Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
24. máj 2010

@jjana17 no zo zaciatku tie prve tyzdne mi sli neskutocne pomaly,potom od toho asi 18 tt to slo celkom rychlo a teraz zase od 30 pomaly...

garonka
24. máj 2010

@jjana17 a slon nosi v brušku sloničatko 2 roky že vraj či nie? 😀

elko69
24. máj 2010

@garonka tak potom sa my ludia mozme asi schovat s 9 mesiacmi 😀 😀 😀 😀

garonka
24. máj 2010

@elko69 😀 😀 😀 😀 😀 😀 toto bolo dobre 😀
fíha veď ty o chvíľu maminka si 😵 😵 😵

jjana17
24. máj 2010

@elko69 no presne aj ja mam take fázy ze mi to pride neskutocne vlecenie,,,,,,,uz ked budu babatka na svete bozinku to nam bude veselo,,,,aj budeme spominat na to nase nic nerobenie a nudenie sa pocas tehu,,,

@garonka no sice sa tak citim ako taky slon,,,ale dva roky fuuu tak to je dost dlha doba 🙂 🙂 🙂

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 a ty si sa kde vyparila co si si varila to leco?

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 no ja som tu ale ty si sa vyparila,,,xixi 🙂 🙂 🙂
leco este len teraz robim,,,lebo o nejakej jedensastej som zosrotila tresku s rozkami 2 a akosi mi nechuti jest ale kedze o pol tretej odchadzam na to sono tak by sa mi patrilo sa aj najest normalne 🙂 🙂

garonka
24. máj 2010

@lulu4 nam zubky neidu chvalabohu mame času ale cmuľame prstiky jedna radosť
a Lenka je kde? vidíš na ňu som myslela tak som ti aj meno skomolila 😀 😅

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 aj ja som tu len stale nepisem lebo citam do skoly 🙂 velka zabava vies ako 😀
no ja som uz spapala obed asi pred 15 minutami.. takze ja som teraz plna... ale na tresku obcas tiez dostanem taku chut ze dovi a hlavne som aj podla nej zistila, ze som tehu a to este pred tym ako som si robila test, lebo mi tak neskutocne v ten tyzden isla na chut, ze dovi, som zjedla za tyzden asi 10 tresiek 🙂 co sa mi v zivote nestalo a kedze sme sa snazili o mimi tak som uz nieco zacinala tusit 🙂

anic1
24. máj 2010

Ahojte baby, ešte jednu vec potrebujem vedieť... koľko je teraz materská?

lulu4
24. máj 2010

@garonka no Lenka tu dnes ani nebola, neviem ci s malym niekde nesli na poradnu alebo co... nespominala nic, nepamatam si...
no to je dobre, ze vam este zubky nejdu, ved sa cudujem, ze malemu Miskovi uz hej, ved je o niekolko dni od Tobika mladsi este aj... to je teda pre rodicov ked sa zubky tlacia von, teraz aj kamoskinej malej polrocnej idu dalsie, tusim, ze teraz stolicky ale to je revuuu to ozaj nevie clovek co vtedy s tym dietatom... ☹

garonka
24. máj 2010

@lulu4 no skoro skoro ale su i take babätka ktore sa narodia už so zubkami 😕
joj to si neviem predstaviť ako mi bude ryčať pre tie zuby i Tobi bude nervozny a aj ja 🙄
monitor kupujete či nie? si prečítala môj roman ? 😀

mirka12011
24. máj 2010

caute kocendy som konecne doma z ctg dnes len 2x natocene plus prietoky, ale mam novinu vo stvrtok porodnik rozhodne ako postupujeme dalej nakolko nemame dobre ctg no som zvedava kedy porodime 😝

garonka
24. máj 2010

@mirka12011 do 8. juna vydržať 😀 😝

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 ano ty si tresku papkala, ja som zase mandarinky jedla, co den to kilo az dve,,,xixixiixixi

lulu4
24. máj 2010

@garonka jasne precitala ved som sa ti chystala aj odpisat, ja citam rada romany 😀 tiez zvazujem skor moznost, ze nie, stoji to ozaj dost a ako pises pod 80 eur nezozenies... neviem je to take diskutabilne, jedny si chvalia a druhy mi povedia ze naco ked budem mat normalne donosene dieta . co dufam ze budem mat 😵 a ako si ty pisala, ked to nevypnes a vyberas dieta z postielky a zacne ti to piskat, tak by ma asi svihlo, lebo ozaj v noci si nespomenies na to, ze to mas najprv vypnut... v tomto je to dost otrava... no este budem rozmyslat, ved este mam cas... pri najhorsom by som nejaky objednala...ale dakujem za tvoj nazor potrebovala som ho pocut od niekoho kto ten monitor nema a myslim ze ani Vefi ho nema nie?

mirka12011
24. máj 2010

@garonka ja ti dam vydrzat 😀 ale to ctg nieje dobre tak cim skor tym lepsie aby som nemala nervy a vysoky tlak potom z toho 😅

garonka
24. máj 2010

@lulu4 tha kde vefi take vymoženosti nema 😀 ja som radšej tie peniažky investovala inde ale je to ťažke sa rozhodnuť či ho kupiť alebo nie, ešte maš času a hadam sa rozhodneš spravne 😉

lulu4
24. máj 2010

@mirka12011 no Mirus si si dnes pobudla v nemocke zas, ale aspon ze ta takto monitoruju aby bolo vsetko oki... no ked rozhodne, ze uz malicka pojde na svet tak tomu nezabranis ale ked sa to tak vezme uz to nie je taky velky rozdiel oproti tomu kedy mas stanoveny termin, to by sa dalo, to uz je par dni hore dole... len aby ste boli obe v poriadku, urcite nam daj potom vediet, ved aj Vefi ti dnes pisala, sme boli zvedave co je s tebou

garonka
24. máj 2010

@mirka12011 moja šak to len par tyždňov no ale neva hlavne, že to bude bliženec 😀

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 trosku som si precitala o com si pisala s garonkou, zvazujes monitor dychu???

tadotami
24. máj 2010

😀 som tu len na skok skokaty 😀

lulu4
24. máj 2010

@garonka ved to daju sa tie korunky aj inak vyuzit, lebo pre to prve babo ozaj tolko toho treba, nikdy som si to neuvedomovala ale teraz ked uz postupne nakupujeme ide to ozaj do penazi ale co clovek narobi, a to sa snazim lacnejsie zhanat po internete, do obchodov pomaly ani nejdem take to je tam predrazene... a som rada aj tomu, ze nieco nam aj z rodiny kupili aj ked malickosti ale aj to pomoze... vsak budem rozmyslat a zvazovat za a proti a potom ti dam vediet...

jjana17
24. máj 2010

@tadotami coze porabas

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 hej zvazujem lebo jedny co maju male dieta nasi znamy nepouzivaju a ze naco, ved dieta je zdrave, normalne donosene, ze je to len vymozenost dnesnej doby a ked si tak vezmes nikdy take nic nebolo a druha kamoska je za ten co sa dava na plienocky lebo tie postielkove ze su nanic, ked ides s babom niekam tak ten postielkovy je ti na prd... tak ta mi do hlavy len ten huci, ze nech ani neuvazujem nad inym... tak si vyber kolko ludi tolko nazorov a ty kupujes monitor?

garonka
24. máj 2010

@lulu4 no ja ani nepočítam čo všetko to stoji a ak babo rastie neustale niečo treba a tie plienky? drahe jak fras ja mam ešteže dobru maminu ta nakupuje Tobimu aj všetko čo vidí 🙂
ale pomoc z rodiny je fakt super
budem rada ak daš vedieť ako si sa rozhodla 😉

tadotami
24. máj 2010

dievcata nieco mi hovori ze jane uz rodi 😀 pozor pozor!!!su to len dohady a informacie su z neovereneho zdroja 😀 ale kurnik fakt mam ten pocit.nejaky ten 7zmysel.

lulu4
24. máj 2010

@garonka dnes zistujem uz od maminiek co maju babatka, aj Vefi som sa dnes pytala, ze aka kozmetika pre maleho mi staci na zaciatok, lebo nechcem zbytocne somariny kupovat, aj ten lieh na pupcek treba aj domov kupit, viem ze v nemocke davaju ale ci to staci len tam natierat ci aj potom doma? a aku znacku plienok kupujete?

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 vies ze ja mam ten isty problem? segra pri oboch detoch nepouzivala nic,,,no ale ja zase aspon na spinkanie by som to chcela vies ze budem kludnejsia ze ked maly bude hajkat v postielke tak keby nahodou zabudne dychat ako sa to u babatiek stava ze niekedy tak ma to upozorni,,,ale je to ukrutne drahe tak ja si toziciam z nemocky,,na pol roka to stoji tisicku

lulu4
24. máj 2010

@tadotami ved aj ja si to myslim, ze bud ju to chytilo v noci alebo dnes rano, tiez si to myslim, ved by bolo na case 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre