Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
7. júl 2009

andrejusa ja som mala pred rokom amputáciu krčka maternice, tak preto tá serkláž aby sa nič nestalo, lebo ho mám kratší

andrejusa
7. júl 2009

a nerobili ti plastiku? lebo mne hneď urobili a ten doktor čo ho mám teraz je z toho dosť šokovaný... tak tomu sama nerozumiem, či je to dobre alebo zle. Mám teraz 30 rokov a čakám prvé bábo.

garicka
7. júl 2009

andrejusa - ja som už od začiatku tehu na rizikovom, ale mám taký pocit že po serkláži lekári vypisujú na rizikové.

garicka
7. júl 2009

plastiku mi nerobili žiadnu, povedali mi že budem môcť otehotnieť pred tým sme sa o to pokúšali tak cez 2 roky, ale že mám otehotnieť čo najskôr, tiež som mala teraz 29 rokov

andrejusa
7. júl 2009

aha, takže asi aj ja potom budem ? alebo tým že mám tú plastiku, tak možno nie. Môj doktro chce čakať do ďalšej kontroly, (3 týždne), lebo včera ešte nebolo počuť srdiečko a možno potom sa k tomu vyjadrí.

garicka
7. júl 2009

miroslava - tak to budem na teba myslieť keď budem v škole ale to chvalabohu až niekedy v septembri. ja mám babku v TV tak to tak trochu poznám.

slovakia - tlaky zospodu necítim, len ma pichá v podbrušku a pri vaječníkoch hlavne keď sa postavím ale doki povedal že to je kvôli maternici lebo sa zväčšuje, a občas mám aj jednodňový slabý krvavý výtok a to pre ten skrátený krčok

slovakia13
7. júl 2009

andrejuska
pri 3 ta hned operovali? ja som tu chodila kazde 3 mesiace na koloposkopiu a ako som zostala tehu tak povedali,ze sa tym budu zaoberat az po porode,ale aspon mate istotu ,ze z krcka vam uz ziadna neplecha nehrozi 😉

garicka
7. júl 2009

andrejusa ty si v ktorom tt? u môjho bilo srdiečko už v 6 tt. a tá plastika ti krčok predĺžila?

andrejusa
7. júl 2009

nooo, hneď som šla pod nôž, lebo mi to tam hnisalo či čo, ale histologia dopadla chvalabohu dobre. Tak som sa bála, že až. Ale bolo to už dávno. Ja som ho vraj mala na franforce. Ja som vtedy bývala v blave a tí doktori to nejak zanedbali, lebo mali okolo toho ofuky, ale ja som sa dodnes nedozvedela všetko. Len si myslím podľa jedného dr. čo mi robil sono, že mi ho vtedy vzali celý a hneď mi urobili nový. Tak si myslím že je taký ako by mal byť. A som v 7t. a včera keď som prišla od dr. som bola totálne na nervy, lebo bol prekvapený, že ešte nieje počuť srdiečko a že je to menšie ako má byť. Baby ma potom ukľudňovali, no som z toho stále nesvoja. Ani knižku ešte nemám, vraj ju dáva až keď sú počuť ozvy. A úplne ma dostalo, keĎ mi povedal, že každé tehotenstvo nedopadne ako tehotenstvo. Vôbec som tomu nerozumela, ale baby mi povedali, vraj to znemaná, že do 4 mesiaca sa bábo uhniezďuje a sem tam môže vypadnúť... za tri týždne mám ísť na kontrolu a hádam už bude počuť biť srdienko. Myslíte, že je to normálne?

garicka
7. júl 2009

myslím že baby mali pravdu, najprv máš métu 12. tt - vtedy vzniká palcenta ktorá vyživuje mimi a potom máš métu 20 tt - tá je teraz moja - poznám jednu babu ktorá prišla o mimi v 19 tt. tak sa tiež z mimi teším tak pomaly. knižku mi môj doki dal hneď v 4 tt ako som bola prvý krát u neho ale kamoške tiež dala doktorka až v 12 tt - pre istotu keby to nevyšlo. môže byť že ti lekár zle vypočítal týždne, lebo môj sa tiež o týždeň sekol. dnes tiež keď som bola na utrazvuku tak mi lekár hovorí že som v 21 tt a ja neho pozerám ako puk, že čo to vraví a potom po pár minútach mi vraví že prepáčte pomýlil som sa. už ma strašil že budem rodiť až v januári a že mimi je o 5 týždňov menšie

miroslava89
7. júl 2009

ja som bola prvykrat u dr. na zaciatku 6tyzdna🙂 a teiz som knizku dostala "az" v 9tyzdni..i to som si ju vyprosila lebo som ju potrebovala na maturity 😅

andrejusa
7. júl 2009

Takže ak by sa pomýlil, tak by bolo v poho, že ešte nebolo počuť srdiečko, ale čo ak sa nepomýlil? je normálne, aby stále nebolo počuť? s tou knižkou som už počula, že sa dáva v tom 11-12t. takže to berem.

slovakia13
7. júl 2009

ja som vdacna za kazdy jeden tyzden tiez som mala 12 potom 20 a teraz 25tt tam uz je dost velka pravdepodobnost ,ze babo prezije 😉 ale verim ,ze ty nasi drobci sa nas budu drzat az do tej 40 😀

garicka
7. júl 2009

ja keď som bola na začiatku tehu na pohotovosti pre krvácanie tak v nedeľu srdiečko nebilo ale v utorok keď som bola zasa na ultrazvuku tak bilo. mne vtedy brali krv aj na HCG, ak na ďalšom odbere ho máš vyššie tak by malo byť mimi OK. asi to bude s tým srdiečkom individuálne u každého inak. len sa nestresuj a mysli pozitívne, môže byť že už teraz mu srdiečko bije. vydrž tých pár týždňov a potom uvidíš že všetko bude OK

jespera
7. júl 2009

Ahojte,
chcem vas poprosit o radu - ked som bola v 12. tt, - rano sa prezliekam a vidim okolo bradaviek - akoby jazvy, alebo asi 5 cm strie, su cervene, a nevyzera to dobre. Je to normalne ? Cakala som ze mi v tehot. popraska brucho a boky a co ja viem, ale toto v 12.tyzdni..? nie je to skoro, a pritom nemam velke prsia, a nic neboli, nechapem...da sa tomu nejako pomoct, alebo mam ist k lekarke...nemate niektora skusenost? dakujem

miroslava89
7. júl 2009

co sa tyka pocutia srdiecka to vraj zalezi aj na kvalite pristroja 😉 na zac. tehu je srdiecko slabulinke.. tak ak ma lekar slabsi pristroj tak ho bude pocut neskor..

andrejusa
7. júl 2009

Ďakujem za útechu, fakt mi to pomohlo, radšej na to nemyslím, lebo ma to trošku vyvádzalo z miery. A v 7t. ste tiež mali na monitore len takú malú fazuľku?
Čo sa týka prsníkov, tak mne hrooozne narástli a príííšerne ma bolia. Aj na dotyk, niekedy je to až na nevydržanie. Ale dr. povedal, že je to ok.

garicka
7. júl 2009

to veru, bola to taká malá fazuľka, sme mu hovorili cícer 😀 . ale v 12 tt je už všetko pekne vidieť - je to úžasný pocit a perkfektný vynález ten uoltrazvuk

andrejusa
7. júl 2009

jeeej, už sa teším. 😀

slovakia13
7. júl 2009

ja som mala fazulku este v 10tt ale uz v 14 je krasne babo 😀 😵 😵

slovakia13
7. júl 2009

mam v albume 😀

andrejusa
7. júl 2009

Baby aj sa niečím natierate aby ste nemali popraskanú kožu? čo je také naj? ja milujem dove spevňovacie mlieko, ale je dosť drahé a teraz ho asi miniem na litre, tak chcem vyskúšať niečo iné.

andrejusa
7. júl 2009

jéééééééj, tak na tom prvom obrázku je krááásne vidieť, ale na tom druhom asi zle pozerám. A to už máš také brušenko v 22t.? a ty niesi blod? na tejto malej fotke to tak vyzerá.

slovakia13
7. júl 2009

ja pouzivam na prsia a brucho Elasti-Q a zatial nmam ani jednu striu ,ale je to hlavne o genetike ak mama nema ani jednu striu ,tak pravdepodobne nebudes mat ani ty 😉

slovakia13
7. júl 2009

nieeee.... no ta druha to je iba taka fazulka 😀 brusko mi zacalo rast az teraz v 20 tt,dovtedy som stale nosila vsetko normalne veci..... na tej foto som ale zjedla 5 kg melon 😀

andrejusa
7. júl 2009

o tom som ešte nepočula, kupuješ v drogérke? koľko to stojí?

garicka
7. júl 2009

ja nepoužívam zatiaľ nič, ale sa chystám niečo kúpiť.

baby tak mimo témy - men nenaskakuje automaticky to čo napíšete vy. mám si niečo v PC nastaviť? stále sa musím vrátiť o stranu dozadu aby mi ukázalo či niekto niečo napísal ☹ . neviete mi poradiť čo mám robiť? lebo mi ukáže len môj chat čo som vložila a potom nič ...

andrejusa
7. júl 2009

garicka, aj ja sa musím vrátiť k témam a tak stále dokola, neviem či sa to dá nastaviť. Dokonca keď teraz píšem, možno ma už niekto predbehol a hneď ako to odošlem sa musím ísť pozrieť, či niekto nedopísal skôr ako ja.

slovakia13
7. júl 2009

zasobi zo slovenska .....pytala som v lekarni nieco pre tehotne proti striam a poradili mi toto.....ale je ich mnozstvo 🙂 tento stal 7 euro

miroslava89
7. júl 2009

a ja som nemala fazulku ale rovno dve 😝 😀

a na kozu pouzivam krem bonella alebo olejček hipp z lekárne🙂 cenovo: 3,50€ a 10€

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre