Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
21. máj 2010

Riag ja som sice tiez pribrala malo 8kg zatial ale predtym som nebola nejako moc chuda zase a nesportovala som aktivne takze asi zataz na bedra bola stale takze mozno teda preto nebolia..hihi
Jane no veru to by uz mohlo nieco znamenat konecne v tvojom pripade...budem drzat palceky

elko69
21. máj 2010

No idem off zase lebo sak som tu len cez fon,nechxe sa mi zapinat notebook..tak papa
jane drzim palceky ak by daco sa uz pohlo pomaly 🙂))

riag
21. máj 2010

@janefonda no Jane ty uz sup sup do tej nemocky,moc sa k Vam nezapajam ale pravidelne Vas citam🙂 Jane ja som na teba myslela na zaciatku tyzdna,nakolko som od nedele do stredy lezala na klinike☹ Mam uplne bezproblemove tehu az na to,ze ten moj maly lenivec nie je stale otoceny ..vrrr no a v nedelu rano o 6:00 som sa zobudila na bolesti a vsetky priznaky naznacovali zacinajuce sa kontrakcie...tak sup sprcha a na kliniku tam dr.len potvrdil zacinajuci sa predcasny porod,jedine co ma uchranilo pred sekciu bolo ze som nebola otvorena tak tie kontrakcie stoply infuzkamy....no ufff

lulu4
21. máj 2010

@elko69 tak to bude mat urcite radost z takych peknych darcekov, teda ja by som sa potesila 😀

janefonda
21. máj 2010

@riag no este ze to u vas dobre dopadlo 😉 Ale mas jedno stastie, ze ak by sa ti ten krpcek aj vypytal uz si v dobrom tyzdni 🙂 Ja som uz vzdala vsetky zarucene recepty, ako dostat dieta z bruska a nechavam to na malicku. Ved ona je sefka! 🙂 My sme dnes boli zasa v nemocke a vsetko je ok, tak ak sa nic neudeje najblizsia kontrola je v utorok. Ja vsak pevne verim, ze sa vypyta sama pocas vikendu.

riag
21. máj 2010

@janefonda Ved ano,ale aj tak maly je stale drobnucky ma len 2000g zatial.Dnes sme boli tiez na kontrole a vsetko ok,dr.hovori,ze rastie normalne,ze sa nemam obavat a dobehneme peknu vahu.Ale ak by sa nieco necakane prihodilo nechcela by som aby mal pod 2500g...A ty sa skoncentruj na nieco uplne ine nez je porod...Ono to pride ked to budes najmenej cakat🙂

janefonda
21. máj 2010

@riag ono sa tazko koncentruje na nieco ine, ked kazdy den dostavam od kazdeho otazku , UZ??? Uz som aj povedala, ze nech ma s tym neotravuju, lebo ze ma to znervoznuje... Ale tak ja viem, ze to musi prist, je to otazka casu 😉 Tak cakaaaaam. No je sice este malicky, ale on to dobehne, neboj 😵 Som zvedava kolko bude vazit ta nasa princeznicka.

janefonda
21. máj 2010

no odchadzam si lazkat do postielky...budem si este lustit a dufam, ze rychlo zaspim 😵
Dobru nocku!!!
Riag a ty sa drz este po kope! 🙂

riag
21. máj 2010

@janefonda Vykonam🙂 ja idem tiez kuk panelak na nete a snad zaspim...Dobru nocku dievcata🙂

barbyes
21. máj 2010

tak ja mám po masáži 😵 😵 Vladko teraz pozoruje mesiac tak sa k nemu asi pridám keďže tu nikto nie je

lulu4
21. máj 2010

barbyes: ja som tu, pozeram albumy a nudim sa, drahy robi nieco za PC, ma este nejaku pracu ale uz si pojdem asi pomaly lahnut... pozoruje mesiac, ty mas takeho pozorovatela doma? a co ti masiroval krize ci chodidla?

barbyes
21. máj 2010

@lulu4 packy, ja mám pocit, že za chvíľku už nebudem mať mostíky, že pod tou váhou nevydržia 😝 aj kríže ma dosť bolievajú, ale tým by asi masáž nepomohla 😒
našli sme u nás po bývalých majiteľoch zabudnutý teleskop sa ide za ním zblázniť 😅 je ako malý chlapec keď dostane novú hračku 😀 on aj bez toho miluje vesmír a mesiac ho vždy fascinoval tak si asi vieš predstaviť čo robí 😅

lulu4
21. máj 2010

@barbyes hihi tak to si viem predstavit ale to aj moj je na taketo veci keby nasiel teleskop tak sedi na balkone asi stale 🙂
no tak sa ti aspon trosku ulavilo po masazi nie, aj mna obcas pobolievaju krize... dnes som aj dost behala na to sa este citim celkom fajn, ved som si aj hodinku a pol schrupla poobede... idem asi umyt zuby a pojdem uz pomaly do hajan...
kedy ides najblizsie do nemocky?

lulu4
21. máj 2010

@barbyes no idem ja uz, dobru nocku

barbyes
21. máj 2010

@lulu4 trošku sa ulavilo, ale asi nie na dlho, moje nožičky to už nezvládajú 😒
a do nemocky idem zasa o týždeň v Piatok, bola som tam dnes

barbyes
21. máj 2010

@lulu4 tak dobrú noc tebe aj malému Vladkovi 🙂

mirka12011
22. máj 2010

bre ranko

janefonda
22. máj 2010

ahojte, tuna to dnes nejako viazne. Asi je konecne pekne, ked tu nikoho neni 😠

elko69
22. máj 2010

@lulu4 no ved dufam ze bude,mna by to tiez potesilo 🙂

@janefonda ahoj ja osm tu ale len na skok zase lebo pojdeme do maxu nieco vybenut kupit pre segrinu malu a njake kolace..mnam mnam... 😝

elko69
22. máj 2010

no baby dlho osm sa neradovala uz sa mi objavuju prve ciaroky zo spodu bruska,nie moc ale su tam nejake dve tri...

janefonda
22. máj 2010

@elko69 no sme na tom podobne, aj u mna to zacalo okolo 36 tt, dovtedy nic ☹ a odvtedy mi len pribudaju, co uz narobim. A ja som teda poctivo kremovala a stale kremujem. Jednoducho babo je na moje brusko moc velke, a koza to nezvlada s elasticinom 😒
Uz neviem co by som robila, nebavi a stale sediet na riti, ale ked chodim, brucho mi hrozne tvrdne a takmer v kuse...tak sme si chvilku posedeli s mm na balkone na slniecku, oprala som, vyvesala, navarila a teraz vymyslam co este...

tadotami
22. máj 2010

ahojte kocky 😀

janefonda
22. máj 2010

@tadotami co ty tu, som myslela, ze dnes sa tu uz nikto ani neobjavi...posli k nam tvoju malu mame este lavu nohu na kurati 😀

mirka12011
22. máj 2010

ahojky jane ako si vcera pochodila?

tadotami
22. máj 2010

jane poslem 😀 😀 😀 rano sa ocinovi stazovala ze vcera malo kura len jednu 😀 dnes lieta po vonku.
ako to s tebou vyzera?no v pondelok ides rodit tak si vikend uzi 😀

mirka12011
22. máj 2010

lusa tu este nedala fotky malej? ja som ju videla na facebooku rozkona malinka 😅

tadotami
22. máj 2010

mirka asi pri povinnostiach pozabudla 😀

mirka12011
22. máj 2010

juj ale zlata bambulka malinka je tak teda ale ved da len neviem kedy hahaha

janefonda
22. máj 2010

@mirka12011 vsetko ok, v utorok zasa nemocka, ale len kontrola a tam sa uz asi dohodneme na postupe, ak teda do vtedy stale nic 😠 v kutiku duse vsak verim, ze sa to rozbehne samo...

@tadotami tak ked jej nedoprajes dve lave nohy z kurata...ty si teda matka 😀

tadotami
22. máj 2010

malicke babenka su vsetky zlatucke 🙂 a vonaju 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre