Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lerenard
25. apr 2011

@afra Ahoj uz sa citis lepsie? ja sa uz strasne tesim az bude po tej prehliadke a hned si to namierim do nejakeho obchodu aspon po hrkalku🙂 🙂 moja babka mi sice rozprava ze sama nemam nic kupovat ale tak to su uz naozaj take povery🙂 mne sa inak riadne rozsirila ta nadcha a ziadne kvapky nie su vhodne pre tehotne tak asi sa uz len mozem modlit nech mi to prejde..len nejake prirodne veci skusam..hadam to nema vplyv na babatko..
aj ked teraz finisujem s tou diplomovkou tak aspon nemam cas stresovat sa🙂 a neboj sa ked sa zblaznime, tak urcite spolu🙂

lovesista
25. apr 2011

@vanda8 ahoj vanda a ostatne prvy krat tehotne, zda ze sme na tom rovnako 🙂 ja sice presne neviem ci som v 6. alebo 7. tyzdni lebo este som nebola na sono ani na krv, no tehotenska kalkulacka tvrdi ze som v 6tt + 2 Robila som si 4 rozne testy, vsetky pozitivne - dve ciarky boli tmavo-bordove a zjavili sa takmer ihned! neverila som vlastnym ociam. hned som bezala ku lekarovi no sestricka sa len smiala ze co tam robim tak skoro, vraj na sono je este casu a mam prist po 1.maji.. tak teraz cakam, a cakam.. a cakam. Inak musim sa priznat ze mam akusi paranoju, ako keby som sa bala tesit na babatko - predsalen v prvom trimestri to moze dopadnut hocijako a okrem toho som Nulka negativ, priatel pozitiv bojim sa moznych komplikacii.. :( som velmi zvedava co mi povie moj lekar ako je to s tymi protilatkami.. co sa tyka nevolnosti tak mna veru prepadli estelen nedavno, zle mi byva skor podvecer ale predovsetkym ked som hladna. akonahle mam prazdy zaludok je mi na zvracanie, musim stale hryzkat jablcko alebo nieco lahke aj v praci. babulky tak sa drzte 🙂 dufam ze nam to vsetkym dobre dopadne 🙂 prajem pekny sviatocny den

elannor
25. apr 2011

@lovesista ahojky, no nechápem tvoju sestričku u lekára a tú jej reakciu. ja som hneď po pozitívnych testoch išla k doktorovi a to bol nejaký 5 tt a všetko sa urobilo, čo bolo treba... a napríklad ešte aj teraz si nejako neuvedomujem tehotenstvo aj keď už som po 1 trimestri. No ale potešila si ma, že nie som jedina, ktorej bolo zle podvečer, lebo doteraz som o nikom takom nepocula 😝 takže sme dve 🙂

gab
25. apr 2011

lovesita, ja som bola tiez u doktora zaciatkom 5 tt a hned mi zobrali krv a hned na ultrazvuku mi potvrdil tehu.... asi je kazdy doktor iny.... ja ich chápem, že maju vela pripadov tehu, ale kazda sme ina a uprimne, ja som tiez bola trochu mimo, ked som zistila, ze cakame babo, lebo nebolo planovane a pozor sme si davali (no asi nie tak celkom 😀 😀 😀 😀 ). aj ja som mala a este stale mam taky pocit, je to cudne popisat, zatial to babo necitim, akurat mi je stale zle, len sa neviem akosi zorientovat vo svojich pocitoch, co vlastne citim, akoby som sa bala tesit, kym neprejde ten kriticky cas (1.trimester) tak to bude hadam lepsie....

lovesista
25. apr 2011

@gab presne!! co sa tyka pocitov hovoris mi z duse 🙂 inak ja chodim sem na forum uz dlhsie, no neprispievala som do tem - asi som prehnane poverciva a nechcela som to tehotenstvo nejak zakriknut.. mimochodom, u nas to bolo tiez neplanovane a tiez sme si davali pozor 😎
elannor, dakujem aj tebe ze si sa podelila o tvoju skusenost ;) nuz sestricka hadam vie co vravi, ten tyzden uz nejak vydrzim a hned buduci utorok som v ambulancii ako na koni 😀

sissika
25. apr 2011

@lovesista ahoj, ja som tiez negativna a manzel pravdaze pozitivny, s tym si hlavu nelam, nema to zmysel, len ti zoberu pocas tehotenstva 3x krv na protilatky, ja ich mam zatial v poriadku ...

sissika
25. apr 2011

a ked uz som napisala, tak este nieco, tiez som tehotna prvykrat, a pocas celeho prveho trimestra som krvacala, bola som v nemocnici, potom som lezala doma a bábo to vydrzalo, bola som na kontrole 12. aprila, vtedy malo 1600-1700 g, takze nestresujte, drzim palce ...

tasiko
25. apr 2011

@gazovicka no si o týžden popredu to myslím...🙂 teda neviem presne či o týždeň al zopár dní...ako výsledky všetko ok dúfam my zatiaľ áno... 😀

tinusiatko
25. apr 2011

ahojte rada by som sa k vam pridala 😀 ... zacinam 9tt a zatial to nikto nevie ,musim byt este ticho koly praci...uz som bola na ultrazvuku a bolo to uzasne vydiet toho drobceka ...len mam trosku obavy koly obcasnym silnym bolestiam v podbrusku ...ale modlim sa aby bolo vsetko ok...

irsina83
25. apr 2011

@tinusiatko neboj sa to sa ti maternice roztahuje lebo babatko rastie 😉 ale keby to boli silne bolesti tak urcite chod na pohotovost, ja som mala dost silne krce a aj som si polezala 5 dni v nemocnici pre istotu...

tinusiatko
26. apr 2011

dakujem za povzbudenie strasne som potrebovala pocut ze v tom niesom sama... 🙂

jane14
26. apr 2011

tinusiatko ja som tiez tiez v prvych tyzdnoch(teraz som 13tt) mala take zvlastne bolesti ako silne menstruacne bolesti a nieco ako svalovicu na bruchu (ako keby som robila 100brusakov na den) a nakoniec som zistila ze to sa len maternica roztahuje..tak mi hned odlahlo 🙂 Inac to je super ze na Slovensku mate ultrazvuk uz v 9tyzdni tt. ja momentalne zijem v uk a na prvom ultrazvuku som bola pred 2mi dnami. caka ma este jeden v polovici juna a to je vsetko. a ja by som toho drobca chcela vidiet aj viackrat...

jane14
26. apr 2011

@lovesista no ja som to tu v anglicku mala podobne. ked mi to meskalo 2tyzdne, tak som si zacala robit testy a hned som bezala k dotorovi, ze ci mi to potvrdi. a on sa ma len spytal, ze ci mi vysiel pozitivny test...a ja ze ano....a tak mi povedal, ze mam prist o mesiac....a poslal ma domov a to bolo vsetko. ziadne odobratie krvi a toboz nie ultrazvuk....som bola z toho trosku sklamana 😒

lovesista
26. apr 2011

@jane14 hej presne moja sestricka sa chichotala ze co tam robim tak skoro ze ci ma nepresvedcili 4 pozitivne testy 🙂 ku lekarovi som sa ani nedostala, len povedala ze mam prist po 1.maji co vychadza na zaciatok 8.tyzdna. Nuz moja, musime byt trpezlive.. ja som sa hlavne bala tej mojej krvnej skupiny 0negativ (priatel 0pozitiv), ze ci nahodou do toho 1.maja nemozem o to dieta prist kvoli protilatkam, ale vraj nie.

baby inak ja mam uz asi tyzden zvysenu teplotu, 37,1 C. prechladnuta nie som, ani chora sa necitim. mate niektora podobny problem? vraj v tehotenstvo sa moze aj takto prejavovat..

gazovicka
27. apr 2011

@lovesista ahoj... ja som mavala zvysenu teplotu skoro stale, trvalo mi skoro cely druhy mesiac... neboj, je to normalne, teplota do 37,5 je vraj normalna, vyssia uz je problem....

kinka555
14. máj 2011

@lucinka222 ahoj, tak uz sme aj my na svete, moja malinka sa narodila 5.5. , 🙂 pôrod bol v pohode, rodila som bez epi, manzel bol somnou, velmi mi to pomohlo aj psychicky aj nohy mi drzal aj hlavu... konecne som sa aj ja dockala toho mojho pokladika 🙂

venny26
14. máj 2011

Ahojte baby, tiež sa pridávam.
Som ešte len na začiatku, podľa doktora v 6tt. Mám otrasnú robotu, stojím 12 hodín na nohách a v práci máme otrasný vzduch. Doktor ma ešte nechce vypísať, povedal, že mám príjsť na začiatku júna, že niečo poriešime. No tak snáď ma už na začiatku júna vypíše, lebo neviem ako to budem v práci zvládať.
Tiež si ešte neviem zvyknúť, že som tehu. Bojím sa, či sa bude bábo dobre vyvíjať a dá sa povedať, že všetkého sa bojím. Inak ma strašne nafukuje nasadila som Espumizan, odporúčam vrelo, lebo som myslela, že ma roztrhne.
A chutí mi iba slané, budem mať chlapca?
Držte sa baby

gazovicka
14. máj 2011

@venny26 ahoj... tak vitaj medzi nami, davaj si na seba hlavne teraz v prvych mesiacoch pozor, drzim palce a prajem prijemne tehulkovanie...

lenkaa222
16. máj 2011

@venny26 ten espumisan je dobrý..ja som ho tiež brala na začiatku tehu... aa ked sa môže brať aj v tehu tak kludne..hlavne ked pomôže 🙂 aa držím palce, aby bolo všetko v poriadku..a ten strach ma asi každáá

llennka211
16. máj 2011

ahojte všetci,dnes so si robila test a vyšiel mi pozitivny 🙂 tak dufam že tehotna so lebo menzes som mala naposled 4.aprila a až na buduci tyžden idem k lekarovi tak som velmi zvedava ako to dopadne 🙂

ivusiatko
16. máj 2011

ahojte kocky 🙂
pridavam sa k vam ak mozem , dnes mi doktorka potvrdila tehotenstvo, 5tyzden, ale rano som krvacala tak ma vypisala na pn, predtym teda este ma poslala na ultrazvuk kde mi doktroka ukazovala ze tato bodka ale no bohuzial nevidela som tam nic🙂
tak som trosku v stresoch ze co s tym krvacanim ale mometalne nekrvacam tak duufam ze do konca tyzdna to bude ok. dala mi tabletky a oddychujem doma, tak drzte prsty.

lenkaa222
16. máj 2011

@ivusiatko noo hlavne oddychuj a nenamahaj sa .. a skus ked budeš kukať tv alebo len tak ležať dať si niečo pod nohy...aby si mala vyššie..

veronicka1901
17. máj 2011

Ahojte dievcata, vsetkym gratulujem k prvemu tehotenstvu 😀 . Ja som dnes mala svoju prvu poradnu pri tomto tehotenstve a vlastne prvu v zivote vobec a uz mam aj tehotensky preukaz 🙂.

venny26
18. máj 2011

@ivusiatko držíme palce, a myslíme pozitívne 🙂

venny26
18. máj 2011

@gazovicka Ďakujem, musím to vydržať v práci do toho druhého júna, držte mi baby palce, je to tam náročné.

veronika002
18. máj 2011

Ahojte baby, mžem sa k vám pridať? Dnes som mala svoju druhú poradničku a som vo 8tt+4d. tak sa vytešujem.. Všetko je v poriadku a tak čakám, že čo sa bude diať ďalej.... :o))

ivettka74
18. máj 2011

Ahojte dievcata, aj ja by som sa k vam velmi rada pridala, som na zaciatku 5mesiaca, velmi sa tesim, uz mam za sebou tripple test vysiel negativny takze som velmi rada 😅

ivettka74
18. máj 2011

@gazovicka Ahoj vsimla som si ze mas priblizne rovnaky termin porodu ako ja, ako sa mas? ako sa citis?? nejake pohyby uz citis ci este nie? ja este nic 😖

stella18
18. máj 2011

Ahojte baby, chcela by som sa poradiť, bola som včera na prvej poradni, robili mi ultrazvuk a mala som byť 10+2tt, no keď doki meral malé, vyšlo mu, že zodpovedá 9+3tt, keď som sa ho pýtala, tak vravel, že je zatiaľ všetko v poriadku, že týždeň - dva sú spôsobené individuálnou dynamikou rastu bábätka, ale mne to aj tak nahnalo strach....prosím napíšte mi k tomu svoje skúsenosti....ďakujem

mirip
18. máj 2011

@stella18 rozdiel do 2tžťdnov je ok čo sa týka rastu bábatka a posledného mnezese ked počítaš ak je to viac ako dva týždne vtedy je už zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre