
pustim si aj ja online lets dance, nech mam trosku domoviny aj tu 🙂

gali
2. máj 2010

lulu, krasne vecicky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre