Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pancuska
5. apr 2011

@afra podla mna si sa dobre rozhodla!myslim ze priatel neskor zmeni nazor,mozno sa boji zodpovednosti,ale poznam vela chlapov co nechceli mat deti a teraz nedaju na ne dopustit!je to vsetko osud a zijeme len raz 🙂

wieruss
5. apr 2011

@chirabell ahojkaj, jaaaaj, no ja som bola na preventivke pred 2 tyzdnami necelymi, akurat pred dobou ked som cakala mrsku 😀 😀 a idem buduci tyzden , to by som mala byt 6tt+2 tak som zvedava , ze co uvidim - sestricka ma objednavala tak. aby som nieco teda aj videla 😀 inak snazili ste sa dlho ? a si vydata, ci s partnerom len zijete spolu ? 😉

@pancuska nemas za co, pokial viem, tak rada poviem 😉

pancuska
5. apr 2011

@adulka1981 ahoj,mne bolo poradene pit caj gynastan.....

lucinka222
5. apr 2011

@zora256 Dakujeme,uz sa citim na rozpadnutie,dufam,ze do konca tyzdna porodim 😉

@pancuska Neboj-musis len verit.Velmi Ti zelam,aby Ti to dobre skoncilo.

lucinka222
5. apr 2011

@kinka555 Ahoj,kedy mas presne termin?Ja 15.4. ,ale prijala by som to uz aj dnes.Chcem sa Ta spytat,ci aj Teba tie pohyby uz teraz doslova bolia,ked sa male natahuje v brusku.

lucinka222
5. apr 2011

@adulka1981 Ahoj.Moja znama sa snazila o babenko dost dlho,uz chodili po vseliakych vysetreniach a bylinkaroch a nakoniec k nim niekto prisiel a povedal im ,nech si otocia postele.A mozno to znie neuveritelne,ale po 4 mesiacoch bola tehotna.Neviem,ci na to veris,ale skus si pozriet ako by mala byt zariadena spalna podla feng-suej.Mozno na tom nieco bude.Tazko povedat,ci sa jej podarilo otehotniet,lebo to tak jednoducho malo byt,alebo ta zmena polohy postele k tomu fakt prispela.A zelam Ti vela stastia-nech sa Vam to podari.Paa 😀

janulka_01
5. apr 2011

ahojte babulky, dnes som bola u doktorky a potvrdila mi, ze cakam babo, som v 6. tyzdni 🙂 okrem toho, ze mi urobila ultrazvuk, neurobila uz vobec nic a povedala, ze mam prist o 5 tyzdnov, kedy mi zoberie krv a urobi dalsie vysetrenia. Na nic sa ma nepytala, na ziadne choroby, nevazila ma, nemerala tlak, vobec nic. Nakolko je to moje prve tehotenstvo, neviem posudit, kedy a ake vysetrenia sa robia, len sa mi zda neskoro, aby ma prvykrat vysetrila, ked uz budem v 11. tt, co je ku koncu prveho trimestra ☹ Ake mate vy skusenosti prosim?

kinka555
6. apr 2011

@lucinka222 ahoj, ja mam termin 27. 🙂 tie pohyby ma bolia uz dost dlho, pretoze mam male brusko a malinka sa tam tlaci ako sardinka...väcsinou sa len natahuje, vystrkuje ritulku a chrbatik ale vie aj riadne kopnut a pomrvit rucickami... joj ani nehovor, tiez by som brala pôrod aj hned, len nasej malej sa moc nechce 😠 uz si aj otvorena?

kinka555
6. apr 2011

@janulka_01 podla mna je to v poriadku, ono ten plodik je v 6.tyzdni tak strasne malicky ze je tazko z toho nieco posudit ci je vsetko ok alebo nie... ja som zistila ze som tehotna uz v 4.tyzdni kedze som to cakala 🙂 , vtedy mi doktor iba zobral krv na potvrdenie tehotenstva kedze na sono nebolo este nic vidiet, skontroloval dlzku krcka a vypisal mi tehu knizku. Na dalsie vysetrenie som isla az v 12.tt kedy mi robil vsetky ostatne vysetrenia. Urcite sa nemas coho bat a tvoja lekarka na 100% vie co robi

ketrin007
6. apr 2011

ahojte chcem sa vas spytat s priatelom sme neni zobrati a do porodnice sa ma zobrat sobašny list alebo prehlasenie otca a otcovstve a chcela by som vediet kedy toto prehlasenie treba vubavit..a ešte marodujem od začiatku teh.ale nie na rizikovom..a neviem kolko dni prednastupom na matersku sa mam ist prihlasit na urad..dakujem za odpovede:D

chirabell
6. apr 2011

@janulka_01 no ja som na tom podobne ako ty, prve tehu ale len dnes koncim 5 tyzden, od zajtra hura 6 :D No a k tomu vysetreniu, ono je to tak, ze vela lekarov, len skontroluje, ci nie je mimomaternicove a viac neriesia, lebo prvych 12 tyzdnov je kritickych, lebo plod este nie je napojeny na matku popocnou snurou a tak moze lahko dojst k potratu, aspon tolko vravia knihy. Aj potom moze sa vselico stat, ale uz je ta sanca mensia a vacsia na uspesne donosenie a preto niektori lekari toto ranne stadiu neriesia a nechavaju na prirodu, len pozru, ci nie je matka ohrozena mimomaternicovym tehu a hotovo. Mnohi davaju tehu knizky az po 10tt alebo az po 12tt.. No v kazdom pripade, ak mas pochybnosti o spravnom pristupe, mas pravo vymenit lekara. Ak ti pomoze, mozem ti dat vediet v pondelok, ako to prebiehalo u mna, to budem 5+5 takze cca ako ty na vysetreni teraz.

lucinka222
6. apr 2011

@kinka555 Ahoj,tak to sme na tom rovnako.Aj ja mam male brusko,asi preto su tie pohyby take boolestive.Vraj je to aj tym,ze je menej plodovej vody a uz to tak netlmi. 😝 Otvorena nie som.Doktor mi povedal,ze mam skrateny krcok tak na 1,5 cm,ale to nic neznamena.Ale rano sa citim ako vlk,ked mu do brucha nasili kamen 😀 .Doslova citim,ked vstavam ako mi to rozvalene brusko pada dolu.A dost ma pobolieva panva a obcas mi az taka prudka bolest vyrazi s konecnika,ked sedim a potom sa postavim.Nuz,uz tlaci na vsetky smery.Ale ved sme zeny-vydrzime 🙂

kinka555
6. apr 2011

@lucinka222 pravdaze vydrzime 🙂 ja tiez sa este neotvaram ale ani krcok sa mi nejako neskracuje, mam 2,5 predtym som mala 3cm... vraj sa dievcata rodia neskôr pretoze este musia v brusku opekniet 🙂 tak dufam ze to neni pravda lebo tu tu nasu babulku chcem mat 😀 tiez ma bolieva panva ale aj krize.. kde sa chystas rodit? planujes epi?

lucinka222
6. apr 2011

@janulka_01 Ahoj,v prvom rade Ti gratulujem.Neboj,to je bezne.Ked prides o 5 tyzdnov,tak Ti vezme krv,moc a vystavi Ti tehotensku knizku.A ked Ti ju vystavi,tak sa Ta bude pytat na choroby rodicou a Tvoje detske choroby,ci mas alergiu,ci si bola operovana a tak.Potom Ti odmeraju tlak a odvazia Ta.Neboj,vysetreni si este uzijes.Potom by si mala chodit kazdy mesiac na poradnu a tam Ta uz budu stale vazit,merat tlak a vzdy musis priniest moc.Na konci l.trimestra sa robi aj ten skrining na Downou sindrom.V 20.tyzdni sa chodi na cukrovku a potom v 36.tyzdni zase robia take poriadne krvne vysetrenia.Ale l.trimester si "uzijes" najviac-tam som bola asi 3-4 krat na krv.Ja som sa dozvedela o tehotenstve,ked som bola v tom asi 3 tyzdne a tiez ma objednali az o mesiac.Uvidis,ked tam prides ,aky uz bude rozdiel na tom sone.Ako ten zazrak rastie.Len si davaj pozor a keby sa Ti akakolvec vec nezdala,tak radcej chod k lekarovi aj skor.Tak vela stastia 😀

lucinka222
6. apr 2011

@kinka555 Chystam sa rodit v TT porodnici a epi NIEEEE!!!Pytala som sa mojho lekara na nazor a on mi povedal,ze epi dokaze predlzit porod aj o 5 hodin a stava sa ,ze zena ma potom po porode bolesti,alebo migreny a hlavne je to dobre pre zenu,ale nie pre dieta.Zena tlaci len tak,lebo neciti kontrakciu.A kontrakcia vraj babätku pomaha a ked zena do toho zatlaci,tak je to idealne.Uvidim-este som nerodila,ale necham to na nahodu.Myslim,ze ked to zvladli miliony zien pred nami,zvladneme to aj my-nasa generacia.A keby sa to fakt nedalo vydrzat,tak mozno o to poziadam.Uvidime 😉

lucinka222
6. apr 2011

@ketrin007 Ahoj,spytaj sa na to prehlasenie na matrike.Myslim,ze sa to robi tam.Aj tlacivo na dohodu o mene dietata Ti tam daju.A nechapem,preco sa chces ist dat zahlasit na urad?Si nezamestnana?Lebo normalne sa na matersku ide 6-8 tyzdnou pred terminom,ale ak si zamestnana,tak to len v praci odovzdas papier od lekara a oni to uz vybavia.

kinka555
6. apr 2011

@lucinka222 ja tiez planujem rodit bez epi v TN, bojim sa ze by dietatko bolo potom nejake omamene ved vsetko co dostanem ja dostane aj mala... hadam to nejako zvladnem 🙂

ketrin007
6. apr 2011

@lucinka222 no hej som zamestnana ale marodujem a ja netušim vobec ako sa to robi.či sa ma musi doktor odhlasit s pnky a potom na matersku alebo ako preto sa pytam..

lucinka222
6. apr 2011

@kinka555 Nie nejako-Ty to zvladnes 🙂 Nesmies na porod mysliet ako na den plny bolesti,ale ako na den plny radosti.Treba pri bolesti mysliet na to,ze uz o dalsiu kontrakciu menej a uz bude drobcek tu.Vraj zeny ,co myslia pozitivne a su uvolnene a nie vystresovane sa aj rychlejsie otvaraju,aj im porod kratsie trva.Tak ja sa na to tak pripravujem.Ved uvidime,ake to bude v praxi,ale neboj....ja verim ,ze super. 😀

lucinka222
6. apr 2011

@ketrin007 Ahoj,ano.Lekar Ti ukonci marodku,v tomto pripademoze 8 tyzdnou pred terminom a nastupis na matersku.To len odovzdas papier v praci a je to. 😀

ketrin007
6. apr 2011

@lucinka222 super konečne mi niekto poradil dakujem moooc 🙂 za ochotu.. 🙂

kinka555
6. apr 2011

@lucinka222 dakujem za radu, budem sa snazit mysliet pozitivne, teoreticky to ovladam ale uvidime aka bude prax 😀 aj tak by som najradsej isla rodit hned 🙂 keby mi aspon zatka zacala odchadzat ale vooooobec nic sa nedeje 😒

lucinka222
6. apr 2011

@kinka555 Sme na tom rovnako 😀 Neboj-vsetko ma svoj cas.Nech nam len pekne tie nase dievcence opeknievaju v tom brusku 🙂

zora256
6. apr 2011

@lucinka222 Tak Ti držím palce,aby si to mala čoskoro za sebou! 😉

pancuska
6. apr 2011

@lucinka222 dakujem,skusim teda trosku mysliet pozitivne 🙂 a prajem ti nech stastne porodis!!! a co to vlastne bude?

pancuska
6. apr 2011

@lucinka222 aha uz som si vsimla 🙂 Karinka je velmi pekne meno.....

ankiki
6. apr 2011

@wieruss Ahoooj, ten čajík Ti závidím 😝 , neuveríš, že v zahraničí, už niekoľkokrát na mňa vygúlili oči, čo to po nich chcem 😅 . Už ani neviem, kde hľadať, nikde čaj pre tehotné nemajú a pri lekárovi som ešte nebola, chystám sa koncom mesiaca 😉 Normálne Ťa tu skôr ako po 8.-10. týždňoch nevyšetria.

wieruss
6. apr 2011

@ankiki ufff tak to je mrzute, ale zas je to mozno lepsie, ze hned nevysetruju ... az ked je nieco vidno 😉 a drzim palec nech je vsetko ok u lekara, snad ti nejaky cajik poradi a ak nie tak si kludne kup akykolvek rooibos - ten je velmi dobry pre tehu tiez 😉

lenkaa222
6. apr 2011

ahoojte..idem sa vás opýtať...chutí vám každej jesť?? priberáte??

wieruss
6. apr 2011

@lenkaa222 ahojky, mne chuti asi az moc 😅 skoro stale mam zravku, ale tak ja som len na zaciatku este , dufam, ze sa to casom spravi a pride na mna to nechutenstvo 😀 ty si na tom ako bola ? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre