Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzumajko
3. máj 2010

mirka jooo bola 😀 to je haluz! a cakate dievcatko! ja fakt neviem co by som chcela (ci dievcatko alebo chlapceka), mena uz mame vybrate snad od pociatku sveta 😀
Inak, je mozne ze v 4 tyzdni uz bude vidno nieco na ultrazvuku?

tatiana1985
3. máj 2010

miri volal sa dr.hladky 🙂
f poho bol, isto... a ty cakas dievcatko? jeeej super....pocuj a vezmi si vegetu a sol do porodnice, jedlo je tam nemastne-neslane...ako, dobre bolo, len sol chybala 😀

mirka12011
3. máj 2010

zuzu aj jedna babenka tu este z nasej temicky z mojejsvadby ale ma iny nick 😉
uch ci bude nieco vidno no teda moze a nemusi....

elko69
3. máj 2010

miri no neskutocne,hadam si stihnem uzit tu MD a maly nedojde nejako predcasne 🙂

mirka12011
3. máj 2010

tani zname meno...
no co som bola v piatok na wc tak tam bolo citit akoby seged.gulas mali juj az ma naplo ked som to citila 😀
juj zobeiem este ze automat na kavu fungoval fajny cajik tam bol....
ako dlho si bola v nemocnici? davala si prepichovat uska malej? vraj sa to da hned pri odchode z nemocnici....

zuzumajko
3. máj 2010

miri, inak Tebe sa to celkom blizi 😀 zacinas 9. mesiac? 😀

elko69
3. máj 2010

jjana17 no taky mensi... 😅 no len ten moj ziarlivec v brusku vyvadzal,ked som mala malú Terezku na rukach tak ma kopancoval,jak keby mu to vadilo...hehe

mirka12011
3. máj 2010

zuzu no ano 😉
to ides prvykrat k doktorovi? brali ti uz krv na zitenie tehulkovania?
elko uz od mala ziarlivec ajajajajaj....

elko69
3. máj 2010

miri no uz to tak vyzera ..hehe 🙂
strasne mi opuchla jedna noha,uz som jak nejaka 200 kg zenska,som zvedava co povie doky na poradni buduci tyzden...

zuzumajko
3. máj 2010

Miri ale kdee, nic mi nebrali. To idem prvykrat ku gyndosovi (dufam, ze mi tu krv vezme hned v stredu). To ze cakame viem tak 4 dni 😀 totalne prekvapkanie 😀 teda, snazili sme sa, ale uz som ani nedufala 😖 uplne som sa rozplakala 😀 inak, dost ma pobolieva brusko, ako pred mojimi dnami, je to normalne? 😅

Budem na teba mysliet. Ako to zatial vyzera u vas? Mate uz vybratu nemocnicu kde budete rodit? 🙂
Ja sa desim velkeho bruska, ci budem vediet vliezt do vane a taaaak 😅 A

tatiana1985
3. máj 2010

mirka a vezmi si so sebou veeela veela takych somarin ako tycinky, keksy, ovocie, proste co mas rada...lebo strava je 3x do dna,ale mne to nestacilo teda 😉
a veci do porodky uz mas zbalene??? ja som to nestihla, mne musela mama polovicu doniest na druhy den teda 😅 😎

mirka12011
3. máj 2010

elko no teda uz budes aj ty opuchnuta hih a len jedna juj ako ti fajne 😉
zuzumajko ako pocit mrchy je normalne....a vysledky z krvy som ja mala do hodiny nie az 4dni ako pises....
no to ti ako dlho meska mrcha?

mirka12011
3. máj 2010

tani ja mam zbalenu tasku lebo uz sme mali prezretu placentu tak sme sa pobalili 😀 no vies ze zoberiem nieco na papanie ved polovicu jedal co tam davaju ani do ust nedam kvoli nevolnostiam 😅
pre babo si co brala do porodnice okrem plienok?

jjana17
3. máj 2010

babenky uz aj ja chcem byt v stadiu pobalenej a nachystanej tasky do porodky

tatiana1985
3. máj 2010

miri vaazne?? a to ked mas prezretu, uz nehrozi predcasna hospitalizacia? 😲
no pre babo som mala len plienky a vlhcene obrusky.dokonca vlhcene obrusky ti treba jedine ked ces babo na rooming...aby si ho mala ako utierat🙂 nic viac nepotrebujes.... vecicky akurat ked pojdes domov mu donesu potom tvoji znamy... lebo obliekaju deticky do nemocnicnych veciciiek...

zuzumajko
3. máj 2010

Miri, asi 10 dní mi to meska 😀 ale u mna nikdy nevies, mam zancne nepravidelne cykly, takze tazko ti to urcime. Uprimne, som sa tym ani nezapodievala ze mi meska, lebo mi meskava furt 😀 No uvidime co mi povie lekar.

mirka12011
3. máj 2010

tani takze ani masticku na zadocek mi netreba brat?
no na prietokach v 29tt som mala placentu ll tak som sla o mesiac a bola placenta ll 😀 tak a teraz mi robil v piatok prietoky a povedal ze OK tak asi este je ll 😉 toto ze nikto ti nic nepovie a nic neviem preto chcem porodnika uz svojho nech sa venuje a vysvetli mi co a ako.....
no mne v piatok doktor uz hovoril ze na prijem hihi ale ze prietoky boli ok tak sme isli domov a v piatok kontrola 😒 len kto to do piatku vydrzi?

mirka12011
3. máj 2010

jani ani sa nenazdas a budes pobalena neboj ved uz ti svieti 28tt
zuzu no a nechodis casto cikat?

jjana17
3. máj 2010

no svieti svieti, keby tam bolo ze 38 juuuj no to by bolo

zuzumajko
3. máj 2010

Miri, chodim strasne casto cikat, ale ked je babo take male, je to normalne? Lebo babo ma mozno nejaky ten milimeter a ja furt na zachode :D ved mi este nema na co tlacit, ci? 😅

mirka12011
3. máj 2010

zuzu ja som sa napila glg a uz som cikala a to bolo prvy podozrenie ze som tahu a to som mohla byt v tvojom tt proste glg vody a cik cik hned....
jani juj ani sa nenazdas a bude to tam svietit ved to tak rychlo ide....

lusa889
3. máj 2010

bola som sa napapat, tak nestiham vas citat 😉
miri, mame sa celkom ok, opuchaju mi nohy pomaly ale isto, ale inak pohoda 🙂 cakame kedy sa mala ohlasi na svet, .....
len mam pocit ze sa miestami sledujem az prilis 😀 tak sa snazim stale niecim zamestnat, .... idem este co to pozehlit dat do pracky a tak, ...
a ty ako mirka? nebola si dnes na poradni alebo prietoky? ci sa mi len zda?

mirka12011
3. máj 2010

lusa v piatok idem na kontrolne ctg a prietoky 😉
ja som vcera na posteli uchkala a mm ideme rodit? 😀 a to lonovka tak bolela ze som sa pretocit nemohla....
juj lusa dobry to mm ked ta sleduje ved to mas uz za par tak nech kontroluje ako oko v hlave.... 😉
ty mas kedy poradnu?

tatiana1985
3. máj 2010

juuj mirka, ale keby to bolo velmi zle, neposlali by ta domov, takze asi len bud v klude a v pohode 🙂 ze je vse ok... 🙂
ja som uz od 35tt a potom kazd tyzden na ctg mrncala a otravovala dr. ze ci este nic,,,ci este nejdem rodit..som ho prosila nech uz ma tam nechaju,ze uz cem rodit 😀 to vlastne chodis na ctg a moze sa stat ze ta aj zospodu vysetri, ci sa uz krcek ti neotvara..no ja sama som sa dr.pytala ci ma nechce vysetrit, lebo ze co ked uz sa otvaram 😀 a on tak dobre, vysetreime..samozrejme vse bolo ok, tak zas ma poslali domov 😀 verim ti, ze uz je to cakanie pre teba dlhe 😉 🙂
mirka ani masticku, ani ciapocky ani vatove tycinky, niiic ti netreba pre male 🙂

mirka12011
3. máj 2010

no ok tani este mi nedali papier co doniet tak sa pytam ..... 😉
no teda na porodnej sale ta kontroloval zospodu? juj ano kazdy tt na to ctg uz sa tesim ked tam budem kazdy tt 2hodky cakat ta osivejem 😀
a moc, tlak a vahu kontrolovali?
mne nikto nic nepovedal ale predpokladam ze nie to asi az porodnik nie?

lusa889
3. máj 2010

poradnu mame v stredu, tak som zvedava co mi dr. poviem rada by som pocula nieco povzbudive tak uvidim 😀
stale ta tak boli lonovka? u mna to pomaly ustupuje, len obcas zaboli ked chodim ale celkom sa to dam, v noci ked sa pretacam ma bezne dost neprijemne picha v podbrusku a dnes mam nejak krcne skoro az v rebrach ale uz to prestava

zuzumajko
3. máj 2010

Inak baby, kedy vam dali lekari tehotenske knizky? 😀

mirka12011
3. máj 2010

juj poslickovia sa hlasia?
juj len lusa nezabudni nam dat vediet keby ze ta nechaju v nemocnici uz a ides rodit....

tatiana1985
3. máj 2010

mirka nie na porodnej sale ma kontroloval zospodu...urobili mi normalne ctg a potom som este sla no kozu a vysetril ma, ci uz sa otvaram ci este nie... 🙂 dakedy sa tak moze stat, ze ta pre istotu pozrie zospodu, ci sa este neotvaras...
uuu tak hadam si len vynimocne tie 2hodiny cakala 😀 hadam to bol len vynimocny stav 🙂
moc som nosila stale, kazdy tyzden...tlak ti tiez kazdy tyzden meraju a vahu??? 😀 hej, pytala sa ma sestricka kolko mam, bo ze maju pokazenu vahu ta ma nevie odvazit..ta sme kazdy tyzden polkila pridavali, teda zapisovala do mojej tehotenskej knizky ...

mirka12011
3. máj 2010

no vidis a ja ze moc netreba ved nikto nic nepovedal 😒 😒 😒 no ja sa vazim doma bo tie ich stare vahy si davaju kila ako chcu... takze aj moc treba no teda...a tam kde je koza? ved preto sa pytam ci na porodnej sale ci kde bo kozu som nevidela to asi v tej druhej miestnosti bola.... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre