Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andullinka
25. jún 2010

caute kocky, ako sa tu dnes mate?

lutsine
25. jún 2010

pomahaju na zapchu lanove semienka do jogurtu?

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka no lebo aj kamoska mala vsetky hodnoty dobre len trosku zvysenu bielkovinu a doktorka jej povedala ze pokial je vsetko ostatne ok a toto len mala odychylka tak sa to da

jjana17
25. jún 2010

@lutsine zevraj ano, ja som to neskusala ,,kamoska mala nakazane od doktorky take ranajky a veceru aby islo vsetko laksie,,,,ale no nemam osobnu skusenost, ale coskoro budem aj ja musiet zacat toto papat,,,,tabletkove zelezo a plus este cocoriedky, no to je paseka

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 aha cize potom je to o.k 🙂 dakujem este raz a Janka ty si pisala cosi ,ze sa otvaras ci sa ti skracuje krcok ,ci sa mylim ?

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 zelezo beriem uz aj ja 🙂 vraj ho mam malo a na zapchu mi dal cipky ,teda na tvrdu stolicu ,lebo ju mam ako beton 😠

lulu4
25. jún 2010

@maminakatka ahoj ano my sme si pisali dobre si pamatas 😵 ja som bola este v ten den v lekarni co sme si pisali a dala mi vlakninu taky prasok co vydrzi na 44 davok, dve lyzicky zarobis do 2 dcl akehokolvek napoja a nezmeni farbu ani chut takze sa to dobre pije... vola sa to benefibra a odvtedy si davam aspon raz za den si zarobim do vody alebo niekedy si ani nedam ale uz idem aspon raz za den na wc a uz s tym nemam chvalabohu problem... a som citala ze ty si nieco od lekara dostala to su nejake cipky? ako sa to vola a pomaha ti to?

lutsine
25. jún 2010

@jjana17 no lebo aj ja beriem zelezo teraz posledny mesiac a uz ma zacina trapit zapcha ,tak zistujem co pomaha.....

lulu4
25. jún 2010

@andullinka ahoj Adka tak co ako pisala si tej pani Jandovej ako som tu vcera citala a odpisala ti? a to ako casto resp. kolko krat do tyzdna by si tam chcela chodit a nevies kolko sa plati? daj mi vediet do IP ked budes mat od nej odpoved prosim... diky

drzkosa
25. jún 2010

@maminakatka no ja sa tiez smejem ze ako som narastla za posledny mesiac 🙂 neboj tu riflovu suknu oblecies ved co poznam baby tak velmi rychlo schudli vsetko co mali pocas tehotenstva 🙂

maminakatka
25. jún 2010

@lulu4 tak to je super ...no ja som mu to povedala a dal mi glycerinove cipky ,ze ked uvidim,ze je stolica tvrda,laebo to vobec nepojde mam si to tam dat ...teraz som zacala brat to zelezo a magne B6 a tereaz neviem v ktorom sa pise ,ze mas z toho riedku stolicu 🙂 tak ten cipok som este nepouzila 🙂 lebo to islo bez bolesti na wc -ku 🙂

maminakatka
25. jún 2010

@drzkosa no neviem 🙂 ked ja som stale taka kyselina este 😠 ,stale by som len jedla ....vcera som bola v nemocke pozriet kamosku ,porodila krasne dievcatko a tam ti ma privitali ,ze :pani vy idete na prijem ? no div ma nevystrelo,este aj v zadku ma bodlo 🙂

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka hej hej skracuje sa mi krcok, ale myslim ze to uz je na dany tyzden v pohode, predsa uz som v cielovej rovinke
ja to zelezo beriem a ze ho mam stale malo, a zly krv. obraz tak som si este sama naordinovala trosku cucoriedok denne,,,no hadam to pomoze no ale na tom wc je to utrpenie, ale zase rano ked si dam jogurt tak sa to da

@lutsine hej to zelezo to je riadna mrcha co sa tyka toho zapekania, neviem ako vy ale ja pokial nejdem normalne na wc kazdy den ja mam strasne krce, boze to normalne teraz ze slzy v ociach

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka a kolko si pribrala za tehu zatial

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 lebo aj ja mam cosi v papieroch ,ze hrdlo 3 cm tak neviem ,ale on povedla ze je to v pohode ....a s tou stolicou viem presne ake je ☹ ,vsak mne aj ta blba zila vysla vtedy ....a tiez ma boli brucho ked nejdem co i len jeden den ....inak baby ale nieco vam poviem ,to je take blbe ,ale ja mam neskutocne vetry od kedy som tehu 😝 😝 😝 ....neskutocne

lulu4
25. jún 2010

@maminakatka tak to je potom super aj u teba a hlavne ze si si nemusela dat ziaden ten cipok a ide to aj same... niekedy by si clovek pomyslel co vsetko mu k zivotu treba ale potesia ozaj aj taketo malickosti hlavne ked sa clovek pre to velmi natrapi ze? 😀 tiez som uz spokojnejsia...

drzkosa
25. jún 2010

@maminakatka chiiii no mi hovor ja som sa vcera merala a teda sa mi inak zatocila hlava ti poviem 🙂 a to som v 4. mesiaci jaaaj 🙂 a co kamoska? je v poriadku? si si to bola obzriet co?

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 pribrala som 19 kg 😝 a ty?

maminakatka
25. jún 2010

@lulu4 presne ako pises ,to bolo strasne s tym mojim sedenim na wc ....som vysla a oci vyslzene cele ☹ ale uz je dobre ,sice nie je az taka aka by mala byt ,ale zila je dnu 🙂

drzkosa
25. jún 2010

@maminakatka a kolko si pribrala v prvom trimestri?

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka myslim ze tie vetry trapia asi kazdu,,,,,si niekedy pripadam ako stary potetovany kamionista 😀 😀 😀

maminakatka
25. jún 2010

@drzkosa kamoska je vytrapena cela ,po dvoch vyvolavackach sa otvarala stale len na 4 palce ☹ tak jej robili cisarsky ,vyzera ako zbity pes ....no ti poviem ,taky stres len co som vosla ze az ...co ma caka a neminie ,ako sa hovori ,ale tak zase ten plac co sa siril chodbou stal za to 🙂

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka ja som zatial 10kg

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 tak toto si zabila Jani 🙂 ja som ako prasa uz 🙂 grgam,prdim ....no konecna 🙂 minule som si taku grgla no neskutocne a ten moj bol vtipny ked povedal (samozrejme so smiechom ,to aby si nemyslela co to mam doma ) ,ze : Katka tu su novinky (velky lidl letak ) a ja ti tu ich rozlozim a kludne sa tu aj vys.r 🙂 a nesmej sa

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17
tak to je parada ked 10 :-ň ja uz fucim a nevladzem a stale len priberam 🙂 ako ropucha ,alebo sumo 🙂

drzkosa
25. jún 2010

@maminakatka ano to verim ten detsky plac je uzasny aj ked je to plac, no ale ty to mas za par a ja tu budem kysnut pekne dlho ale tesim sa na to, mi pekne vystupilo brucho a je mi to take smiesne ja vzdy taka lata a teraz ....

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka ale je to tak, boze ja sa az hambim za seba,,,ale tak co narobime teraz

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 ved to ,ze ja som bola predtym taky pedant 😀 a teraz ako hovoris :stary ,potetovany kamionista 🙂

maminakatka
25. jún 2010

@drzkosa podobne pocity som zdielala aj ja 🙂 ked brucho podskocilo a zacalo rast 🙂 no za par ,ale nech je to uz tu ,lebo maly je taky betar ,ze az 🙂 no idem ja lahnut,lebo nedobre 🙂 maj sa moja a drz sa 🙂 ved ja tu budem neskor 🙂

andullinka
25. jún 2010

@lulu4 ahoj Luci, nie zatial mi neodpisala p. Jandova, vraj tu pripravu na porod treba absolvovat len 1x a robi sa to kazdy utorok. Ja by som chcela ist utorok 6. jula, tak som zvedava co mi odpise, ci tam je este volne... No a neplati sa zato nic. Potom sa este robia cvicenia pre tehotne, tak na tie by som potom asi chcela chodit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre