Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
7. jún 2010

@janefonda ved to je super, ze malicku nechces ukracovat o pozoronost ktoru si zasluzi, ved nie je dlho doma a musite si na seba zvyknut... ale ty si sikulka a uvidis ze mi o par dni napisee ako mas uspesne vsetko za sebou... drzim ti palce a zvladnes to... bude to ako pises par divokych dni ale potom si vydychnes... ja som najprv nadavala ze nam to tak nahustili v tom maji som poriadne ani nespala niektore noci co som sa pomaly do rana ucila ale tak stalo to za to, ze teraz uz je pokoj ak som snad spravila tu piatkovu skusku lebo to bolo peklo, to by som teda opravovat nechcela ist 😖

mimi21mimi
7. jún 2010

@lulu4 tam som chodila aj ja 🙂 keby som s tym nesekla po Bc. titule, tak uz robim o tyzden magisterske statnice... a na ktorej si fakulte?

lulu4
7. jún 2010

@lenocka84 ved hej musi makat tak ako nas tato 😵 ved to pozname... a v ktorom to si presne meste teraz? tak male mesto je male mesto co narobis... zase vies ako je to v BA tazko sa niekam dostat s kociarom a tak... na to som zvedava ako si zvyknem na tie pristupy ze kam sa kocikom dostanem kam nie... no to bude 😀

lulu4
7. jún 2010

@mimi21mimi no ja so s tym chcela seknut ale ma kamosky prehovorili a aj mm ma podporil ze nech si to uz dokoncim... na filozoficku chodim a som 1. roc. Mgr, cize buduci rok o takomto case ma cakaju statnice, ved akurat dnes tam bola plna skola vyfesakovanych ludi co sa triasli na chodbach, som im nezavidela, som si tak pomyslela ze ach jaaaj takto o rok... brrrr.. a co si ty studovala alebo na akej fakulte?

lenocka84
7. jún 2010

@lulu4 kysucke nove mesto
a ziadna baba z kkona tu nie je, a do ziliny sa mi denne chodit nechce
to treba furt zbalit na pol dna, a to sa mi nechce, a furt len v aute
ee

mimi21mimi
7. jún 2010

@lulu4 ja som bola na pedagogickej... socialna pedagogika a vychovavatelstvo. Mna v postate odradilo to, ze som zistila, ze uplatneni 0 bodov - resp. je uplne jedno, ci by som mala Bc. alebo Mgr., ale robotu by som si hladala tazko a ked tak len slabo ohodnotenu.
Ty mas aky odbor? Filozoficka je v centre mesta, ze?

lulu4
7. jún 2010

@lenocka84 no to ti verim Leni to by sa ani mne nechcelo cestovat hore dole.. to je skoda ze tam nie je nikto z kona...bolo by ti hned veselsie...aspon ze ta Zilina je take fajn mesto k svetu ale Kysucke Nove Mesto teda nepoznam ale viem si predstavit kde nic tu nic asi nieco na ten styl ze?

lulu4
7. jún 2010

@mimi21mimi hej hej filozoficka je v centre tam za namestim sv. Trojice a tym kostolom, no za postou skratka 😀
ja tam studujem etiku cize tiez nic svetaborne ale nech uz mam ten titul ved dnes aj tak nikoho nezaujima co mas vlastne vystudovane hlavne ze mas titul... lebo s tymto by som sa tiez tazko uplatnila... ja si budem po MD aj tak hladat to v com som uz niekolko rokov robil, administrativa, bankovnictvo...

mirka12011
7. jún 2010

@lulu4 dakujem velmi pekne ja som hrozne rada, ze sme stihli ist vonku vcas neviem neviem ci by som neskoncila na .....keby sme to nestihli.... ☹
mliecka mame tak aspon ze papame fajnotku teda timka papa inak mam fajne sladke mliefko hih

mimi21mimi
7. jún 2010

@lulu4 ja mam v plane tiez robit uctovnictvo a popri tom tanecnu trenerku... takze v podstate nic z tej skoly 😀
a ucto sa da robit aj na materskej, to sa mi tak najviac pozdava....

lenocka84
7. jún 2010

@lulu4 je to mesto cca 15km od ziliny
a presne tak, kde nic tu nic

mimi21mimi
7. jún 2010

@mirka12011 gratulujem k malinkej, je rozkosna 😉

lulu4
7. jún 2010

@mirka12011 juuuj Miri tak to si musela mat teda okolo toho porodu tazke, hlavne ze ste obe zdravucke.... ake boli prve dni po cisaraku? asi tazke ze? teraz je to uz lepsie, jazva sa hoji? to je super ze mas mliecko len tak dalej nech sa pekne tvori.. malinka si pochutna... a este ked je aj sladke no co jej chyba 😀

janefonda
7. jún 2010

@mirka12011 Timka je krásna! Naozaj to máme super rozdelené, Lusa pondelok, o týždeň ja pondelok, a týždeň na to ty! To boli ale pôrody. Hlavne, že to máme úspešne za sebou a že sme v poriadku. 😉

mirka12011
7. jún 2010

@mimi21mimi dakujem cista mamina 😉

lulu4
7. jún 2010

@mimi21mimi no ved to je dobre ze sa to da aj na materskej a robievala si to uz niekedy alebo este len planujes s tym zacat? a ucto si mala v skole alebo odkial mas prax? no presne ako pises nic z tej skoly.. a ty ked si tanecna trenerka si sa tomu venovala myslim tancu nejako profesionalne a to chodis do nejakej tanecnej skoly ci ako? som zvedava 😀

mirka12011
7. jún 2010

@lulu4 ja som na dalsi den ked mi vybrali vyvod uz chodila o dusu len ma furt doktor zdrbkal ze mam ist lezat a na dalsi den to iste ja som viac chodila ako lezala....takze v pohodke len sa smiat a kaslet sa nedalo a ani neda este hihi bo bolest taka trosku no hih
no cisarsky ja som za neho vdacna nakolko timka mala 3x pupocnikovu snuru otocenu okolo krku a ked doktor povedal mm ze na dalsi den uz by bolo neskoro tak akoze no coment....

mirka12011
7. jún 2010

@janefonda a vsetky mame babulky 😀

vanilka8
7. jún 2010

prepate ze sa vam tu miesam do temy ,ale neviete mi niektora prosim poradit ako vytvorit vlstnu temu?? dakujem

mimi21mimi
7. jún 2010

@lulu4 No mam strednu skolu na ucto... a tu trenerku robim poslednych 7 rokov tanec/gymnastika. Tancu som sa venovala ako decko, ale gymnastiku mam len trenersky kurz (skusenosti velmi slabe) 😀

Musim ist pre manzela do prace, tak sa tu majte zatial kraaasne babulky 🙂

lulu4
7. jún 2010

@mirka12011 Mirka tak to je ozaj no comment, ty lekari to je sila niekedy, no esteze zasiahli v pravy cas a isla si tym cisarakom... juuuj to ani len nepomysliet... tato pupocnikova snura je velmi nebezpecna...strasne som ti drzala palceky a pytala sa na teba Dugyny co je s tebou... tak to si potom bola na tom dobre po cisaraku ze si uz ako srnka mohla hopkat... xixi... a malinka ako uz si vytvara nejaky rezim s papanim a spinkanim, ako casto v noci krmis?

mirka12011
7. jún 2010

@lulu4 no poviem ti ze mi nebolo jedno ked mi to mm povedal ale musim byt silna a nerevat bo ide to do mliecka
tak v nemocke sme kojili o 21.00 a tak o 24.00 a tak az o 6.00 tak nejako sa snazim tymto rezimom ist aj ked dnes v noci vstala az o 1.15 a tak o 5.30 😀

happy8051
7. jún 2010

caute kinderka a maminy 🙂 len som vam chcela povedat, ze som dnes velmi stastna, vysledky z amniocentezy su uplne v poriadku a bude to dievcatkooooo takze sa mi splnil sen o dcerke 🙂))

lulu4
7. jún 2010

@happy8051 tak to su ozaj super spravy, blahozelam, budes mat vysnivanu Natalku 😵 a hlavne, ze ta amnio dopadla super, to cakanie muselo byt nekonecne viem si predstavit..

lulu4
7. jún 2010

@mirka12011 tak to ti verim Miri ze ti nebolo vsetko jedno, ved komu by aj bolo ale je to za vami a to je to najhlavnejsie, ze mate ten vas pokladik doma a ste obe ok.... uz na to ani nemysliet radsej... tak to je dobre ze sa snazis o taky rezim, nech si pekne zvykne ved toho sa bojim ako si budeme tie prve dni zvykat ked bude drobec doma... si statocna...

happy8051
7. jún 2010

@lulu4 dakujem 🙂 no... prve dva tyzdne po amnio som ani nemala take nervy ako tento posledny... lekar v hainburgu je zlaty, zavolal mi hned ako dostal fax🙂 len ma trochu natahoval, ci ozaj nemozem pockat do stredy, ze mi v ambulancii povie co to je 🙂 a potom som ho uz ukecala a oznamil mi to super stylom: "XX! 🙂)) takze Natalka ma "pracovny nazov! XX od dnes 🙂))

lenocka84
7. jún 2010

@happy8051 gratulujeeeeeem, tak uz len krasne priberat, gulatit sa a vychutnavat si cele tehu

@mirka12011 chvilu ju nechaj nech si rezim robi sama,ono to teraz este nejaky extra vyznam nema,

lulu4
7. jún 2010

@happy8051 no akoze ja odpadnem z toho doktora, to je nejaky humorista, ale asi by som hned nepochopila ze co cakame keby mi povedal XX 😀 tak by som si sedela na kabli... nech sa vam len pekne dari aj dalej...

happy8051
7. jún 2010

@lenocka84 joj leni, ja som uz teraz gulata viac nez dost🙂 to som bola aj pred tehu z kadejakych tabletiek, co som pojedla, aby Natalka mohla prist 🙂 ale odlahlo mi, ze je vsetko ok hlavne

barbyes
7. jún 2010

Ahojte, idem na chvíľku s Vami pokecať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre