Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
9. jún 2010

@janee_ oni lubia ku koncu termin menit podla velkosti a hmotnosti a dalsich tabulkovych parametrov.ale mozu.

tadotami
9. jún 2010

@janee_ nie su to nejake velke odchylky v terminoch.moze to byt tyzden,3dni.ale myslim ze to naozaj ide podla tabuliek.

jjana17
9. jún 2010

@tadotami o kolko ta posunuli, mna tiez minule o par dni ale vobec si z toho hlavu nerobim, ako 2-3 dni hore dolu,,,,

janee_
9. jún 2010

@jjana17 inak ja si myslim, ze u mna je dost silny faktor aj to, ze ja normalne neranajkujem. Proste si musim pockat kym sa mi zaludok zobudi, co je tak dobre dve hodky po zobudeni. V tehu ale nemozes cakat dve hodiny, lebo ti je zle. No ale ked sa najem skorej, tak mi je zle. No vyber si. Inak to je tak divny pocit, ze ja ani neviem ci som hladna alebo prejedena. Proste nemam na nic chut ale mala by som jest, lebo asi som hladna. No na porazenie.

jjana17
9. jún 2010

@janee_ no tak to hej ked si nebola naucena ranajkovat, to teraz je to zmena pre to brusko, jaj vies co normalne si mi pripomenula tie moje zaciatky, fakt ako pises zaludok mas ako keby uplne prejedeny a pritom clovek nic nepoje, ,,,si pamatam ako som so slzami v ociach jedavala ako mm do mna hucal ze nic nejem tak som po troskach jedla lebo ja som sa citila prejedena

janee_
9. jún 2010

@tadotami ja som citala.... no nesmejte sa.... co je napisane neni vzdy pravda...., no citala som, ze ked sa nepodari termin na zaciatku, tak potom podla velkosti babtka je velmi tazko urcit termin, lebo kazde mimi je velmi individualne. Celkom s tym suhlasim. Ja viem presne den kedy som otehotnela a tak sa asi budem skorej riadit podla toho.

jjana17
9. jún 2010

@janee_ aj ja viem kedy sa to stalo,,,,,,,,aj mm hned mi povedal presne ze kedy

tadotami
9. jún 2010

@jjana17 mna o necely tyzden.ale myslim ze preto lebo je tadeas krpaty.
damy musim ist makat tak sa majte zatial.

janee_
9. jún 2010

@jjana17 jeeeej slzicky, aj to uz bolo.

tadotami
9. jún 2010

@janee_ je uplne jedno ci to posunu alebo nie.dieta pride vtedy ked nastane jeho cas.
offfff

janee_
9. jún 2010

@jjana17 nastastie sa ten moj snazi ma chapat. Ale chudak je z toho taky zmeteny. Furt mi je nejak inak. Tak sa pyta,ze co a ako. Varit som prestala, lebo teraz aj tak nemam na nic chut a to sa tazko vari, ked neochutnavas. Takze ja si papam svoje pidi porcie cely den a moj drahy funguje na hotovych jedlach z tesca.

janee_
9. jún 2010

@tadotami bezkaj pracovat. papa

jjana17
9. jún 2010

@janee_ no ako moj mm je dobry na mna aj to chapal ale bol zo mna uz na hlavu, juj a tie nalady to bolo,
ja som nevarievala varil mm alebo som si len nachystala nieco rychle, ja som totizto nenavidela kuchynu, ani som tam nechodila mna len pri pohlade na vchod do kuchyne napinalo

janee_
9. jún 2010

@jjana17 tak to ja sa nastastie celkom ovladam. Nalady ma nejak nechytaju, skor trocha depresia. Jo a co sny? Mne uplne hrabe. Take kraviny sa mi v zivote nesnivali.

jjana17
9. jún 2010

@janee_ sny ano to je normalka ako to take brutalne niekedy ale teraz uz sa mi normalne veci snivajju

janee_
9. jún 2010

@jjana17 ty sa kvoli tomu nebudis? Ja som bola tuto noc hore aj 10 krat.

zuzumajko
9. jún 2010

@maminakatka ahojky, ak sa jedna o moj vek, mam 27 a mesiac pocatia je koniec marca 😀 no to som zvedava 😀 a podla coho to vies odvodit?

jjana17
9. jún 2010

@janee_ nie nie vobec, nieco sa zasniva a rano alebo ked idem na wc si na to spomeniem, alebo niekedy viem ze sa mi nieco snivalo ale neviem si spomenut co to bolo
sny ma nebudia len mechur a ten aj 5 x za noc 😀 😀 😀 😀

jjana17
9. jún 2010

@zuzumajko ahoj pozeram ze aj vy chcete šimonka,,,aj my budeme mať ,,,,,velmi pekny vyber mena 😉 😉

lulu4
9. jún 2010

@tadotami ahoj, ale ja si myslim ze v tvojom stadiu tehu to uz nie je take normalne ked ta to chytilo takto zrazu a donedavna si sa napchavala zakuskami, nechcem ti prikazovat ale mala by si ist naspat k lekarovi ci si mozes dat tie cipky proti zvracaniu neviem ako sa volaju alebo nech ti pichne nejaku infuzku alebo nieco... musi sa to dat nejako riesit a ty mi prides ako osoba ktora sa nenecha len tak niekym odbit, myslim tym na tvojho lekara... mala by si to skusit... ulavilo by sa vam obom... drzim ti palce lebo to musi byt ozaj hrozne...

zuzumajko
9. jún 2010

@janee_ no ja som predtym nevolnosti nemala. Len teraz ako som v tretom mesiaci mi zacali take slabsie. A teraz mi je uz naozaj velmi zle. Papam Duphaston, lebo som uz 2x krvacala, neviem ci mi je z neho zle, ale fakt teraz len lezim, pijem normalnu vodu, obcas ju zriedim s colou, vtedy mi to trosku prejde. Vraciam tak 5x denne a asi 10x beham na zachod ale ani nemam co vyvratit, tak ma len napina...

@jjana17 jani, ja uz som skusala. Kupila som si Vlaran chleba a snazim sa ho jest hned rano, lenze mozem az polhodinu po tom, ako si dam tabletky na stitku, takze je mozne, ze aj koli tomu mi je zle. Len s tym nic nemozem, lebo tie tabletky musim uzivat nalacno. Tak polhodku po tom si davam ten vlaran.

janee_
9. jún 2010

@zuzumajko jeeej ty si uz bola na ultrazvuku?! Mna caka o dva dni. So zvedava ako maly spunt vyzera.

janee_
9. jún 2010

@zuzumajko no pekne ti je. Mne tak bolo pred tym ako mi predpisali Prochlorperazin.

zuzumajko
9. jún 2010

@jjana17 jeeej to bude super ze aj vy chcete simonka 😀 ja som mala ziaka Simona ked som ucila. Bol taky dobry a mily. A mal sestru Saru. Obaja totalny blondiaci a taketo krasne zidovske mena mali. Som si vtedy povedala, ze aj ja chcem Simona 🙂 len mm nechce Saru 🙂 tak budeme mat Alzbetku 🙂

zuzumajko
9. jún 2010

@janee_ my budeme mat termin nejak pri sebe inak 🙂 kedy ti ho predikovali? 🙂 budeme sa tu pekne povzbudzovat a cakat ktoru z nas to prepadne 😀 ty si tiez z bratislavy? 🙂 mne je teraz trosku lepsie, spravila som si prievan a lezim v obyvacke, ale doteraz som bola dost nepouzitelna zas ☹ ale uz je lepsie, chvalabohu. Mozem chodit a netoci sa hlava 🙂 jupiiii 😀

lubka89
9. jún 2010

baby poradte .... mozem malemu dat len kratke tricko ked je u nas 29 stupnou?

janee_
9. jún 2010

@zuzumajko 30.12.2010. Jeden den pred tebou. Ale uvidime o dva dni po prvom ultrazvuku co povedia. Ja mam tento termin vypocitany aj na zaklade toho, ze viem presny den kedy sa nam to podarilo spachat.

zuzumajko
9. jún 2010

@janee_ aj ja mam presny datum, ale podla velkosti babatka to bude o nieco skor. Velmi rychlo rastie 🙂
@lubka89 myslim, ze by si mu mala dat asi dlhsi rukavik, ale dekou mu prikryt len brusko. ja by som to este neriskovala asi

janee_
9. jún 2010

@lubka89 zlatko, ja este nemam babo, ale myslim, ze mozes. Teraz som v anglicku a tu miminka maju tricka aj v 20 stupnoch. Mozno to bude aj lepsie, aspon sa nebude prehrievat.

jjana17
9. jún 2010

@zuzumajko neboj ono to prejde toto obdobie, ja som myslela ze to nema konca kraja,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre