Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
20. jún 2010

@rogerka no noc zacinala velmi zle,malinky sa nevedel prisat a strasne plackal,takze som mu musela dat 30 z nutrilonu,lebo mliecko som mala ale malinky nie a nie sa napapt a plakal a plakal az zobudil cely dom asi..jak keby som ho z koze drala malinky moj a potom ked tatino dosiel tak mu rozpraval ze uz ho necha sameho doma cez noc iba ked pojde do robotky,ze mu je to luto ze bol bez neho cely den a vecer ....a potom mi haji skoro 4 hod a potom este 3 hod a teraz som mu davala naposledy o 8.15 papat takze ocakavam ze uz sa zobudi a budeme hladny...mm ten este haji kedze dosiel v noci tak ho necham,ja osm uz prebrata dostatocne 🙂

pepppe
20. jún 2010

@lutsine a co jej snou?? uz porodila?

vejula
20. jún 2010

@janefonda jj myoticka infekcia babatku sa v ustočkach prejavuje ako biely povlak soor - annag ti určite poradi natierať bradavky canestenom po kojeni 🙂 A malemu to možeš vytierať tou sodou bikarbonou

a čo je vlastne s todami???

lutsine
20. jún 2010

@janefonda nam vravela do 2 dcl pohara jednu kavovu lyzicku.

lutsine
20. jún 2010

@pepppe no niekto tu pisal,ze uz je v nemocke a coskoro asi porodi.

mimi21mimi
20. jún 2010

@lutsine hovorite o tadotami?

pepppe
20. jún 2010

@lutsine jaj noo a mala este termin po mne,,,tak jej drzim palce,nech to dobre dopadne 🙂

janefonda
20. jún 2010

@vejula
@lutsine dik baby, no ja som si uz pretrela bradavky tou sodou s vodou a natrela canestenom. Pockam kym sa krpana zobudi umyjem bradavky nakojim a potom to zopakujem a skusim jej vytriet tu pusinu...

lutsine
20. jún 2010

@janefonda ano aj jej pusinku aj sebe bradavky,aby sa to nerozsirovalo stale znovu a znovu.

janefonda
20. jún 2010

@lutsine no bude to boj, uz vidim ako mi s radostou otvara pusinu na to cistenie 😠 ale musime sa toho zbavit...

pepppe
20. jún 2010

baby co uz mate babatka,,mysite ze je to dbra vec ta odsavacka mlieka??ja ju nemam,ale rozmyslam ci si ju mam kupit 😒 co vy na to?

janefonda
20. jún 2010

@pepppe ja by som pockala s kupou az po porode. Naco kupovat skor, ked nevies ci ju budes potrebovat. Ja idem teraz kupit odsavacku, ale to preto, ze vela cestujeme tak nech mam mliecko aj vo flaske a po ruke, ked sme napr v aute...Ja som odsavala este v nemocke zo zaciatku, pomohlo to k rozbehnutiu mliecka, ked mala este nevedela tak sat. Ale to mi dali nemocnicnu odsavacku,.

lutsine
20. jún 2010

@janefonda poriadne namoc gazu alebo plienocku a povytieraj 🙂

pepppe
20. jún 2010

@janefonda dakujem,asi tiez pockam,lebo nahodou by som to zbytocne kupila,,,vsak potom si ju mozem kupit,,,to uz je too najmenej a este mam kupit teraz aj mliecko napriklad nutrilon??keby som mala problemy s kojenim alebo malo mliecka,to sa mi teraz zide,alebo tiez mam pcokat?

lutsine
20. jún 2010

@pepppe s tym tiez radsej pockaj....

janefonda
20. jún 2010

@lutsine mam sterilnu gazu, tak to budem robit s nou. Zda sa mi to najistejsie.

@pepppe zo zaciatku som prikrmovala, teraz sem tam ked nie som doma a mala je hladna tak jej ocko da flasku s UM. Ale mame to len pre pripad nudze. Nam sa osvedcilo mliecko Hipp BIO pre novorodencov. To jej chuti, nesposobuje koliky. Ale to tiez uvidis az ked bude maly na svete. Ved posles manza kupit, alebo niekoho, ked vam bude treba. 😉

vejula
20. jún 2010

@janefonda annag odporuča pred kojenim neumyvať že sa to tak vo vlhku lepšie množi, ale ja som tiež umyvala 😅

pepppe
20. jún 2010

@janefonda
@lutsine dakujem babulky 😉 teraz rozmyslam ci uz mam vsetko,tak stym vsetkym pockam az na maleho 😀 vsak hej,nie ze to kupim a bude mi to nanic,,,vsak potom by mi mm zbehol kupit,alebo mamina,keby sa vtom mm nevyznal 😀

janefonda
20. jún 2010

@vejula som z toho nestastna, lebo ved sa staram, neflakam hygienu...mykoza zla jedna potvora 😠 No dobre, ale mam natrete bradavky canestenom, ved to musim umyt...ci? Tiez si mala tento problem?

lutsine
20. jún 2010

@vejula nam na predporodnej vraveli vycistit pred aj po kojeni...tak neviem.

vejula
20. jún 2010

@janefonda tiež som to mala a ma to strašne vela žien čo koji, aj u nas v aprilvkach fakt strašne vela, tu vôbwc nejde o hygienu, babatko proste nema sterilnu pusinku, prip mu tam zaniesli tu mykozu už v nemocke ked ho dokrmovali ked si ešte mliečko nemala, mojho dokrmovali glukozovou vodou. Takže to určite nieje ani tvoja ani moja ani chyba žiadnej ženy v hygiene. Neboj aj ked viem že teraz su to prišerne neznesitelne bolesti, hlavne ked sa prisava ale aju mimo kojenia, neboj určite to prejde, aj ked zvykne sa to vracať ale ked už vieme ako na to tak je to OK

@lutsine no annag ona ma na to absolvovane všelijake kurzy a preštudovanu tu svetovu organizaciu či čo to je a tam sa ako prva pomoc odporuča prave antimykotikum ako canesten a vraj to vôbec netreba umyvať lebo ta učinna latka ktoru obsahuje sa nevstrebava v črievku, takž sa vyluči aspon tak to pisala annag.

moniciak
20. jún 2010

neviete co je na tom pravdy ze male prsia maju viac mlieka nez velke??? 😀

hmla
20. jún 2010

ahojte,
my dnes len oddychujeme,nevaríme,nič nerobíme , len poobedem pôjdeme ku rodičom a potom na nákup 🙂
ako sa darí vaším malým drobcom ?🙂

hmla
20. jún 2010

@moniciak nemyslíš si,že je to veľká hlúposť ? 😀

moniciak
20. jún 2010

@hmla tiez som mala ten dojem 😀 ale ked si clovek hlada info na internete je tam toho tolko ze uz vsetkemu veri...🙂
od ktoreho tyzdna je uz na tebe vidno ze si v tom???

hmla
20. jún 2010

@moniciak hm,tak to ti verím,keď do teba tlačia zo všetkých stránhlupostí,tak potom nevieš,ani čomu máš veriť 🙂
cca od 17tt , ale to len keď som si dala nejaké obtiahnuté tričko alebo tak 🙂 a u teba je to odkedy vidieť ? 🙂

moniciak
20. jún 2010

ja som len v 6. tt 😀 a co to bude???

hmla
20. jún 2010

@moniciak aha,tak to prepáč,nevšimla som si to 🙂
asi sa necháme prekvapiť , ale neviem,či to vydržím,nevedieť to 😀

moniciak
20. jún 2010

@hmla a co by si chcela???jasne ze nech je to zdrave ale tak v kutiku duse 😀

hmla
20. jún 2010

@moniciak tiež si myslím,že je dôležitejšie to zdravie ako pohlavie,ale ak by som si mohla vybrať,tak by som chcela babu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre