Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
21. máj 2010

dugy v Pondelok som tam bola na tie prietoky, včera sme tam boli s Vladkom na tom školení aby mohol byť pri pôrode a dnes na kontrolu a ešte musím zbehnúť kvôli epidurálke 😝 tak sa teším

tadotami
21. máj 2010

ved mne tam svieti 58dni.....do kelu.

tadotami
21. máj 2010

barby teba tam mozu ako vratnicku zamestnat 😀

dugyna
21. máj 2010

@barbyes tak drzim palce nech ej vsetko ok 😉

barbyes
21. máj 2010

tami, to hej 😀
dugy dik
ok, tak ja utekám a potom sa ozvem, držte palce nech tam zasa nesedím 2 hodiny lebo ma porazí 😝

tadotami
21. máj 2010

ja idem na poradnu az 2.6. asi sa tam zase povadim 😠 ved by som mala kazde 2tyzdne chodit a nie raz za mesiac.a uz mi da papiere na matersku.nebuem musiet uz na urad chodit ale tiez nebudem ani nic dostavat.

jjana17
21. máj 2010

tami ,,,Aj ja idem 2.6 na poradnu...xiixixi
bozinku no kazde 2 tyzdne tam teraz chodit brr to bude paradicka,
tami to uz mas fakt za chvilku,,,,

elko69
21. máj 2010

dugyna gratulujem k obhajobe... 😉

lulu4
21. máj 2010

ahojte som tu len na skok tak pri ranajkach, lebo o pol hodku pride kamoska aj s malou dcerko polrocnou a ideme nieco nakupovat, teda ja ani nie ale skor ako poradca, ide dcerke nieco pekne pokupit na oblecenie 🙂

jjana17
21. máj 2010

Ahoj lulu,,,,,no tak to uz hej taky nakup pre taku paradnicu, tak si to v meste uzite,

Uz sa mi vari obedik uz tu budem sediet s vylozenymi nohami,,xiix 🙂 🙂

lulu4
21. máj 2010

Jani no moje povodne plany boli ze dnes sa nebudem namahat ale oddychovat lebo vcera tiez neviem co robit ten moj v brusku ale tiez ma tak pichalo ako si opisovala... tak aj manzo ze dnes urcite oddychuj,nic nerob... ja mam to kuracie masko od vcera este takze obed nevarim no ale ozvala sa kamoska tak idem s nou ale len kolko budem vladat... nechcem aby mi potom zas tvrdlo brusko, teraz som vypila este pol litra magnezie tak snad trochu zaberie...a to chcem este dnes piect bublaninu lebo zajtra chcem svokruse odnies, minule jej velmi chutila tak jej chcem spravit radost a ja som uz stihla zjest polku margotky neviem co ma to dnes chytilo 🙂

elko69
21. máj 2010

ja tiez dnes planujem ist do mesta neico kupit pre svagrinu,ideme dnes blahozelat a nemam nic kupene este... 😒

lulu4
21. máj 2010

@elko69 ale tak urcite na nieco pekne natrafis, verim tomu teraz je tak vela krasnych detskych veciciek ze az 🙂

elko69
21. máj 2010

@lulu4 no ved dufam..jeden darcek uz mam taky maly a este nieco kupit k tomu...

lulu4
21. máj 2010

@elko69 nieco podla rocneho obdobia teraz asi skor na leto sa im nieco zide 🙂 teda neviem ako stare je dieta... ale tak aj babatku sa nieco na leto zide 😀 ved potom sa pochval aky ulovok si zohnala...

jjana17
21. máj 2010

lulu, ved ano hlavne musis len tolko ist kolko vladzes, nestoji to za to
ja som dala masko piect do rury s cenakom, k tomu robim dusenu kapustu a knedlu ,,,,mm sa na to uz tak tesi

lulu4
21. máj 2010

@jjana17 tak to ti verim ze sa na to mm tesi, moj to tiez priam zboznuje ale naposledy ked sme boli v Prievidzi na tej 70tke mojho deda tak to robila starka a sa tym tak prejedol ze teraz to nemozem min. mesiac varit 😀

elko69
21. máj 2010

@lulu4 no teraz neviem ci sme s apochopili 🙂 ja idem kupovat nieco pre svagrinu nie pre male dietatko ..hihi 😀

lulu4
21. máj 2010

@elko69 jaaj tak pre svagrinu, ja som pochopila ze pre dietatko svagrinej, neviem preco uz vsade davam tie deti 😀 tak hadam aj pre nu vymyslis nejaky darcek 😝 ale to sa uz tazsie kupuje, ja ked idem nieco dospelym kupovat a nemam ani predstavu, ze co tak to je najhorsie 😝

jjana17
21. máj 2010

@lulu4 tak to uz ano babka to musela urobit fantasticke,ked si tak dobre dal
baby my ideme zajtra na oslavu krst a narodeniny a este nejake drobnosti mi chybaju pockam na mm a pojdeme do mesta lebo i ked mam auto doma ale samej sa mi tam nechce ist a peso no tak to nie, lebo v polke by som si asi sadla na lavicku a nik by ma nedonutil vstat 🙂 🙂

lenocka84
21. máj 2010

ahojte
baby jane uz isla rodit? konecne?

nikto novy? v junovkach sa nam to rozbieha

lulu4
21. máj 2010

Leni ale kdeze teda neviem na 100% ale dnes ma ctg v nemocke zas

elko69
21. máj 2010

@lulu4 no ved to..ale sak on aje mlada baba tak ako ja tak stara ako ja takze to hadam nebude az take tazke...drz palceky 😉
@lenocka84 uz sla rodit???????to neviem len dnes som ju tu teda este nevidela...

lenocka84
21. máj 2010

lulu a elko neviem, ale uz by bolo nacase aby Natalka prisla medzi nas

elko69
21. máj 2010

@lenocka84 no to veru hej,uz by bolo nacase ale tak uvidime co jej povedia dnes vlastne ci dnes uz mala nepride aj na svet konecne 🙂

janefonda
21. máj 2010

Ahojte, vidim, ze ma spominate 😉 Takze nerodim este stale. AK to na mna nepride samo, tak utorok zasa nemocka a predpokladam, ze to tam uz aj ostanem, alebo sa dohodneme na stredu. Ale doktor povedal, ze on si myslim, ze ak sa mi konecne podari ist na wc, lebo mam uz treti den zapchu, tak ze potom sa to uz spusti. Takze mi povedal, ze mam zacat znova brat magnezko 3 krat denne a pit vela vody 😠 Malicka stale caka pekne hlavickou dole na svoju najväcsiu cestu zivota! 😵

lulu4
21. máj 2010

Leni bolo by na case aby Natalka prisla medzi nas ale nechce sa jej a nechce, co Jane spominala tak u nich v AT nechaju prenasat tak do 10 dni ked je vsetko ok s babom vo vnutri, takze dnes ma ctg v nemocke a uvidi sa ale este si ju tam dnes nenechaju ked nic... tipujem to tak na vikend alebo pondelok uz...ved uz skusala vsetko mozne aby ju dostala von a nic 😝

lulu4
21. máj 2010

Jane: akurat som o tebe pisala, samozrejme v dobrom a uz si tu 😀 to ste uz doma z nemocky, no esteze tak, dnes nespala mala na ctg, nemuseli ste ju budit?
aspon ze ju mas dobre otocenu dole hlavickou, no ta zapcha to moze sposobit, takze ked pojdes na stolicu tak to uz pride... ja to tipujem na vikend neviem preco ale je to moj tip, ze uz si to malicka rozmysli 😵

elko69
21. máj 2010

jane vitaj teda este stale 2v1 v utorok idem aj ja do nemocnice ale na prvu poradnu idem este len a ty uz mozno aj porodis...a dr.ti neodporucil jest nieco take aby ta prehnalo??mne napr.zabera hruskovy dzus,tak rychlo idem na WC otom.. 🙂

janefonda
21. máj 2010

@lulu4 no ja dufam, ze sa rozhodne sama. Nechcem vyvolavany porod, ale ak sa inak nebude dat, tak nech ju uz radsej vyvolaju. Malicka spala tak 20 min, potom som sa otocila a zobudila sa nastastie! Sa ukazala pekne v plnej sile zlaticko moje. Skoro im to tam rozkopala 😀 Dnes ako ma doktor prezeral, tak mam pocit akoby bola odvtedy stale aktivna krpana. A inak bola som prave na wc, nic moc sice, ale lepsie ako nic 😉 Sa tesim z takejto veci, hrozneee!!! 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre