Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
15. jún 2010

@zuzumajko to tak ti byva strasne zle , ci mas len nechut do jedla

vefi89
15. jún 2010

@jjana17 ako sa ti tehulkuje??,

drzkosa
15. jún 2010

@zuzumajko nechces tie moje??? 🙂) aloe nie mala by si viac papat lebo dietatko musi dostat vyzivu a z tych tvojich 3 lyziciek asi nedostane... Uzivas vitaminky nejake?

jjana17
15. jún 2010

@vefi89 jaj no dobre sa mi tehulkuje len mi to pride uz take strasne dlhe cakanie

a ako misko????

mirka12011
15. jún 2010

@vefi89 a v noci hajka?

zuzumajko
15. jún 2010

@jjana17 jani ja neviem, lebo zle mi nebolo. Bola som hladna. Fakt hladna. Lenze akonahle sme zacali obedovat, zjedla som 3 susta polievky, 3 susta masa a ryze a viac som nevladala. Bolo mi tazko. A teraz som hladna 😒
@drzkosa vitaminy nepapam ziadne, lekar povedal ze na to nemam ani mysliet a tym ze som este nebola na poradni, nikto ma nesleduje. Ja papam asi skor poobede. co ja viem? len mi to prislo divne, ze som bola hladna a zrazu som jest nemohla

vefi89
15. jún 2010

@jjana17 dlhé to teda je, to si pamätám aj ja, ale teraz keď sa pozriem spätne, tak to ušlo ako voda. teraz sa ti to ťahá a keď zazrie drobec na svet, nebudeš stíhať nič, dni budú utekať ako voda a drobec bude robiť každý deň pokroky.....aké meno máte vybraté???
Miško včul zaspal, tak hádam vydrží dlhšie ako pol hodinu 😅

tadotami
15. jún 2010

@mirka12011 ako sa timce paci v kociku?

vefi89
15. jún 2010

@mirka12011 väčšinou áno, teda akokedy, už sa stalo, že zaspal o ôsmej a do pol štvrtej veselo spal a zase sa stáva, že sa budí každé 3 hodky...ale teda spinká, no a dúfam, že prebdené noci už máme za sebou, a teda nebolo ich málo....Timka asi ešte často vstáva

drzkosa
15. jún 2010

@zuzumajko hm nevadi kazda sme ina, uvids ze to dobehnes a este budes aj nadavat ze to ide hore 🙂)

jjana17
15. jún 2010

@zuzumajko no to sa mi stava aj teraz som hladna na nieco sa tesim a vsetko len tak rozbrblem,,,,z kazdeho zjem trosku a hned citim plne brucho

@vefi89 inak vies ze som si na teba spomenula ked boli tie zaplavy, ty si to vravela ze vam cez dvor tecie potok, pravda, ako ste dopadli???
ja viem ze potom to pojde maxi rychlo a kazdy den bude pre nas novym,,,vybrali sme meno šimon
a uz aj skusas malinkemu stavicky ci len na mliecku ste

zuzumajko
15. jún 2010

@jjana17 @drzkosa baby to je naprd 😀 teraz tlacim banan do hlavy..asi budem zrat len salaty alebo co. No neva, nejak to musim prezit. Inak v poslednej dobe fungujem len tak, ze nech uz je dost hodin na to, aby som sla domov 😀 ani o sekundu sa mi nechce byt v praci dlhsie 😒 😀

vefi89
15. jún 2010

@jjana17 joj no včera bolo 12 cm zase, ale už to opadlo, chválabohu 😒
no ešte len mlieko, ďalší týždeň plánujem začať mrkvou a tak, to bude mať 3a pol mesiaca..
Krásne meno ste vybrali 😉 si ho daj aj do pasu, aby som sa naň sále nepýtala, lebo mne pamäť poslabšie slúži 😅 😀 😀

jjana17
15. jún 2010

@zuzumajko ono je jedno co teraz jes len papaj z coho ti nie je zle a hlavne casto, aj ked budes piskotky chrumat nech ale nieco do brucha musi ist, a nesmie ostat hladne

@vefi89 no to muselo byt strane, ako to je katastrofa, a co uz s mm v pohode? viem ze mal zakaz pri maleho sa priblizit,,, no viem ze segra uz teraz niekedy v miskovom mesiaci zacala davat stavu,,,,jej to ten maly bude inak kukat co mu to davas,,,,a sestrin vzdy ked stavicka dotiekla ze vsetko vypil zacal strasne plakat, no ale strasne, vzdy este musela dat trosku cajiku aby ostal ticho

vefi89
15. jún 2010

@jjana17 to mu dávala z fľašky?? 😕 ja som myslela, že touž z lyžičkou...ale teda dobrý nápad 😉 no ja si nemyslím, že by divne kukal, už mal aj lýzatko, aj čokoládu, dnes šťavu z jahôd, ale to len tak z prsta som mu dala.
no mm už môže k malému, si to potom vyžehlil, asi po štyroch dňoch, alebo teda ma to prešlo. 😀 😀 to ja by som to povedala tak, že mm je hlava rodiny, ale ja mu tou hlavou kývem 😀 😀 on je dobrák, ja som sekýr a teda neviem, či si zaslúžim tak dobrého muža.. 😵

drzkosa
15. jún 2010

@zuzumajko jjana17 ma pravdu, chii ja sa drzim tejto zasady ... uz sa tesim ked budem moct vydrzat aspon 3 hodky bez toho ze nieco male zjem 🙂

barbyes
15. jún 2010

@elko69 krásnunky je tvoj malinký 😵 😵

vefi89
15. jún 2010

@barbyes prečo si nešla včera?????????, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jjana17
15. jún 2010

@vefi89 normalne z vlasky, ved keby mu to dava lyzickou aj tu by zjedol, xixi
a to sa moze davat take sladkosti, ja viem ze to len trosku ale aj tak,,,,,a stavu z jahod mu urcite nedavaj!! jahody su strasne alergenne
aj ja mam strasne dobreho muza, prave minule sme sa rozpravali ze sa nam paci ako fungujeme , nie ako manzelia ale ako kamarati, fakt ze manzelstvo nam nic nevzalo, ako to niekto tvrdi ale sme si zaviazany, ale fungujeme rovnako ako ked sme spolu chodili

jjana17
15. jún 2010

@drzkosa ono ja som uz v kolkom mesiaci a veru niekedy mi este ostane zle ked sa nenajem alebo mam vacsiu prestavku ako napriklad teraz, som len ranajkovala o siedmej potom banan a az teraz jem, cize zaludok prazdny a ja uz hviezdicky

vefi89
15. jún 2010

@jjana17 ja viem, že alergény, ale keď ich jem ja a potom Miško ich má v mlieku, tak bez reakcie, no a zasa ja nie som z tých, že sa držím tabuliek,...robím ako sama uznám za vhodné..ale v takej miere, aby som mu neublížila..
no a s tým manželstvom máš aj pravdu, ani nám to nič nevzalo, ale teda my sme sa vzali po pol roku 😅 😀

drzkosa
15. jún 2010

@jjana17 no to dobre poznam 🙂 tak sa pekne napapaj maminka 🙂 ty si ale na tom dobre velmi malo si pribrala 🙂

barbyes
15. jún 2010

@vefi89 to bohužiaľ nie je otázka na mňa, ale na toho krpca vo mne 😀 keby to bolo na mne už je vonku minimálne týždeň 😉 doobeda ma včera furt pobolievalo brucho aj kríže tak som dúfala, že to prerastie do tých skutočných kontrakcíí a nič 😒 dnes vyskúšame ten sex a uvidíme, drahý sa bude musieť prekonať a vydržať to zo slonom 😔

jjana17
15. jún 2010

@vefi89 to je v pohode mi po 10 mesiacoch 😀 😀 😀
no mna len upozornovala na to znama ze jahody nie,,,,tak preto

@drzkosa no malo som pribrala ale tak vies ja som bola pevnejsia takze zo mna malo co cerpat,,,,,,,dala som si nove foto bruska ved pozri,,,,celkom velke brusisko uz mam

vefi89
15. jún 2010

@barbyes prečo zo slonom??tak hnusne si to...len nie moc dlho, lebo potom bude Vika klopať ocovi na čelo :"ako sa ti to páči?" 😀 😀 😀 😀 😀

jjana17
15. jún 2010

@barbyes a kedy sa mas ist ukazat do porodky

dena6
15. jún 2010

Ahojte baby dlho som tu nebola citam ze vsetci rastiete ako z vody

@barbyes ty to budes mat za chvilku za sebou inak aj my sme premyslali nad menom Viktoria :D len este nevieme co to bude hadam sa nam buduci tyzden ukaze 😝
@zuzumajko ja som na zaciatku schudla 5 kil ale uz su naspat neboj nechut a to vsetko ta prejde ale aj mne to liezlo na nervy doteraz mmam problem si umyvat zuby 😀 len sa nestresuj treba sa tesit 😉

vefi89
15. jún 2010

@jjana17 no, to možno aj preto, že sme si nestihli liezť na nervy ešte 😀 😀 😀 a koľko ste zobratý???

jjana17
15. jún 2010

@vefi89 to si ma pobavila, co si napisala barbyes

jjana17
15. jún 2010

@vefi89 no to bol manzelov napad sa vziat, ze ked sme si tak sadli co budeme cakat, po 3 me 😀 😀 😀 siacoch chodenia sme kupili byt a po tych 10 svadba a teraz sme spolu manzelia presne 34 tt ,,,lebo pocas svadby sa nam aj male podarilo, den pred alebo den po svadbe 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre