Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
31. aug 2009

budem sa snažiť byť v kľude a mila, lebo mne tie hadky s drahym naozaj nestoja aby sme sa vadili kvôli peniazom a nehovorím, že nam ich bude veľmi veľmi treba 😔

miroslava89
31. aug 2009

garonka mas to s nimi tazke..a ako si pisala tych 50tis. sak to su velke peniaze 😒 vydiskutuj si to s nimi snaz sa im vysvetlit nejako ale hlavne kludne ze si tehulka ze tie peniaze potrebujes a nedaj sa.. dlhy a maju splacat...len pozor na babo 😔

garonka
31. aug 2009

veď aj preto som chcela aby sa drahy do toho zamontoval, ale on furt si najde vyhovorku že čo stym urobí keď sa brat len vyhovára a naťahuje nas, no musím zakročiť ja, len maju šťastie, že som tehu a musím byť čo najmiernejšia lebo ja si viem papuu poriadne otvoriť 😀

garonka
31. aug 2009

a neviem najsť usb kľučik s mojimi fotkami 😠 😠 😠 no ja mam dnes smolu poriadnu a to je len pondelok a krasne počasie čo by som sa usmievať mala.

andrejusa
31. aug 2009

musím ísť ešte k inému. Na ňu sa veľa ľudí sťažuje, že takto odbíja a potom je pre ňu asi vážny prípad, len keď tam niekto príde s odrazenou hlavou. K nej patrím podľa obvodu, ale možno by ma vzal aj niekto iný. Ja som tam preto odkladala návštevu, lebo som vedela, že to takto dopadne, ale trochu som dúfala, že keď som tehotná a poviem jej o tých silných bolestiach a hádam si len tak nebudem vymýšľať že v noci nespávam, tak že nebude mať takýto prístup...
len od dr. potrebujem zas ten lístok, tak do 28.9 počkám. Povedala mi aj, že to bude potom len zlé, keď mi začne rásť brucho a budem naberať záťaž a som jej povedala, že čo si myslíte že mám teraz? nemám pocit, že to môže byť ešte horšie a krava sa len blbo usmievala. Že si mám hľadať polohy ako ma to nebude boleť a že zle stojím, chodím a je to aj preto... no, neporazí ťa? tak doma fakt ledva niečo urobím a toto len človeka rozzúri a rozplače.

garonka
31. aug 2009

a urobila som najväčšiu somarinu aby som draheho vyčertila viac keď mame peniaze aby sme druhym platili tak ja som si z trucu v lekárni kupila krem na tvar za 600 sk, aj tak mi ho treba 😝 a dnes koniec rozčuľovaniu vonku je krásne a ja mam dnes kľud susedia nevrtaju nebuchaju, parááááááááda 😀

andrejusa
31. aug 2009

garonka... to teraz svokrovci, či vaši vám dlžia? ja som pochopila z toho že vaši... len im pekne povedz, na čo máš pusu, to je dobre že sa nedáš, aspoň budú vedeť že ťa nemajú ťahať za nos.
A hlavne teraz by mali vedeť že potrebujete korunky, keď musíte kúpiť kočík, postieľku, výbavičku a tak...

andrejusa
31. aug 2009

akú značku krémika používaš? ja mám tiež rada, očné, denne, nočné a ten môj sa mi potom len smeje, že som jeho pánča 😀

garonka
31. aug 2009

no tak to je silna kava a to ako maš stať a chodiť preboha, ako quasimodo zhrbena alebo čo? nie aby ti pomohla, poradila ale ešte i trepne že bude horšie, ja furt vravím keby som lekárovi priniesla do obaločky 1000 € tak mi i nohy oblizuje, take zdravotnictvo dnes máme. Zas ja som svojej doktorke na gynde dopredu vravela, že furt prídem budem klopať lebo 5,5 hod. čakať nemienim keď uprednostňuju baby simulantky a tých čo zaklopu a vyzeraju nobl, kukla na mňa a hovorí, že ok ale to i každu tehuľu tak mam pušťať ? jej vravím nie ale ja mam vysoky tlak nech mi pekne pomera rano ako prídem a nie keď si odsedím skoro 5 hod. vyskočí na na 160 a zas ma pošle do špitálu a v nemocke budu na mňa zazerať že som trafena 😒 tak som si povedala, že v poriadku budem chodiť už o šiestej a hodinku sa vonku vyvetram kym príde sestrička o siedmej.

garonka
31. aug 2009

andrejuš

brat so svojou ženuškou, praveže moja mamina nam pomaha, v piatok nam dala 70 € aby som urobila nakup leo nemôžem hocičo jesť, a nechcela som peniaze veď jej vravím, že máme a my sme nemali lebo mi môj drahy zatajil že vyplatil tu debilinu 140 € čo by mal brat mesačne do vianoc splácať.

používala som Niveu ale prešla som na Vichy z lekárne je fantasticky ale drahy ☹

miroslava89
31. aug 2009

nerozculujte sa tolko:... snazte sa byt kludne aspon pre babetka i ked je to tazke...

ja idem uz po nasich.. drzte mi prsty..lebo vodicak pokial viem tak som si robila na auto nie na lod 😠 ze ma vcera nenapadlo ist kupit benzin do mojho auta..tak som zvedava kto padne za obet mojmu parkovaniu dnes...

ale pekny dnik aspon vam🙂

garonka
31. aug 2009

Mirka

príjemnu cestu a jazdí pomalyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 😀 paaaa

andrejusa
31. aug 2009

presne ako píšeš Garonka. Keď nedáš obálku, nebavia sa s tebou, teda česť výnimkám. Ja som sa jej pýtala na nejaké rehabilitácie, kúpele, alebo čokoľvek a len po mne zazerala že čo od nej chcem. Povedala som jej že som PN, že si hocičo aj zaplatím, ale chovala sa, že ešte neviem čo sú to bolesti a proste narovinu mi povedala, že nemám dôkaz. Tak ja neviem čo je dôkaz pre doktora.. tak neviem či som mala ísť hneď ku gynďošovi a vypýtať si papier k inému dr. alebo ja neviem čo teraz. Rátala som s nejakou radou, ale len sa čudovala že čo chcem, keď som tehotná a to som len v 16tt a čo budem robiť keď budem v 30tt a že tehotenstvo nieje choroba... neviem čo tým chcela povedať... ja som sa sťažovala len na chrbát, že neviem spať, chodiť, došlapovať na nohu a ona mi na to nič neporadí??? čo to je preboha za prístup? a keď príde môj drahý, ešte mi vynadá, že som sa nechala odbiť.

andrejusa
31. aug 2009

ahooooj Mirka 🙂

miroslava89
31. aug 2009

garonka nedrazdi aj ty 😠 😀 na tej manzelovej lodi sa aj soferovat neda rychlo... naposledy ked som mala jeho auto tak si to odniesol obrubnik a auto kraasny skrabanec somzvedava ako to dopadne dnes..ono je velke na mna 🙄

garonka
31. aug 2009

Mirka

tebe by aspoň jeden dvojdverovy chrobačik stačil čoooooooooooooo ? 😀 😀 😀 😀 😀 to by ste sa nepomestili 😀 😀 😀

andrejusa
31. aug 2009

ja niveu neznesiem, keď si dám len máááálinko, hodinu neviem zastaviť slzy. Strašne ma z nej všetko štípe. Počula som, že vichy je super, ale trošinku drahý teraz. Ja používam veľmi rada lirene, síce je to také obyčko, ale robí mi dobre a garnier ten čierny, ostatné mi tiež vadia.

vám vaši len tak bez opýtanie dali 70e? vuau, to by si asi mali naši prečítať...

garonka
31. aug 2009

neboj nevynada nemôžeš zato že doktorka je necitliva a chcela mať asi klídek keď zajtra je voľno moja doltorka dnes neordinuje veď načo zajtra je doma hm i dnes si voľno spravila 🙂

ja si neviem predstaviť keby odo mňa lekar žiadal dôkaz že mam bolesti veď to sa ani neda, a ešte žeby si tehule vymyšľali tak to je sila

andrejusa
31. aug 2009

ja som si tiež myslela že bude mať predĺžený víkend, ale prekvapila ma. Plná čakáreň starých ľudí, sa nečudujem, že mladým neverí, keď len takých ošetruje, čo už im od staroby kosti rednú. To nieje urážka, ale fakt.

Pôjdem určite aj k inému, ja som počula, že aj medzi doktormi má zlú povesť.

garonka
31. aug 2009

ja len detsku niveu 😀 ostatne su pre mňa silne, ale Vichy je super, aj Lirene veď nieje obyčajny tiež je drahy a myslím že v lekárni ho tiež maju. Aj teraz sa natieram detskym telovym miečkom Nivea je jemny a krásne vonia 😉

no mamina stále da, keď vidí ako sa trápime ja teraz nepracujem, lebo mam telesne šetrenie a kľud, a draheho vyplata stačí akurat na poplatky a sem tam na stravu a stale keď prideme k našim mama nabalí obrovsku tašku a furt niečo dava, zlate to žieňa. Aj do nemocnice za mnou každý deň s mojim manželom prišla, časopisy mi kupovala, ovocie, vodu aj pyžamo. Ale vidím ako sa brat zachoval, že sa nestara o svoje splátky je mi doplaču.

garonka
31. aug 2009

aj u môjho obvoďaka tronia na lavičkach len starci a furt vymyšľaju čo všetko im je, oni idu k lekarovi v rámci prechádzky, a mladím verí malokedy, keď som mu volala, že mu prinesiem 24 hod moč lebo treba zistiť bielkoviny či čo tak mi odpískol, že mi da len papierik a ja si to do laboratoria sama odnesiem, fajn kyvla som rukou, ako chce ešte dobre že mame auto, lebo v autobuse ten hnus by som určite neniesla.

andrejusa
31. aug 2009

ti verím moja. Jemu sa to vráti, neboj.
Tá detská nivea krásne vonká, ale asi už nebudem riskovať, oni všetky voňajú a potom plačem ako pri cibuli. 😝

Naši sú tiež fajn, ale toto ich ešte nenapadlo, že kým by sme si nevypýtali, tak by nedali. Veď si si asi čítala v akej sme momentálne situácii a naši o tom vedia a nič... ☹

andrejusa
31. aug 2009

keby všetkým dr. čo sa hentak chovajú by mali vziať diplom, ostalo by ich na slovensku ani nie štvrtina. A keď pozrieš na parkoviská, samé bmw, audiny a podobne

garonka
31. aug 2009

jasne čítala, je mi ľuto aj ja mam taku kamošku ktora ledva žije a jej rodičia nepomôžu ani za svet a nehovorím o tom ako radi jej maminka s ockom chodievaju na dovolenky, a dokonca si prerabaju dom, no človek si rodičov nevybera ale mali by pomôcť svojim deťom tak či tak, keď sa trápia.

čo budeš dnes obedovať? ja som robila včera kurča na kilo soli take suche je že ho len s kompotom môžem jesť 😀 je dietne, neslane, ani korenene, drahy sa s tym mäsom skoro zadusil 😀

garonka
31. aug 2009

presne presne a dokonca si i dovolenky môžu naši doktorkovia dovoliť, aj môj znamy primár keď som knemu šla do kancelárie že konečne ma pustili z nemocky domov som si oči nechala na tych jeho darčekových taškach čo mal na komode, bolo ich tam zas 30 a neratam, že i obaločky podostával, potom sa nečudujem, že toho roku bol na dovči v Karibiku dobre im je.

andrejusa
31. aug 2009

začalo to vajcami a kurencami a skončilo to pri hrubých obálkach 😠

naši niesú zas takí dovolenkoví a tak, ale idú teraz prerábať. Viem, že oco má aj na účte, ale ani ich nenapadne. Ani preložiť prerábku... ja ich prosiť nebudem, no je smutné, že to nenapadne ich samých.

ja mám ešte od včera vyprážané kuriatko, asi by som nemala, ale keď je to raz za čas... mimochodom ako budú u vás vyzerať vianoce? čo budeš jesť?

ozaj a cítiš už pohyby? vraj od 16tt začína byť 🙂

garonka
31. aug 2009

ježiši Vianoce no dufam, že budu testy dobre a hadam nebudem hladovať, ale zhreším dam si šalatik a rybu, ja kapra neznašam ja si každý rok robím pstruha na masle a so zeleninkou, a kolače? bože tych neviem či sa zbavím tiež zhreším 😀

hej vraj od 16tt do 20tt citíť pohyby ja zatiaľ nič ale bruško stále hladkam no moje babo nejak nieje aktívne aby dalo vedieť o sebe 😀 ale vraj prvorodičky citia ohyby od 20 tt tak som zvedava, a ty citíš pohyby babenka?

andrejusa
31. aug 2009

ja som od dnes v 16tt. Počula som nedávno jednu babu v bude vraveť, že od 16t začala cítiť. Tak sa neviem dočkať, tak si dáme vedeť keď začneme, oki? 🙂

ja som počula, že by sme nemali ani šalát, ani vyprážané v tom mesiaci, ale asi to teda nebude vadiť keď to bude fakt po dlhej dobe... lebo neviem si predstaviť vianoce bez šalátu a rybky a údeného!!! mňáááám
Minulý rok som vypekala sladké ako bláznivá, mali sme toho jak pre 10 člennú rodinu, ale tento rok sa nebudem nadrapovať, všetko pokúpim a hotovo. Až na rok potom budem zas piecť. Vôbec som si neužila vianočný program v tv, tak tento rok to napravím 😀

garonka
31. aug 2009

zohrievam si polievočku a mäsko na obed, mňam hladna som ako vlk 😀

jasne to by bola sranda, keby sme citíli pohyby obe naraz v ten isty deň to by bolo super 😀

niektore tehule jedia všetko moja kamoška je v 7 mesiaci a v mcdonalde je pravidelne jej vrravím, že prehaňa že to je už fakt nezdrave, ale vianoce bez ryby a šalatu si neviem predstaviť, a kolačiky napečie drahy asi len jeden nejaky taky čo by som mohla, a budem cele doobeda len pri telke a nete 😀 on aj minuleho roku všetko robil komplet večeru uvaril, nepustil ma do kuchyne ja som sa nudila lebo v telke take hovadiny davali, ešte dobre že som si z netu posťahovala horory 😀 a na štedry deň 😀

andrejusa
31. aug 2009

ináč to je fakt sila, že na vianoce, ani na sviatky nič v tv. Aj ja pôjdem za chvíľu papať.

Pred chvíľou mi poštárka doniesla novú zdravotnú kartičku na nové meno a dnes som si bola aj pre nový občiansky, keď som už bola v Topoľčanoch. Tak sa tešíííím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre