Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
29. aug 2010

@lulu4 dnes mas teda termin 🙂 Som zvedava, ze co na to maly Vladko. Ked mi pride SMS vzdy si najskor spomeniem na Teba. Neviem Ty, ale zo mna uz maju ludia soky. Staci, ze niekomu volam a je v strese. Radsej uz ani nepisem a netelefonujem, len odpisujem a dviham telefony 😀 😀 😀 Dnes sa citim fajne, takze kino vyzera celkom nadejne. Ake boli palacinky?

gali
29. aug 2010

@happy8051 uz som to nedavala do pasu, lebo na konecnej verzii sme sa dohodli len nedavno. Vies, my mame stale casu a casu... 😀 Kazdy den nieco naplanovane a manzel obcas uz aj pozabudne, ze som tehotna, lebo vraj som stale nejak cudne v pohode, tak sa konecne dal do pohody aj on... Mal bobaka kym som si veci nezbalila. Mala sa bude volat Zoja. Presne viem o com hovoris, lebo nasa je tiez taka akcna, ze az. Dr. sa smeje, ze zakazdym na poradni sa ma ani nemusi pytat na pohyby, lebo ich nielen citi ale aj vidi. Ja uz tie take mensie ani necitim.

gali
29. aug 2010

@lulu4 jej, dakujem Lulu, ze sa Ti paci nase meno 😉

lulu4
29. aug 2010

@gali si zlata,ze na mna myslis,ja som tiez zvedava ci vobec Vladko vie ci ma dnes termin.mne kazdy den vsetci vyvolavaju,uz mi to lezie na nervy,ved sme vsetkym hovorili ze dame vediet. Zoja je krasne meno.a uzi si teda to kino,na aky film idete?palacinky boli super,este aj francuzaky boli

happy8051
29. aug 2010

@gali Zoja je krasne meno 🙂 poznam jedno dievcatko 3 rocne u nas v BS tiez sa vola Zoja...u nas uz zacina byt taky jemny stres... ze nemam veci pobalene v taske.... ze nenakupujem nic do porodky.... nebalim sa lebo ma taky tusak ze potom by mala este mozno dostala napad sa narodit skor takze sa pobalim az v 37- 38tt 🙂 do porodky nemam velmi co balit ked v hainburgu davaju vsetko, treba si pobalit len osobne veci a kozmetiku.... a pre malu tiez len veci na cestu domov... mam pocit, ze vsetci okolo mna maju vacsi stres ako ja sama.... som zvedava kedy stres prepadne aj mna 🙂

gali
29. aug 2010

@lulu4 waw, vy ste mali riadnu hostinu 🙂 Ideme na MAMAS & PAPAS s kolegynami. Som sa smiala, ze ak ma to tam chyti dopozeram a az potom pojdem rodit. Porodnica je blizko 😀 Ja idem dnes robit pizzu. Ale nejak sa s cinnostou nepretrham. 😉

gali
29. aug 2010

@happy8051 mi z duse hovoris. Presne aj u nas bolo toto. Sa ma vsetci pytali, ci som uz zbalena a ja este som ani nic kupene nemala 😀 Vies, slapky do sprchy, nocne kosele na dojcenie a podprsenku - ale len jednu, vsak uvidime co a ako. Kozmetiku si balit nemozem, lebo ju pouzivam, tak to bude este stres... 😀 😀 😀 Ale zas skor pre okolie. Plienky pre malu a v podstate keby som nic nemala i tu nam daju na porodnici koselu, vlozky. Takze len minimum a aj to je na 2 tasky 😀 plienky su velke a vlozky tiez.

lulu4
29. aug 2010

@gali no to keby si videla mna ako som zbalena do porodnice mam vsetko presne podla zoznamu danej porodnice ale ti poviem ze je toho az az ze dovi som to mala este do vcera v mensej cestovnej taske ale bola taka napraskana ze som ledva na nej zapinala zips tak som sa nastvala vybrala vacsiu a prekladala este vcera veci a je to uz lepsie, prehladnejsie, lepsie sa da zavriet ale zase to vyzera fakt akoby som isla na 2 tyzdne niekam na dovolenku ale mam tam tiez tie pampersky cca 40 ks balenie, podlozky pod pacienta su dost velke, vlozky pre mna 20 ks balenie len to hned zaberie vela miesta, potom dve nocne kosele, slapky do sprchy a potom papuce na izbu, osuska a kozmetika a pre maleho ciapocka, rukavicky, ponozky a tie vlhcene utierky na zadocek... este aj pribor si mame zobrat a utierku a zevraj aj misku na polievku ale to som nebrala ved to mi mm donesie keby daco a zupan som si zobrala len taky tenky satenovy ved keby tam dam ten hruby tak nezapnem ani tuto velku tasku, tak bud mi daju erarny a ak nemaju tak poviem mm nech mi na druhy den donesie... no potom napis ako si zvladla kino... ja prehovaram akurat mm do C&A lebo som zistila od jednej kočky ze tam maju celkom pekne detske deky a chcela by som malemu kupit nejaku hrubsiu trosku ked sa tak ochladilo a ja mam len take tenke letne vsetko....ale moc sa mu nechce asi ho neukecam lebo aj v Dm drogerke som si chcela este par veci dokupit... jaaaj kedy sa tam ja potom dostanem ☹

mimi21mimi
29. aug 2010

No baby,,,, som tu den nebola, ale pozeram, ze vsetky takmer-mamicky su este stale tu 😀

chrenkovae
29. aug 2010

@lulu4 ako to tu sledujem malinkemu sa nechce isť na svet ja to mam dnes za 6 ale najradčšej by som už dneska išla a mala to za sebou.Ako sa citiš?

chrenkovae
29. aug 2010

ako často vam tvrdne bruško za den

mirka12011
29. aug 2010

@chrenkovae mne tvrdlo vkuse...........

chrenkovae
29. aug 2010

@mirka12011 v kolkatom si mesiaci

gali
29. aug 2010

@lulu4 ked som si precitala Tvoj zoznam, tak presne to iste tam mam aj ja. Sice vloziek mam 30ks, ale presne pampersky, nocne kosele a slapky do sprchy a extra na chodenie, lebo by sa mi to nechcelo utierat. Uterak ma tiez svoj rozmer, presne ani na dovolenku nemam taku tasku. Ja som si tieto veci nechala v mensej cestovnej taske a tie "balikove" veci som napchala do igelitky, vsak to sa aj tak hned minie, teda minie... Jedine co nemam zbalene tak je kozmetika, ale to len nahadzem uz aj pri odchode, alebo manzel donesie. Vidis, keby som byvala blizsie skocili by sme spolu do obchodu, lebo mna uz doma mrle zeru. Hadam sa spojim s kamoskou ci sa nemozme stretnut skor 😉 Zajtra cakam na horuce novinky, teda ak sa este domov dostaneme ak nie, tak SMS to isti 😀

gali
29. aug 2010

@mimi21mimi presne tak, vsak kam by sme chodili? 😀 Hlavne, ze sme vsetky prikladne zbalene a vzdy pripravene 😀

chrenkovae
29. aug 2010

@mirka12011 som slepa ty už maš babenko zle som si to prečitala

gali
29. aug 2010

@chrenkovae mne tvrdne ako kedy. Niekedy skor ked lezim a ked beham, tak pohoda. Ale nemam pocit, ze je to nieco brutal. Niekedy si to ani nevsimnem, len ked si ho chytim citim, ze je ako skala. Dufam, ze si vsimnem, ze rodim... 😀

chrenkovae
29. aug 2010

@gali no však to že niekedy to ani tak necitim tiež až ked si chytim bruško.že vraj to zistime ked to na nas dojde 🙂 no však nechajme sa prekvapiť

gali
29. aug 2010

@chrenkovae ved prave, nemozeme sa riadit tym, ze ako to mali ine, lebo niekomu odtecie polod. voda, inej zatka a niektora dostane pravidelne kontrakcie. Takze len cakat a ked je nieco ine ako byva vacsinou je lepsie zajst 3x zbytocne ako raz neskoro pre istotu do nemocnice. To mi Dr. nakazal, lebo ma chudacisko zo mna chaos, lebo mi nikdy nic nie je a ked mu zahlodim, ze sme boli na ture, na hubach len sa usmeje, ze uz si zvykol za tych 9mesiacov pri mne 😀 Kedy mas poradnu?

chrenkovae
29. aug 2010

maš pravdu niekedy sa citim uplne super ako keby som nebola ani tehotna len bruško mi to pripomina.Vo štvrtok idem zas do poradne takže uvidime ako to dopadne

gali
29. aug 2010

@chrenkovae tiez obcas veru aj zabudnem, len ked sa neprepcham cez skaru, na kt. som bola zvyknuta alebo sa nenapracem do pevnejsieho tricka tak si uvedomim 😀 . Sranda, ze mne to este nejak ani nedoslo, tak ani ziadny strach o kt. som pocula od znamych, ze ich chytil mna nestihol. A ked uz pojde do tuheho si myslim, ze kazdej je to jedno, len to chce mat co najskor za sebou 😉 a tesim sa na nasu malu a som veru aj zvedava.

mirka12011
29. aug 2010

@chrenkovae v poslednom mesiaci....

chrenkovae
29. aug 2010

@gali sme prvorodičky takže nevieme čo nas čaka ale ani ja nemam vôbec strach ani nič podobne hlavne nech už mam maličku v naruči to je najhlavnejšie nech je zdravučka a nech je všetko ok.














gali
29. aug 2010

@chrenkovae presne tak. Ja len dufam, ze nebudem prenasat, lebo to uz potom fakt len cakas a cakas...

chrenkovae
29. aug 2010

@gali no to ani ja nechcem to už by sme sedeli ako na ihlachOzaj a ako sa ty spi lebo ja už davno neviem čo je to spanok všetko ma tlači hlavne moč.mechur.Ale hovorim si že to mam už pripravu ked budem mať malinku že spať riadne nebudem

gali
29. aug 2010

@chrenkovae toto mna tiez nepostihlo. Vobec v noci nechodim na WC, spim az do rana. Mala som obdobie, ze som nemohla zaspat a bola som bezne do 2h hore, ale teraz uz pohoda. Ja som skor nocny tvor okolo 12h idem spat a rano okolo 7-8h som hore a az vtedy idem na WC. Skor mi treba ist na zachod ked chodim a zacne mi tvrdnut brusko - asi to tlaci na mechur a este ked sa mala pohne... zistujem ako malo zachodov mame v meste.

chrenkovae
29. aug 2010

@gali no tak ja ti tiško zavidim lebo ja si len lahnem a už aj idem na zachod a to stale dokolečka dokola už som povedala že tam asi budem aj spať ale zato ked si lahnem poobede tak to zaspim ani neviem ako to už zachod nepotrebujem 😕

gali
29. aug 2010

@chrenkovae moj jediny problem (teda jeden dlhsie a druhy asi 3x) bol, ze som mala zalahnute v uchu a niekedy aj cely den. Toto trvalo 3m, potom som si uz aj zvykla. Druhy, ze som mala fakt asi len 3x krce v nohach, ale mineralkou som to nejak prekonala. Inak ziacne zmeny, nic. Okolie si mysli, ze som v 7. mesiaci 😀 , lebo si cupkam, hopkam ako nic. Priala by som kazdej take tehotenstvo ake som mala ja, teda este mam 😉

chrenkovae
29. aug 2010

@gali inač ani ja som nemala či hrozne ranne nevolnosti na začiatku tehotenstva to vôbec to som bola velmi vdačna za to že ma to obišlo žiadne problemy fakt super v ôsmom mesiaci som bola dokonca v chorvatsku z autom na tyžden tiež uplna pohoda aj som sa kupala aj opalovala no ale jasne že som to neprehanala zase takže sa nemôžem tiež stažovať super tehotenstvo 🙂

mimi21mimi
29. aug 2010

@gali tak skuste vybalit tie kabele do porodnice.... potom porodite mozno zo stresov, ze sa nestihnete zbalit, ked to pride 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre