Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
6. júl 2009

baby a aku vodu pijete? lebo neodporučaju sa bublinkové a ja bublinkové vody musííííííííííím 😀 neperlive vody mi manžo dnes nakupil no musím tie piť

agathe8
6. júl 2009

andrejusa Ahoj. Mne kys. listovu predpisovala ženská lekárka a ešte ani tehotná nebola. Užívala som ju asi do konca 18 týždňa. A obsahovala len čisto kys. listovu. Teraz užívam Maternu a kys. listovu som vysadila. S tým nič nepokazíš keď to budeš užívať. Aj v nemocnici mi ju dávali

vicky
6. júl 2009

tiez ma upozornila, ze by som si mala nasadit tu kyselinu listovu, inak nic. este stastie ze mam naplanovanu cestu na SK v auguste tak skocim za svojim gynekologom nech ma aj tak prezrie.

slovakia13 - do ktorej nemocnice budes patrit? mne dala na vyber asi 3 a hned som jej musela povedat ze do ktorej chcem ist. no to mi tak fasa pomohlo, som myslela ze budem mat aspon cas si zistit info o nemocnici ale takto nic.

zazalienka
6. júl 2009

no ja zasa maso, asi tri tyzdne som mala totalne obzerstvo, proste mi zostalo zrazu zle od hladu a musela som ladovat.. a muselo byt toho velmi vela a velmi vela masa.. uz ma to nastastie prechadza, tak aspon banany a jablcka papam.. a zahanam hlad,,

andrejusa
6. júl 2009

ja pijem buď jemne perlivú Lucku, alebo niečo iné jemne perlivé. Tiež som počula, že by sa nemalo piť veľmi veľa sýtenej minerálky. Alebo doma takú dobre dlho studenú odtečenú obyčko vodu z kohútika.

miroslava89
6. júl 2009

ja pijem asi dva roky v kuse len LUcku- dojcenecku vodu 😀 takze s tym by problem snad nemal byt...

inac zienky volala mi kamaratka ze s nou mam ist zajtra kupovat svadobne saty..do jedneho salonu o 10 dodruheho o pol 12mame prist..a mne az teraz napadlo. je vhodne pocas obeda chodit po slnku?.. respektive byt spalena od slnka?

zazalienka
6. júl 2009

asi si zasa spojazdnim kanvicu s vodnym filtrom, lejem do seba mineralku a dzusiky.. to by som tiez nemusela.. ale proste ked ja sa neviem ovladnut a naladujem sa krizom krazom..

garonka
6. júl 2009

andrejusa
ja mam tu listovku v takej bordovej škatuľke vraj je ta lepšia ako calibrum baby hej doktorka mi ju odporučila že je najlepšia a ja popritom jem aj veľa zeleniny a ovocia melon musím mať každý deň ale červeny,
listovka určite obsahuje prírodne veci ale či uplne čiste to neviem 😒

andrejusa
6. júl 2009

a nepozriete sa doma na škatuľku baby keby ste mohli? určite tam je zloženie. ak tam budú nejaké ečka, alebo prísady, tak to asi nebudem riskovať, ale ak to je čisto prírodný produkt, hneď zajtra bežím do lekárne. Čo to stojí?

slovakia13
6. júl 2009

vicky
ja som vo walese Bridgend tak nejaka tu ....tiez sa ma pytali kde presne chcem rodit su tu tri porodne centra ,mozem rodit aj do vody ,ale este som sa presne nerozhodla 😉
Povedala som im ,ze este neviem kde budem rodit....ale na krv a sono chodim tu v Bridgend sem patrim podla adresy

garonka
6. júl 2009

tak mne narobil poriadne zásoby nakupil mi neperlivu Magneziu , Naturu i Lucku hehehehe už len vybrať si musím

mirka
ak ti horučavy nevadia v pohode, bruško budeš mať predsa zakryte takže v pohodičke by si mohla sa poflakať po salonoch, a do ktoreho salonu idete? ja som mala šatky zo salonu Ceremoni

zazalienka
6. júl 2009

Mirka, ja som v piatok stravila takmer 3 hodky na slnku, nejaky magor ma zablokoval na prakovisku pred danovym uradom, nemohla som ani vycuvat, ani dopredu ist.. proste len cakat.. tak chvilku pod strom, chvilku na podatelnu na danovy, potom peso kupit mineralku aby som neodpadla.. po troch hodinach panko furt neprichadzal, tak som sa nas...la a nejakym sposobom som sa dostala na travnik a pomedzi jedlicky som prekluckovala von.. spalila som si trosku dekolt, ale inak mi to neuskodilo.. nemozes chodit po kanaloch len preto ze si tehu.. ved aj Tvoj organizmus potrebuje slniecko..

andrejusa
6. júl 2009

mirka... ja si myslím, že taká normálka prechádzka po slnku neôže nejak vadiť, ale opalovanie viem že je zakázané. No ja keď som aj predtým než som bola tehulka bola na ostrom slnku, už som odpadávala a teraz keď vonku pečie a ja som v meste alebo vonku, už ma chytajú mdloby a je mi nenormálne zle.

garonka
6. júl 2009

andrejusa
http://www.drmax-lekarna.cz/files/pictures/kyse...
ja beriem tuto a obsahuje len 400 mg kys.listovej neviem či dobre pozeram 😀

andrejusa
6. júl 2009

mirka...ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

garonka
6. júl 2009

mirka
si ma predbehlaaaaaaaaaaa 😀

miroslava89
6. júl 2009

garonka netusim mame ist do dvoch..ja sa nestaram ani kde ja idem len ako hodnotiaca komisia🙂

ja som na slnko zvyknuta mne akosi nevadi len sa bojim ci babenkam nebude velmi horuco.. co sa tyka opalovania v mojom pripade nehrozii.. mne sa tmava farba udrzi veelmi dlho..

andrejusa
6. júl 2009

aj Garonke veeeeeeľmi ďakujeeeeeeem, ste zlaté babenky.
Nórmálne nestíham čítať príspevky.

miroslava89
6. júl 2009

andrejuska nemas zaco 😉

garonka prepaac😀..ale mysleli sme na to podobne🙂

andrejusa
6. júl 2009

mirka ty máš koľko rokov? a tvoj priateľ asi nieje slovenskej národnosti, či...? súdim podľa mien a podľa nedá´vnej maturity(ten vek). NIč v zlom jejda, len som zvedavá.

slovakia13
6. júl 2009

baby lucim sa musim sa chystat do prace 😝
ahooooooj 😀 az nas ty nasi drobci posluchaju 😵 😵 😵

miroslava89
6. júl 2009

andrejuska nic zle v tom nevidim..zvedavost je prirodzena...mne je 19,..priatelovi skoro 31...my sme obaja cistokrvni slvoaci len priatel zil paru rokov v USA tak ho chytili zahranicne mena a slubila som mu zevyber mien necham na nho..

slovakia maj sa🙂

andrejusa
6. júl 2009

zazalienka... ja by som asi zavolala odťahovku. Ja zatiaľ nemávam obžerstvo, ale som lev v 7t., možno to ešte len príde. Zle mi začalo byť oddnes, ale bola som dlho vonku v meste bez vody, tak možno aj preto.
Čo sa týka minerálok, tak Magnezia je dosť dobrá, aj na vitamíny... ale je drahšia. Ja musím zajtra pokukať po obchodoch nejaké zdravé minerálky. A vraj pol litra sýtenej minerálky sa denne môže piť.

andrejusa
6. júl 2009

Mne sa tiež páčia zahraničné mená, veď máme aj také vybraté, ale neviem, môže sa to prezrádzať? budeš to mať pestré s dvojičkami, ešte keď si taká mladunká. Myslím to tak, že neiktoré kočky v 19-tke behajú po didžinách a ešte niesú pripravené na bábo, ale samozrejme česť výnimkám. Strááááááášne ti držím palce. Aj tvojej chrbtici... 😵

garonka
6. júl 2009

andrejusa
potešila si ma lebo ja bublinkove vody musííííííím 😀 len magnezia mi nechutí aku zvlaštnu chuť ma...........ja papam zapekany karfiol manžo varí a zajtra ideme k mojem mamine na večeru pečena kačka, červena kapusta a domaci knedlík hadam sa neprežeriem 😀

zazalienka
6. júl 2009

nemala som uz chut, nieco este riesit, unavena som bola ako kon.. inak ja pijem aj vela ovocnych cajov, tie sa mozu, tiez si dam niekedy pepsi.. a pijem tri kavy denne, lebo by som neprezila ani den.. migrena je hrozna vec.. a tej sa bojim.. ja neviem, ale myslim si, ze prehnana opatrnost je niekedy tiez na skodu.. ja stale tvrdim, ked mi moj manzo nechce nieco dovolit, ze som len tehotna.. nie smrtelne chora.. pokial sa budem stale len sledovat, tak tym skor si nieco privolam.. a to nechcem.. jasne, setrim sa, davam si pozor, ale nejak to neprehanam.. musim si zachovat svoj rezim, lebo manzo vela pracuje, aby nas uzivil a ja som radsej, ked som sebestacna a nemusim ho zatazovat tym, ze mi chyba nieco.. sadnem do auta a idem vybavit..

zazalienka
6. júl 2009

a k tym menam.. mam take irecite slovenske priezvisko z Oravy, takze k tomu by asi moderné nepasovalo.. bude to bud Misko, alebo Barborka.. k slovenskemu priezvisku predsa nedam nejakeho Kevina alebo Xantiu..

andrejusa
6. júl 2009

Aj mňa ten môj niekedy vyšokuje a navarí. Ja som sa blbá tiež neopýtala ani na jedálny lísrok gynoša. A tak som sa pripravovala a všetko mi vyšumelo z hlavy jak som tam sedela. Tak čo všetko by som v žiadnom prípade nemala? či to záleží od každej tehulky?

garonka
6. júl 2009

zazi
a kavu piješ bezkofeinovu? lebo mne mamina včera taku uvarila ale otrasnu chuť ma lebo ja si myslím že hlava ma môže bolieť aj z toho že som kavu vysadila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre