Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
3. máj 2010

juj jani prec od temy kramy sak to hned ich budeme mat a sa ich nezbavime do dalsieho tehulkovania tak radsej pisme o prijemnejsich veciah :D

elko69
3. máj 2010

ahojte baby tak vcera bol uvitaci den pre moje krsna tak som tu ani nebola...mala jeuzasna len vcera bola mrchava bo ju ockovali takze normalne som unavena po vcerajsku ako plackala,sme ju obskakovali vsetci,mamina sestra i ja...a dnes ten nas lapaj vyvadza v brusku jak besny,au a mam strasnu kyselinu.bleeeeeeeeeee

jjana17
3. máj 2010

mirka asi tak nejako, inak kolko chcete mat s mm babatiek??a aky rozdiel vekovy chcete mat medzi

mirka12011
3. máj 2010

elko no ahojky a kedy ti zacina MD uz si vypisana?

mirka12011
3. máj 2010

juj jani este neviem ale jedinacika nechem tak 2 by bol ideal ale neplanujem teraz nic prv nech pride mala k nam a uvidime ako co bude ci budem zdrava schopna a pod.... 😉 ale tak 2 by sme chceli.... 😝
a ty?

jjana17
3. máj 2010

elko, tak super ste si malinku vsetci aspon uzili ,,,,,,
no tie ockovania su hrozne, pamatam si ako neterka bola na nejakom do noziciek a mala ich take napuchnute a horucky mala no hrozne, fakt chudatko, teraz ze su tie vakciny o nieco setrnejsie ,ale ze horucky byvaju

jjana17
3. máj 2010

mirka asi tiez 2 myslim 3 uz su dost velky prepych na tuto dobu a dvom nebude smutno,,,

ako myslim ze tak po 3 rokoch dalsie, , hned po sebe by som nechcela, manzelova znama ma 3 deti za 3 roky ako si to predstav jedno chodi, druhe sa uci chodit a tretie je v perinke, ako podla mna na porazenie

mirka12011
3. máj 2010

no ale vraj po 3rokoch je idealny vekov rozdiel no tak neviem 😀
vies niekto chce hned co ja viem po roku dvoch niekto az po troch niekto po piatich je to take zalezi na okolnostiach... 😔

upc
3. máj 2010

dobreee ranko mozem sa pridat sem kuvam ?

jjana17
3. máj 2010

no ved to je pravda, no podla mna jej to ani nevyhovuje ale vies niekto si nenasadi tabletky ani keby celu skolku porodila,,,,takze asi v tom je problem

UPC jasne pridaj sa

mirka12011
3. máj 2010

no jani vies niekedy neplanujes a stane sa co uz....
upc jasne ahojky napis nam nieco o sebe ako tehulkujes

jjana17
3. máj 2010

no ved to je tiez pravda, mirka od kolkeho tt sa vypisuje na matersku

upc
3. máj 2010

hmmm...

mirka12011
3. máj 2010

no MD ti zacina v 34tt ale vypisat by ta mala 2tt alebo 1tt pred nastupom aby si stihla dat papiere do prace a pod....mna vypisala 2tt pred...

jjana17
3. máj 2010

UPC co hm?

si tehulka ci snazilka?

mirka12011
3. máj 2010

juj to ma nenapadlo ze snazilka ja rovno ze tehulka sorry a mozno este nevie ci tehulka juj

upc
3. máj 2010

mozem sa spytat ze je mozne ze so tehotna ak jeden test mi visiel nejako blbo som ho pokslala,potom druhy mi nevisiel..ako idem k lekarovy zajtra ale velmi by som chcela babetko..prsa mi zase rychlo narastli uz ma z nich bolia krize,stale som v kuse nervozna a papam staale..

jjana17
3. máj 2010

mirka tazke 32 tt?
lebo ja idem na poradnu ked budem v 31 tt takze ci sa mam uz nachystat ze ma aj vypise, ved to potom asi zamestnavatelovi a na socialku papiere zaniest

jjana17
3. máj 2010

UPC ved si skus spravit este jeden pre istotu, kolko dni ti meskaju ??
no aj mna boleli prsia na zaciatku a tiez mi velmi chutilo papat, najma mandarinky

mirka12011
3. máj 2010

no jani ano moze ta uz vypisat ved tam len datum nastupu da a kedy to napisali tak keby ti dal kontolu o mesiac tak pytaj hned nech ta vypisu aby si tam nechodila na 5x 😎

upc
3. máj 2010

ako z priatelom sa snazime len ja som bravala antikoncepciu ale vzdy som ju brala zle lebo sa ma brat kazdy den v tom istom case a ja som si ju vzdy dala az po sexe napriklad..a potom som ich uplne vyradila uz ich neberem cca nejakych 5 mesiacou tak neviem

upc
3. máj 2010

a tak v marci som ich mala naposledy ale tri krat za mesiac ..

jjana17
3. máj 2010

fu ha tak to mas nejaky cudny cyklus, to najlepsie ti povie lekar ,ako ked si aj brala antikoncepciu tak zle to ti mohlo tiez sarapatu porobit v organizme
no neviem skus sa este otestovat a ine ti neporadim ako pockat na vysetrenie doktorom

upc
3. máj 2010

ako som si pisala y jednym lekarom mi povedal ze takto zle ked som brala antikoncepciu od zaciatku tak mozem mat dvojicky 😀 😀 ako ja to mam v rodine a priatel tiez 😀

jjana17
3. máj 2010

no hej ale tak to by ti vysli na teste // ciarky, takze ja byt tebou skus si este spravit test

upc
3. máj 2010

skusim teda dnes..si kupim dalsi ..

jjana17
3. máj 2010

mirka takze sa mam nachystat ze ma uz vypise, dobre budem mat aspon pokoj a normalne budem moc chodit po vonku kedze som na PN a vychadzky mam len poobede

mirka12011
3. máj 2010

na MD budes moct chodit von

jjana17
3. máj 2010

mirka tak to bude super, lebo ako idem aj teraz ale taky mam z toho pocit blby ze ak nahodou,,,,

elko69
3. máj 2010

mirka12011 az buduci tyzden este v utorok na 1/2 dna idem do prace........

jjana17 no uzili,este aj ta adaptacia na nove prostredie asi dost robila...

mirka12011
3. máj 2010

jani ale ked mas vychadzky tak mas nejaky zdravot.problem asi nie? tak vonku budes moct asi z doprovodom aby si neriskovala ale na MD sa vychadzky nepisu....teda neviem o tom...
elko no super to mas za tt tesis co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre