Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
6. aug 2010

@tadotami inak mne tie klobuciky nepomohli 😢

lulu4
6. aug 2010

@maminakatka ahoj to je supis ze tie homeopatika zaberaju,tesim sa spolu s tebou🙂 to obliekanie babatiek nam spominali na kurze,netreba ich naobliekat,vacsinou ako je tebe je aj babu,prip.len o jednu vrstvu viac alebo prikryt tensou dekou ked spinka.

mimi21mimi
6. aug 2010

@maminakatka noooo uz sa tesim, ked to budem mat za sebou.... ako sa citis ako maminka? 🙂 s malinkym vsetko v poriadku?

mimi21mimi
6. aug 2010

@gali hej hej ja chcem ist urcite s epi..... vlastne kvoli tomu sa tak moc nebojim porodu 🙂 a co ty?

maminakatka
6. aug 2010

@lulu4 dakujem ,lebo ja fakt neviem uz co mu dat ....raz je teplesie ,potom chladnejsie

maminakatka
6. aug 2010

@mimi21mimi tak to ti verim moja ,ze uz chces mat babiku pri sebe 😀 ....citim sa vyborne ,trosku viac unavena ,ale pohoda ...viem si zadelit cas na vsetko varenie,pranie,zehlenie 🙂 dnes mi pride maminka pomoct z Kosic sa velmi tesim 🙂 maly prave spinka buchta jedna ,nalozil brusko a hajde spat 🙂 idem pomalicky este co to porobit ,ak bude cas zastavim sa 🙂 zatial sa mi drzkaj 🙂

elko69
6. aug 2010

@maminakatka jeeeeeeeee ty si cerstva mamina?blahozelaaaaaaaaam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 uz sem moc nechodim tak neviem ake tu mame nove maminy...ako sa citis ako mamina?

elko69
6. aug 2010

@lulu4 no ja mam dnes maleho v dlhom bodinku a take nohavice tenke bavlnene ma..

gali
6. aug 2010

@mimi21mimi ja bez toho. Nejak ma skor desi ta epi... a myslim, ze sa to da nejak prezit - pokusim sa 😉

lulu4
6. aug 2010

@elko69 no ved to mas maleho akurat obleceneho dlhe bodynko a nohavky alebo teplaciky, to uplne staci.. zase nie ja az taka zima... ako sa mate? ty si rodila bez epi? ja si uz nepamatam... chcem si ju ist na buduci tyzden konecne vybavit lebo mam taky pocit ze to nakoniec ani nestihnem... vcera som bola pre maleho vybavovat pediatricku a vsetky mali dovolenku co tu pri nas robia tak od pond. zacne jedna robit snad nas zoberie...

elko69
6. aug 2010

@lulu4 no sak hej akurat a ked je teplo tak je len v kratkom bodinku a v ponozkach...ano ja som rodila bez epi a asi by som si ju uz dala,strasna bolet to bola a ked som sa dlho neotvarala o to horsie asi..no sak keby si to aj nestihla tu pediatricku vybavit tak posles manzela ked budes v porodnici,aj ten moj tak behal kedze som rodila skor ako bolo v plane 🙂 a inak sa mame dobre..dakujem za opytanie..akurat s achystame von trosku..

lulu4
6. aug 2010

@elko69 tak chvalabohu ze sa to da potom vybavit aj dodatocne ked budem v porodnici, ja som myslela ze to im hned treba nahlasit ze akeho mame destskeho lekara vybrateho... tak to je dobre potom sa nemusim stresovat... lebo tiez rozum vsetky si naraz zoberu dovolenku nesla som tam v juli ze naco tak skoro a teraz v auguste ma skoro kazdy vsade dovolenku, uz mi to lezie na nervy... aj v nemocke ze ma vela lekarov dovolenky a porodov je stale strasne vela... tak som zvedava... ved to epi je taka poistka si myslim, radsej ju mat zaplatenu ako nemat aj ked sa jej trosku obavam... ale aby som ju hlavne stihla vybavit lebo v utorok mam monitor v nemocke tak by som hned potom chcela zbehnut za tou anesteziologickou tak nech sa do utorka nic neudeje 😀

elko69
6. aug 2010

@lulu4 no nez odidete z porodnice to bude treba oznamit v porodnici teda nahlasit mna s ato pyali hned na druhy den pri vizite...no radsej si ju veru dopredu vybav tu epi aby ti ju aj dali nakoniec potom..a mozno ju nebudes ani potrebovat ked porodis kao moja sestra ze behom dvoch hodin odkedy dostala bolesti bola mala na svete..

mimi21mimi
6. aug 2010

@gali a preco ta to desi? Ja som asi ani nezaoberala tym, ze by som si ju nedala. 🙂

mimi21mimi
6. aug 2010

@maminakatka a ako casto sa ti v noci budi? 🙂 Toto je radost citat, ze sa to da takto pekne stihat.... vacsina mamin mi hovori, ze nic nestiha.... dufam, ze aj mne to tak dobre pojde. 😝

00matula
6. aug 2010

@mimi21mimi ahoj, vcera tam bol Hlavek....vcera som myslela, ze uz porodim 🙂) ale nic....v noci som ani zaspat nemohla, tak ma strasne zacali boliet klby, uz som nevedela co robit zo sebou...dnes je uz pohodka, ale este stale ich citim, ale to asi z tej zmeny pocasia :D Som zvedava, ci si ma tam zajtra uz nechaju, alebo ma poslu este domov.

mimi21mimi
6. aug 2010

@00matula a chcela by si zostat? Chces aby ti dali radsej vyvolavacku, nech uz nemusis cakat? .... to sa im neda asi len tak povedat, hm? .... my sa nakoniec v tej porodnici ozaj stretneme 😀

00matula
6. aug 2010

@mimi21mimi no chcela by som to mat uz za sebou, ale kedze sa neotvaram, tak asi budu musiet vyvolat...A mozno nakoniec budu musiet urobit sekciu..kto vie...to je dost mozne ze sa tam stretnem, ked budem este tyzden prenasat a ty pojdes na cas 🙂 a s tou epi si sa nakoniec rozhodla pre? Mne svagrina vravela, ze jedna mamicka strasne krvacala po espi, a kamosku zas strasne hlava bolelea..a nemohla uzit ziadne pirulu proti bolesti. Dneska som mala kamosku na navsteve, ta rodila pred 4mi rokmi, 3 dni nespala od bolesti co uz nevedela ani co ju boli, tiez sa neotvarala, aj s Deckovom sa pochytila 🙂) nafetovali ju s tabletkami na spanie aby pred porodom aspon nieco sa vyspala, ale epi nemala, a nebanuje.

lulu4
6. aug 2010

@mimi21mimi
@00matula jedine co som pocula po epi je ze moze boliet hlava ale ze to nie je nic strasne to moze byt aj pri cisaraku zo spinalu ktory zavadzaju...

@00matula no uz teraz je to 3 den co prenasas podla mna ak sa do pondelka, utorka nic neudeje tak uz si ta tam budu chciet nechat... a urcite zacnu tou vyvolavackou a uvidia ako sa zacnes otvarat... tak budem drzat palce nech to vsetko dobre dopadne, ta tvoja malicka sa ma ale dobre v tom brusku ked sa jej nechce na tento svet 😀

mimi21mimi
6. aug 2010

@00matula Noo ja chcem urcite epi.... inak by som sa strasne bala toho nastrihu a zasivania.... ja mam z toho hrozu. Ani nie tak so samotneho porodu.
Uz si normalne nahovaram, ze kazda malicka bolest je prva ozajstna kontrakcia, ale stale nic 😀

@lulu4 potom by na tu bolest hlavy mohla zabrat kola, ako pisala tadotami, nie?

lulu4
6. aug 2010

@mimi21mimi ako tak citam tak ty si ako ja ja sa nebojim ani tych kontrakcii teda mozno uz tych silnych pred tlacenim samotnym ano ale toho nastrihu a zasivania si viac... a tiez chcem tu epi len stale o nej rozpravam a chcem to ist v utorok vybavit lebo mam o 10tej aj ten CTG monitor tak nech to jednym vrzom vybavim nech tam nemusim stale utekat, tak hadam bude dovtedy klud...
veru veru kola by na to mala zabrat trosku pit po duskoch ale niekto nema ziadne priznaky vedlajsie potom po epi... takze ono sa to prezit da... to je ako so vsetkym kolko ludi tolko chuti sa hovori ale v tomto pripade kazdy ma iny prah bolesti

00matula
6. aug 2010

@lulu4 to si aj ja myslim, len vsade som citala, ze najpresnejsi termin porodu je z 1.screeningu v 13 tt a tam som mala termin na 29.7. tak neviem. Co uz, tych par dni hore dole..🙂 Ale uz by ozaj mohla von 🙂 A co ty ? Ako sa citis? Ja si myslim, ze kazda zena tu epi znasa inak...
@mimi21mimi A oni nedavaju lokalku pri nastrihu a siti? Ved nazivo to tkanivo nemozu strihat...ci? 😕

lulu4
6. aug 2010

@00matula no lokalnu davaju ale ze to nic nie je kazda pisala ze to citila a dokonca aj tie co mali epi ze im niektorym pred tym akurat vyprchala a potom to sitie citili.. tak je to indi vindy....
ako sa citim? no dnes nic moc... som rano jedla bebe kekse a vypila asi pol litra mlieka a odvtedy mam stale krce a uz som bola asi 3x na wc... ide ma z toho porazit, pojdem si asi lahnut... na obed som dojedla nieco suchsie rizoto zo vcera ani som nevarila chudak moj manzel idem mu aspon rybickovu pomazanku spravit nech sa napapa...

00matula
6. aug 2010

@lulu4 ved to... kazda sme ina... ja si vzdy poviem, ze prezili ine....preco nie ja? 🙂 no a ked prezila moja svagrina 2 porody, a to je taky krpec, ma asi 155cm a 30kg aj s topankami🙂 a nemala ani epi...hehe
No to mliecko ta riadne precistilo 🙂 inak ja tiez problem so zapchou nemam..dokonca idem na velku aj v noci o 1h...sa aj cudujem, ze este mam co vy...t :D s tym varenim mi daco hovor, heh...keby nemusim, tak sa hrncov ani nedotknem 🙂 ale dnes maju prist svokrovci, tak varim svieckovu..nech maju aj do nedele 🙂 idu na fest do cervenika, tak aspon ze tak 🙂

mimi21mimi
6. aug 2010

@lulu4 ty to ale nemas bohvieco ked musis behat na dvakrat do nemocnice.... nam robia vsetky vysetrenia v jednej ambulancii nastastie. ale mozno ti to behanie pomoze k rychlejsiemu porodu 😀
Ja uz dobrovolne chodim vencit v noci aj psa, ale zatial nic nezabera....

mimi21mimi
6. aug 2010

@00matula ja neviem... jaaa som sa na to nikoho nepytala .... netusim... ty o tom nieco vies?
Inak ja ani neviem, co sa mam tych doktorov pytat na poradni.....

00matula
6. aug 2010

@mimi21mimi no ja som len dakde citala, ze sa to robi cez lokalku, ale tuto mi lulu pisala, ze niektore to citia aj cez nu a niektore aj ked maju epi... Ja ak mam pravdu povedat tiez neviem, co sa ich pytat. Vacsinu ak mi oni nic nepovedia, tak sa pytam uz len ci je vsetko ok, a ci to este nevyzera na porod. Ta Havlikova bola super, ze vsetko hned povedala a nebolo sa viac co pytat 🙂
A este som sa pytala, ci neni mala zamotana s pupocnou snurou, lebo aj ked mi doktorka vravela, ze uz nema miesto aby sa zamotala, tak sa dost casto vrti, ze mam raz oprety chrbatik o brusko a raz ma tlaci nozickami rucickami 🙂 Ale zda sa mi, ze po vcerajsej poradni ako keby mi odislo kusok tej hlienovej zatky...boli sme este v tescu kuk a utekala som tam na wc, a take dozelena sfarbene som si utrela...ale len trochu, odvtedy nic...tebe este neodisla zatka?

lulu4
6. aug 2010

@mimi21mimi no mi nieco o tom hovor nechapem ked su to ambulancie pre poradne spravene v tej nemocke preco tam nemozu mat hned vsetko ale tu je taky chaos, su tam asi 3 ci kolko tych ambulancii a sa tam doobeda aj poobede striedaju doktori co robia poradne no a kazda uz vie ku komu chodi, kedy ma prist a tak... proste ako na beziacom pase... o par dveri dalej je ten CTG monitor ale na ten som sa mala ist objednat na pond. alebo utorok a potom v stredu zase poradna a hovorim, ze o sone ani rec co ma dost stve lebo len tam sa zisti ci je maly ok, ci nema pupocnu snuru nejak nebezpecne, ci narastol a aj prietoky ci je spravne vyzivovany ako ked bude zase ticho o sone sa budem na to pytat... a co sa pytat na poradni, ja sa len tak vzdy spytam ci je vsetko oki, ci sme stale dole hlavickou? ako krcok, ci drzime po kope a neotvarame sa a kolko vazi maly ma vzdy zaujimalo... inak sa nemas co take pytat 🙂

dobi382
6. aug 2010

ahojte baby chcela by som vediet ci bola z vas neaka v porodnici na myjave rodit neviete nahodou ako to tam chodi a aky je tam personal??

mimi21mimi
6. aug 2010

@00matula myslim, ze mne neodisla... ja mam len ten klasicky biely vytok ako cele tehotenstvo.
Ta Havlikova bola fakt super... prvykrat som sa dozvedela asi vsetko 🙂 Aj tu spravu z vysetrenia, ktoru mi napisala, som mala ovela dlhsiu ako potom o tyzden od Deckova....
Uz skusam vyse tyzdna horuci kupel... aj teraz som akurat vysla z vane a staaaaaaaaaaale stale nic. Minuly vikend som si dala aj cervene vino, ale zvladla som tak pol deci a mala som blby pocit z toho.... ale asi by nepomohlo ani to... mozno vela vina, ale prist do nemocky s alkoholom v krvi by bolo blbe. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre