Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
25. aug 2009

halo halo, breraaaanečko

andrejusa
25. aug 2009

🙂 ahojte, tak ako sme sa vyspinkali? ja som teda v nci zas bohviečo nenaspala tak mám kruhy až pod bradou 😀

zazalienka
25. aug 2009

ahoj, no mna nadranom chytila taká zimnica, že som mala čo robiť aby som sa dala dohromady..

andrejusa
25. aug 2009

no už začína byť pekne chladno, ale zimnica? si choručká? ty si už tiež na riziku?

zazalienka
25. aug 2009

nie, som uplne v poriadku, ja neviem prečo sa mi to občas stáva.. asi hormóny.. práveže mám úplne bezproblémové tehotenstvo, jem všetko, robím všetko, pracujem.. len sa mi viac robia modriny a semo tamo mi je zima.. ale zuby mi cvakali poriadne🙂

andrejusa
25. aug 2009

sranda... to je záhadička. Mne dal včera dr. na poradni aj taký časopis o tehotenstve a tam sú všetky takéto veci popísané, čo sa kedy deje matke a bábu a tak. Zatiaľ mi všetko sedelo, až som sa divila aké je vetdy rovnaké to ženské telo, keď sme tehulky

garonka
25. aug 2009

no hura aspoň niekto tu 😀 ja som šla do obchodu na prechadzku, susedia od pol 8 vrtaju je tu hluk neda sa vydržať, tak som sa prešla do obchodu a nakupila somariny 😀

zazalienka
25. aug 2009

čau garonka.. no ako? už som sa bála, čo je s Tebou..

garonka
25. aug 2009

so mnou rovnako, poobede volam doktorovi na gastro, čo a ako, lebo jeho pomaďarčena sestrička mi nevedela povedať či mam testy oproti minulemu tyždňu zvyšene alebo ustalene, a bojím sa ako pes, a gynekologička ma utešovala že to sa upraví no keby chcelo. A ty? si čo doma? maš voľno?

andrejusa
25. aug 2009

garonka potom daj vedeť kao si dopadla, budeme ti držať pästičky 😉

zazalienka
25. aug 2009

nie, som v robote.. šéfstvo tu nie je, tak pracujem tak rekreačne.. treba sa šetriť už..

garonka
25. aug 2009

jasne dam vedieť, síce mi len povie, že čo a ako ale neznesiem už zle správy ☹ tak myslím pozitívne troška mam kľud lebo včera som mala nervovy večer, mojim svokrovcom prepína.

andrejusa
25. aug 2009

no ešte že ja svokru "nemám" a svokor umrel dávno. A to ťa takto stresujú, keď čakáš ich vnúčatko?

zazalienka
25. aug 2009

noo, poteším Vás.. ja mám svokrovcov úžasných, skôr mám problém s mojou matkou.. už roky.. proste tam nejako viazne komunikácia.. a neviem sa tomu poddať..

andrejusa
25. aug 2009

Tak teraz neviem čo je horšie, či zlé vzťahy s mamou, alebo so svokrou... ja mám len so svokrou a stačí mi

garonka
25. aug 2009

stresuju neberu na mňa vôbec ohľad, len som kratko doma z nemocky mam problemy lietam po lekaroch, akurat dnes a zajtra som chcela len ležať, spať a predstav si oni si večer zavolali o osmej, že zajtra príde k nam spať draheho brat lebo idu kdesi do pekla, vraj niečo surne, drahy ani nestihol nič povedať, skratka postavili nas pred hotovu vec, jeho brat je na vozíku, rozmaznany, drzý, a neskutočne lenivy, poznam kopu ľudí na invalidnych vozíkoch a veľa veci dokazali ale on? ani jesť poriadne nevie, popritom ma obe ruky zdrave, len nohy necití......takže ja mam po kľude 😖

im je jedno že čakam ich vnuča, svokor viete ako ma s draheho bratom privitali po 3 týždňoch? no čo simulant, už ťa pustili z karantény? vyrrazilo mi dych, a môj drahy hneď im povedal, či su normalní.

garonka
25. aug 2009

ja mam so svojou mamou užasny vzťah, každý deň za mnou do nemocky prišla, a kupovala kupovala mi čo mi trebalo, zlate to žieňa ale svokra? ta je ako počasie aku ma naladu.

zazalienka
25. aug 2009

noo ja sa nevyjadrujem garonka.. úžasné.. vieš, my našťastie bývame sami, v meste a naši na dedine.. a proste keď sa nechem vytočiť, tak radšej zostanem doma.. nervy a stres mi nerobia dobre.. stačí že mi život ničí manželova ex..

andrejusa
25. aug 2009

tak to je sila!!! a majú ešte nejakú nevestu okrem teba? ešteže si ťa mužík zastal. Moja svokra tiež mávala hentaké debilné reči a ten môj jej tiež hneď skočil do úsmevu.
A muž je v práci a ty sa máš o toho vozíčkara sama teraz starať? čo by si mala ležať? to by som určite neurobila, možno teraz vyzerám ako zlá, ale asi by som sa veeeľmi bála, keď mám nariadený kľud a obskakovať niekoho, koho vyslovene rozmaznali a vedel by si aj sám pomôcť, Veru je kopa takých čo sa s tým museli zmieriť a sami nájsť cestu ako si pomôcť, ale v prvom rade sa s tým ešte asi nezmierili jeho rodičia a preto je taký 😒

garonka
25. aug 2009

ja ho nebudem obskakovať, som jasne povedala, nech sa tu nejak udomacní a nech si pomôže sam, a drahy vie, že jeho brat u nas bude ako na vojne, po každom jedle aj tanier bude musieť odložiť čo doma nerobí lebo jeho mamka urobí všetko čo on povie, svokrovci sa zmierili im to vyhovuje, veď beru za neho peniaze a ešte i socialna poisťovňa im kupila auto len par korun doplacali a teraz im schvalili prerobenie kupeľne aby bol trocha samostatny, lebo ma 26rokov a sprava sa ako pubertiak nehovorím o tom, že je vyštudovaný ING. dobre nie? nevesta som len ja sama, veď i draheho brat môže mať kamošky, ísť medzi ľudí ale on nie, jemu je doma najlepšie pri mame, pri PC, čiže ma komfort až až.

anuska83
25. aug 2009

Ahojte baby prepactte ze vam skacem do temy ale potrebujem radu...kedy by som mohla podla vas ocakavat porod ked som otvorena na spicku prsta a krcok je 1 cm??Som uz 38 tt...a mavam caste bolesti v krizoch a podbrusku...

garonka
25. aug 2009

anuska

to by aj kontrakcie mohli pomaly prichadzať keď ťa pobolieva v podbrušku, a termín maš kedy?

anuska83
25. aug 2009

termin mam mat 6.9. ale tieto bolesti mi uz trvaju asi 3 dni..len vecra to uz bolo take ze som isla k lekarovi...a toto mi povedali...to na sicku prsta znamena ze sa otvaram??? a este ze hlavicka nalieha volne na vchod....to su hrozne tieto lekarske terminy...

garonka
25. aug 2009

jej veď termín maš za chvíľu 😉 môžeš porodiť aj pred termínom, no len odychuj a čakaj kedy to na teba príde 😉 keď sa otváraš babo sa pomaly pýta na svet 😉

zazalienka
25. aug 2009

jeej, už aby bol január.. aj ja už chceeeeem

garonka
25. aug 2009

zazi to sa načakame ešte 😉

zazalienka
25. aug 2009

no veď.. jauž sa neviem dočkať 3D, aby som mohla začať kupovať vecičky..

garonka
25. aug 2009

ja síce mam doma v krabiciach vecičky po jednej znamej, ale ani ich nepozeram, som poverčiva, a aj kočík kupime až keď budem v 8 mesiaci, keď budem vladať 😀

idem si zdriemnuť 😵 od piatej som hore 😀

miroslava89
25. aug 2009

ja som uz tu.. malu som odpratala k susedom tak mam este trochu volna 😝
nahodne ma suseda chcela naucit varit krupicu ale ten beton sa jest nedal 😢 😀 ja sa varit nenaucim nikdy..

zazalienka
25. aug 2009

mirka, neboj.. naučíš.. ja som nikdy nevarila, moja matka vždy tvrdila, že som neschopná, a že som si vybrala muža ktorý vie super variť.. len s tý, rozdielom že je furt v robote a pri hrncoch sa zvŕtam stále len ja.. ja chodím na mimibazar na recepty, sú tam k tomu pre začiatočníkov aj obrázky k postupu.. je to výborné..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre