Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
6. aug 2010

@lulu4 nooo moze byt... mne teraz doktor nepovedal vobec nic.... jedine co som precitala z papiera (a rozumela som tomu) bolo, ako som otvorena a kolko ma krcek.
U nas najskor sestricka spravi prietoky... a potom ideme vedla do ambulancie k doktorovi/doktorke... a tam urobi normalne vysetrenie a ultrazvuk..... to je cudne, ze u vas to v tejto poslednej fazi nefunguje takto.... ale ako tak citam, v kazdej porodnici je nieco divne.

riag
6. aug 2010

@maminakatka Ahoj Kati,ked ide o jedlo tak ja jem vsetko....Na zaciatku som som bola velmi opatrna a este ked som citala co vsetko sa nema,tak mi z toho vyslo,ze nemozem skoro nic a hlavne obmadzenia su pri zelovoc...Moja strava obsahuje 70% zel a ovocia takze som bola z toho tak trochu mimo..Laktacna mi povedala,ze vsetko mozem s mierou aj jahody aj melon aj pomaranc......No a zlom nastal ked sme boli po mesiaci prvy krat u pediatra tak jeho prva otazka bola: kojis? a druha: jes vsetko? Ked som mu povedala ,ze si davam pozor,tak ze preco? Vraj nemam mat obavy,ze ked zjem pomaranc tak namiesto mlieka budem mat dzus.....Ak bude mat maly reakciu tak ju zbadam,ale ze to je malo pravdepodobne.Takze papam vsetko aj zlty melon....Adrian nemal zatial ziadnu reakciu a tvari sa spokojne,s bruskom sme este problem nemali a to ma dva mesiace.Inak niekde tu na MK som citala clanok jednej kocky,rok a pol pocas kojenia jedla len zopar veci,teda co sa doporucuju,no max obmadzenie. Ked prestala kojit a babo zacalo konzumovat aj ine tak nastali komlikacie-alergicke reakcie na vsetko,bojuju s tym dodnes.A to sa mi snazil vysvetlit aj pediater. Takze je na kazdej mamine ako sa rozhodne 😉

hmla
6. aug 2010

ahojte baby,čo máte nové,už dávno som vás nečítala

hmla
6. aug 2010

@riag ahoj, tvoje fotky občas sledujem,si veľmi pekná mamina a malý je strašne zlatučký 😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riag
6. aug 2010

@hmla Dakujeme velmi pekne 🙂

gali
7. aug 2010

@mimi21mimi davat si to pichat, brr a na druhej strane niekto potom mava trvale nasledky - migreny, alebo trpnu koncatiny a este najnovsie sa hovori i o tom, ze to dietatku skodi - takze tu "chvilu" vydrzim, lepsie ako mat potom dieta s poruchou ucenia, spravania a pod. - mame toho v skole az-az

jjana17
7. aug 2010

@riag ahoj tak sok no nebol to velky, len ked malinku vytiahli tak ja ze je malinky v poriadku a doktor ze snad malinka , a ja ze neverim a do rehotu velkeho vsetci a s manzelom sme boli neskutocne stastny ze je malinka v poriadku,,,,,,neviem preco ale mala som takeho tusaka, lebo este rano som pozerala na ruzove ponosticky co som kupila kamoske pre malu,,,,,a aj mamina moja mi doniesla par dni pred porodom biele novorodenecke oblecko ze to ked pojdeme z porodky ze babo je najkrajsie v takom, lebo ja som mala pochystane krasnu modru supravicku 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nie na 3D sme neboli,,,,len klasicky USG co mi robila doki 😝

jjana17
7. aug 2010

ahojte kocky ja len na skok,,,akosi nestiham 😀 😀
mala je sladka a je dobra.....aj si poplaceme ale je to v pohode
len co ma trapi , nemam tolko mliecka aby som nakrmila malu,,,aj cajiky pijem aj sa normalne stravujem ale nepomaha,,,malinka je velky zrut spapka kazde 3 hodinky tych 60 niekedy 90 ml a plus moje este ,,,ale no nestacim zasobovat,,,tak papame nutrilon uz od porodnice
ale hlavne ze malinka nie je hladna a pekne pribera v pondelok na poradni sme mali 3800g
len to papanie z flasky,,,boze to je utrpenie, malinka pozabudne dychat potom sa nadychne a zalieva sa nam,,,tak ju len pretacame a modlime sa aby sa normalne nadychla, ale ze z toho vyrastieme do par dni,,,,,
ked budem mat funkcny pc poslem konecne foto malinkej
c

dugyna
7. aug 2010

@maminakatka ahojky sorry ze az teraz melon moze aj zlty aj cerveny ale nesmies z neho tie kvostky...
obliekat deticky maju mat na sebe o jednu vrstvu viac ako ty..
takze dnes ma malu bodynko s kratkym rukavikom/alebo bodynko bez rukavika a na tom overla s dhlym rukavom a aj nozickami a prikryta je dekou
ale predvcerom bolo teplejsie mala len body s dlhym rukavikom a teplaciky a prikryta dekou..

vzdy musis s kusit ci nema studene rucicky

niekedy pomoze ked das na nozicky este take papucky..

dugyna
7. aug 2010

@riag satka je fakt super🙂

00matula
7. aug 2010

@mimi21mimi ahoj, no ja som sa dostala k pc az teraz...rano sme boli na poradni, bola tam opat Havlikova, tak mi sestricka natocila len ozvy a robila mi len uzv, ci je placenta a plodova voda ok.Ani ma nepozerala, ako som na tom. Mam prist zasa v pondelok..na kontrolu...tak vazne neviem, ci budem rodit na vianoce, ci co...inac, tiez som skusala uz asi vsetko mozne, a nic nepomaha...ja som mala tak horucu vodu, ze som sa skoro uvarila 🙂 a dnes som mamine pomahala aj zavarat uhorky a slivky 🙂
Ten vytok mam aj ja..uz ma to az otravuje...
S tym alkoholom si pocula? Par dni dozadu sa narodilo dieta(neviem kde to bolo) a vraj malo vyse 3% alkoholu a vazilo len 900g !!! to uz co je?????
Vraj aj drepy pomahaju ked chces porodit...hm, ako komu...🙂))))

mimi21mimi
7. aug 2010

@00matula drepy som skusala..... ale nechcelo sa mi 😀 chvilu som robila....
a stale sa neotvaras viac ani nic ine? ja som na tom stale tak isto.... uz som aj prestala dufat, ze porodim.... prestala som aj s horucimi kupelmi aj s presviedcanim manzela, ze sex tomu pomoze.... proste uplna rezignacia....

maminakatka
8. aug 2010

@elko69 dakujem krasne 🙂 vyborne ,sice unavene ale super ....tiez tu velmi nechodim ,nie je kedy 😀 😝

maminakatka
8. aug 2010

@mimi21mimi kazde 3-4 hodinky 🙂 neboj moja zvladnes aj ty ,si sikulka 🙂

maminakatka
8. aug 2010

@riag dakujem ti velmi pekne za radu ,toez mi kazdy vravi ,nejedz toto ,nejedz tamto ...ale ked ja mam taku chut niekdy na veci ,co vraj nesmiem ☹ hroza ... tak teda budem skusat papat 😀 😀 😀

maminakatka
8. aug 2010

@dugyna dakujem krasne za radu 🙂 juj strasne zlata si 🙂

dugyna
8. aug 2010

@neni zac rado sa stalo,aj na buduce 🙂

mimi21mimi
8. aug 2010

@maminakatka tak to je celkom pekne... niektore maminy to maju kazde 2 hodky 🙂 Kedy sem hodis samkove fotky? som zvedava.

elko69
8. aug 2010

@maminakatka hihi poznam... 🙂

drzkosa
9. aug 2010

ahojky baby, tak sme v poriadku, cakame synceka 🙂

lulu4
9. aug 2010

@drzkosa ahoj no pekne dlho si tu nebola, super ze amnio ti dopadla v poriadku, tesim sa s tebou, musel vam padnut dobry kamen zo srdca.. kolko ste cakali na vysledky? a nedopises si do pasu ze cakate chlapceka a uz uvazujete nad nejakym menom? 😀 ako sa tehulkuje kolko si zatial pribrala?

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 ahojky no vies bola som 2 tyzdne na PN a doslova som lezala bo tvrdlo mi brusko 🙂 ale uz je to ok uz som sa zaradila do spolocnosti opat 🙂 jasne dopisem si do pasu... No zatial mam 7 kg na sebe uz asi mesiac a uz mi to hore nejde nejak 🙂) ale brusko uz mam pekne sa z toho velmi tesim... Lulu co si si kupila na prebalovanie malinkeho? rozmyslam nad pultom ale neviem ci je to prakticke ... Inak uz citim kopkanie no nadhera uz len dufam ze vsetko bude ok lebo mam nizko placentu ...

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 no a amnio nic strasne, len psychicky velmi zleeee neprajem nikomu, vysledky sme mali hned na druhy den boli sme na zeleznicnej poliklinike no a este ma cakaju tie kultivacne vysledky tak este to si musim pockat 1 tyzden ...

lulu4
9. aug 2010

@drzkosa tak to ti verim ze to muselo byt psychicky narocne ale vidis dopadlo to super a hlavne si mozete byt isty pohlavim,tam to povedia presne🙂 co sa prebalovania tyka ked pojdes do mojho fotoblogu,tam si zvol moje albumy,mam tam 3,tak v tom druhom mam vyfotenu podlozku na prebalovanie.ja som ju dostala ale dobre ceny su na ne okolo 15eur stoja,su dost velke,hlavne sa s nou mozes presuvat po byte co s pultom nemozes a mozes ju aj na navstevy,ci dovolenku zobrat.

solinkarka
9. aug 2010

boze baby ako vam zavidim ze ste take stastne..ja som sice len kratko tehulka ale bojim sa ze sa o svoje dieta nedokazem financne postarat ☹ som uz vyse roka nezamestnana a vobec neviem na co budem mat narok a v akej vyske..najde sa niekto kto by mi to vysvetlil? ja sa tomu vobec nerozumiem .dakujem ☹

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 no ano to pohlavie je iste 🙂, hm ano asi pojdem aj ja do tej podlozky len ... A ty sa ako citis? Pozeram ako to rychlo ubehlo a uz si skoro na konci ze?

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 nevies co je so zuzumajko?

lulu4
9. aug 2010

@drzkosa neviem co je s nou vobec len sipim nieco zle ked sa neozyva nechcem malovat certa na stenu ako sa povie ale mohla sa ozvat... tak sme jej vsetky drzali palceky... tiez na nu obcas myslim ci sa este ozve...

vefi89
9. aug 2010

@lulu4 ešte stále kinderkuješ??? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre