Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
26. aug 2009

baby hruška a káva idú dokopy?

garonka
26. aug 2009

garička

no škoda, aspoň maš na dedine kľud 😉 jasne, dnes sa každý fintí 😀 nie?

Mirka

ale vieš že vôbec nič nepočuť 😀 keď si to dam na hlavu 😀 normalna podprda, nech netlačí, a krásne čipkovana, alebo 100 % bavlna nie umelina lebo tých mam habadej a jednu mam za 1500 a ta mi je mala 😠 keď sa mi cecky po pôrode nedostanu do normalu tak neviem neviem

a to kde budete jednu noc? hehehehehe na plaži zahrabaní v piesku ? 😀 😀 😀

garonka
26. aug 2009

hruška a kava? keby že marhule a mlieko ako u mňa to bolo tak ok 😀 😀 😀 no ale ťa preženie poriadne aspoň si črievka prečistíš 😀 😀

garicka
26. aug 2009

mirka a o ktorú noc sa to jedná? možno sa vám podarí nájsť nejaké ubytko.... len nech vás tam nechytia 😉

ja len že teraz jem hrušku a káva pri mne na stole.... tak tuho rozmýšľam, možno počkám chvíľku alebo hrušku niečím zajem

miroslava89
26. aug 2009

gabika hruska a kava?? akosi do usi nejdu spolu a do zaludka uvidis ked skusis 😅 😀

garonka v tehu prsia rastu a este ti mozno porastu tak nnakupuj opatrne nie ze o tyzden pojdes zas 😅
a jednu noc kde budeme ? vo vezeni jedine ked tak😀.. cudzinci maju zakazane prespavat pod holym nebom a ked ich chyti miestna policia zle nedobre..ale tak drahy to vybavi..jedno co ma stve je ze odlet mame z nemecka 😔

garicka
26. aug 2009

mirka tak to držím silno palčeky nech šťastne dojdete

miroslava89
26. aug 2009

gabika o noc z 9na 10augusta.. 9augusta letime na jeden krasny prihlahly ostrovcek a naspet chceme ist bud vecer alebo prespat tam ale nedari sa nam zohnat hotel ani na ostrove ani nedaleko letiska 😒 ale tak este mame par dni casu tak snad sa to vybavi..

miroslava89
26. aug 2009

gabi a dakujem🙂 snad nam tato dovolenka vyjde..

garicka
26. aug 2009

ja som si myslela že hneď ako tam priletíte tak nebudete mať kde spať alebo deň pred odletom.... to moja tehu myslenie 😀

miroslava89
26. aug 2009

to nie tvoje tehu myslenie to nase blaznive plany 😀 nie zeby sme sli ako normalny ludia do hotela jedneho a z tamad podnikali vylety ale my si robime vylety a spime priamo tam.. ved mame rezervovane izby v 5ci 6hoteloch 😅

garicka
26. aug 2009

vážne? tak to je dobré... 🙂 ale zaslúžite si to.... ako dlho trvá let?

miroslava89
26. aug 2009

my stale ked dovolenka tak tak trochu na divoko 😅
let trva nieco okolo 10hodin odlietame niekedy v noci o 9vecer alebo nejak tak ale tak trasa kosice -berlin na kamione da zabrat 😅

garicka
26. aug 2009

😀 na kamióne? a to vás tam vezmú alebo nebodaj drahý bude šofér 😀 . fakt divoko začnete... 😅 aspoň budeš mať dobrý výhľad z kamiónu 😉

miroslava89
26. aug 2009

ja som doma nechala okuliare co mam stale na pc a podobne rachotiny a uz teraz citim jak ma bolia oci a hlava 😔 neprezijem do vecera..

garicka
26. aug 2009

nosíš okuliare? ja tiež na PC ich musím mať lebo potom bolí hlava moc.... neni to veľmi dobrý pocit, ja ich mám do diaľky ale doktorka povedala že ich mám používať aj na PC 🙂 ale už nie dlho a prvý deň za tebou... 😉

miroslava89
26. aug 2009

firma draheho ma v nemecku sestersku spolocnost dalo by sa povedat a v ten den potrebuju previezt nieco na kamionoch tam tak sa zvezieme preco by nie?🙂

my sme uz boli na komione aj s drahym len ja a on v taliansku len tak na dovolenke..

uz nie dlho a prvy den za mnou este do piatej vydrzat a potom snad budeme moct ist domkoov🙂 teda este chcem draheho vytiahnut niekde na veceru a tak🙂ja nosim okuliare ale len tak na tieto moderne rachotinky inac nie ale citim ked ich pri praci s pc nemam☹

adika89
26. aug 2009

Ahojte baby
som tu prvý krát🙂Počula som na túto stránku veľa kladou tak skúšam.
Neviem do akej témy mám isť, tak sa skúsim opýtať tu.
Rok som užívala antykoncepciu, na to aby sa mi upraviili krámy, kedže pred tým som mala veľmi nepravidelné, to s aj stalo krámy sa upravili, rok prešiel a ja som čakala na to že krámy bez tabletiek dostanem, no nestalo sa. Tiež sa pokúšame s priateľom o bábatko, tak neviem či možem byť tehotná alebo nie. Dosť ma bolí v podbrušku ako ked idem dostať krámy, dosť som nafúknutá a tiež ma bolí chrbát, toto som na nette čítala že sú to jedny z možných príznakov tehotenstva, tak isto dosť často močím a farba je svetlá (tieť príznak), test som si robila pred dostaním menštruácie ale bol negatívny.
Má niekto takúto skúsenosť, poraďte mi, veľmi túžime po bábatku, ale nechcem si namýšľať skutočnosti.

garicka
26. aug 2009

mirka
vy dvaja ste riadny nezmar... 😀 inak miško mi dnes chvíľku ležal na močovom mechúri a bolo to prvýkrát a veľmi zvláštne... len som furt každé 3 minútky chodila na vecko... 😝

garicka
26. aug 2009

ahoj adika a vitaj pri nás 😉

pred koľkými dňami si si robila ten test? mali ste po vysadení pohlavný styk bez ochrany? lebo najväčšia šanca otehnotnieť je hneď po vysadení antikoncepcie lebo vtedy máš v sebe veľa hormónov (neviem presne ako sa volajú) ktoré dopomáhajú k tehotenstvu. ja som tiež mala hrozné krče v podbruško a aj prsia ma strašne boleli a to som si myslela že dostanem krámy, ale po týždni márneho čakania som si spravila test a boli tam //. to som bola v cca 4 týždni. možno si si ten test robila priskoro, tak skús ešte jeden pre istotu.... držím ti palce nech sú tam //. 😉

miroslava89
26. aug 2009

adika a kedy si testovala kedy si mala dostat kramy??a posledny styk- nechraneny? mozno si aj tehulka zistis casom..

gabika my sme nezmary riadne velky😀.. to budem tym ze sme dlho spol a ze sa pozname ako vlastne dlane..
na take stavy si budes asi musiet zvyknut miško rastie kazdym dnom a cim dalej tym bude mat menej miesta a bude tlacit kade tade- na to si mozno zvyknes casom len tie pocity pri tom su asi zvlastne ze?

adika89
26. aug 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 no test som si uvedomila ze som robila velmi skoro. A po vysadení tabletiek som asi tak po 2-3 týzdnoch mala nechránený pohlavný styk. Uvidime ako bude do rána ak ma bruško stále bude bolieť pojde pre istotu k dokt. lebo všetko ma bolí a ked chodím ani nehovorím.
Uvidímeeee.

miroslava89
26. aug 2009

adika skus doktora alebo test.. uvidis co bude a nezabudni dat vediet..

miroslava89
26. aug 2009

a adika pozor na dvojicky- do pol roka po vysadeni antikoncepcie je vysoke percento moznosti mat dvojicky 🙂

adika89
26. aug 2009

😉 😉 😉 😉 😉 😉 viem o tom doktor ma informoval. Ci jedno ci dva len nech je. 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Jasné dám vedieť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

garicka
26. aug 2009

hej mirka je to zvláštne a už teraz mi je ľúto že to potrvá už len cca 4 mesiace, tak si ich riadne vychutnám, myslím tie pohyby 😅 . len sa trochu obávam testov na cukor lebo som ho predtým mala zvýšený a teraz cez tehu mám neskutočnú chuť na sladké až ma ide roztrhať.... 😠 ale už som si kúpila dia keksíky tak dúfam že to bude OK.

adika tak daj zajtra vedieť či budeš patriť k nám alebo ešte nie, ale písmenkovať môžeš aj naďalej 😉

miroslava89
26. aug 2009

adika ja len preto lebonam sa takto podarili az dve...

gabika teraz uz mozno len 4mesiace ale tak casom otehulkujes opet a opet si to krasne pripomenieS🙂 a kedy ides na tie testy na cukor? lebo viem ze sa robia niekedy24-28tt..

garicka
26. aug 2009

no ešte neviem presne, asi najprv pôjdem na normálnu kontrolu s cukrom 7.9. a potom ten istý týždeň na tehu cukor - to budem v cca 25/26 tt.

juj ale budeš chýbať keď tu nebudeš na koníkovi 3 týždne.... 🙂

miroslava89
26. aug 2009

a vies ze aj vy mi budete chybat???.. som len mesiac a pol na tejto stranke ale akosi som si tu na ludi az velmi zvykla hlavne na vas v tejto temicke 😵

miroslava89
26. aug 2009

spravte kuk na hodinky pytala som sa draheho ci ideme dnes nacas domkov a on ze ANO🙂 juj sa tesim prvy den tak vysiel pekne.. ale tak po jeho poznamke ze som znacne prepracovane- kedze som na jeden papier omylom napisane este svoje mienko za slobodna- chudak chlap keby vedel ze to nebolo z prepracovania ale z nezvyku ach jaj

tak ja sa odpajam ideme na veceru a potom uvidime 😵 ahojte a pekny zvysok dna

garicka
26. aug 2009

my zajtra budeme mať perný deň, nebudem na koníkovi až večer, ráno do šace na kontrolu, potom ak s podarí tak kúpiť postieľku, na nejaké nákupy - to si vypočujem od drahého frfľanie že zasa chodiť po obchodoch 😉 ale potom ho spacifikujem. a poobede sme sa včera večer s drahým pozvali k tete na opekačku 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre